HOAX

Zoznam podvodných prípravkov na chudnutie: čo majú spoločné?

Zoznam podvodných prípravkov na chudnutie: čo majú spoločné?
4.33 (86.67%) 6 hlas[ov]

Stretávame sa za celé roky s množstvom podvodných prípravkov na chudnutie. Podvodných preto, že v ich pozadí stoja lekári a zákazníci, ktorí pritom neexistujú. V každom jednom prípade neexistuje skutočný odborník, čo látku vynašiel a pripravil. všetky mená sú vymyslené, dokázateľne falošné. Niektoré prípravky sú dokonca to isté, len to mení názov a obal na snímke.

Spoločné prvky týchto látok sú prevažne tie isté:

 1. falošní odborníci, profesori a lekári stojaci za týmito výmyslami
 2. neexistujúci zákazníci, mená vymyslené a fotografie pokradnuté z rôznych stránok
 3. v českej verzii, poľskej, bulharskej, maďarskej, talianskej a inej sa tieto prípravky volajú rovnako, len tváre zákazníkov sú vymyslené vždy tak, aby boli “z danej krajiny”.
 4. protizákonný predaj, keďže sa neidentifikuje predajca, neexistujú zákonne platné všeobecné podmienky, reklamačný poriadok, nič k GDPR, neexistuje nič, čo by mohlo slúžiť na potvrdenie legality predaja. Súhlasy, náležitosti, identifikácia predajcu na bode mrazu. Nemysliteľné, ale žiaľ v každom jednom prípade reálne.
 5. falošné komentáre majú prinútiť, nátlakové akcie s odpočítavaním a hlásením o špeciálnej ponuke, či míňajúcich sa kusoch… to všetko sa pokúša docieliť, aby ste spravili rýchly a neuvážený nákup. Psychologický nátlak je tiež protiprávnym konaním, ale žiaľ netankuje to žiadne slovenské úrady.

Zoznam podvodných prípravkov na chudnutie, ktorým sme sa venovali, alebo prípravkov, ktoré sú propagované podvodnými stránkami a falošnými prvkami:

Prečo sa toľké roky nič nerobí?

Neexistuje záujem vyhľadávať a riešiť tieto prípady, pretože je stále málo poškodených, ktorých by mali záujem zastupovať renomovaní právnici. Tí dokážu skutočnosti presláviť. Úrady samovoľne nekonajú. Polícia nič riešiť nebude. Najmä na Slovensku neexistujú odborníci, ktorí majú záujem sa vŕtať v takomto odpade. Sme tu my, avšak my ako HOAX.sk nie sme schopní viac ako na problém upozorniť z časových aj finančných, či personálnych dôvodov. Budeme radi ak každé poškodenie vás ako zákazníkov nahlásite polícii a úradom SOI, zároveň reklamné bannery Rade pre reklamu a portálu, kde ste bannery našli. Všetkým ostatným ďakujeme za zdieľanie a pomoc pri šírení pravdy o internete a za zdieľanie článkov samotných vôbec.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:HOAX

  3 Comments

  1. Keďže máte zoznam podvodných prípravkov na chudnutie, chcela by som sa opýtať či aj prípravok Lives Pectin je tiež taký? Môžete to overiť? Ďakujem

   1. Aj na stránke, ktorá má propagovať Lives Pectin LEN negatívne recenzie.

    Zjavné aj iné známky podvodu!

    Karol Nagy, karolnagy77@gmail.com, http://www.facebook.com/karol.nagy.372

  2. Chcela by som sa opýtať na Prolesan Pure, je to tiež podvod? Ďakujem. Mária

  Komentáre sú ukončené