čipovanie

Bill Gates popiera bludy o čipovaní ľudí a zneužité koronakrízy

Konšpiračné teórie a fake news kolujúce internetom už neraz priniesli zaujímavé "fakty" o koronarívuse. Jedným z nich je aj tvrdenie, že koronavírus stvoril Bill Gates... Prečítať celé »
Radeji smrt, 2000 EUR kapesné utečenci v Rakúsku, hoax

HOAX: Utečenci, ktorí žiadajú 2000 EUR vreckové a pas za nič nerobenie

Len ťažko uveriteľný článok o údajnej požiadavke utečencov v Rakúsku na vreckové 2000 eur a cestovný pas, sa javí ako hlúposť no s plnou vážnosťou si email preposielajú... Prečítať celé »

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí
Kríž a obloha

Kríž na oblohe medzi oblakmi v Írsku a modliaci sa ľud je len hoax

Na internete sa objavilo video bieleho kríza na večernej oblohe a okamžite sa rozprúdila diskusia o znameniach Boha, či Ježiša. Roztrhlo sa s tým aj vrece s fanatickými... Prečítať celé »
Dom a šikmé okná

HOAX: Fotografia domu s krivými oknami je retuš, nie extravagancia

V polovici roka 2019 sme narazili na Facebook príspevok o extravagancii a ľudskej hlúposti, ak si dáva človek krivé okná na predok tomu len preto, aby sa odlíšil. Príspevok hodnotil... Prečítať celé »
Rómovia Žehra, hoax alkohol za štátne

Falošný hoax o Rómoch zo Žehry, ktorí dostávajú zadarmo alkohol

Internetom sa aj vďaka úmyselným hoaxom šíria zvesti o dodovaní rómskych osád slovenskými dańovými poplatníkmi. Údajne sa nakupujú potraviny za štátne a vozia Rómom. Prečítať celé »
Covid 19 koronavírus hoax

HOAX: Koronavírus a odporúčanie, čo je potrebné jesť a ako sa správať

Vždy nás prekvapuje s akou vážnosťou sa objavujú niektoré odporúčania. Netvrdíme, že nie sú pravdivé. Pri vírusoch má naozaj zmysel, ak je telesná teplota vyššia a má zmysel konzumácia potravín... Prečítať celé »
Covid 19, koronavírus

Emailom sa šíri návod na samovyšetrenie koronavírusu Covid-19

Emailami aj Facebookom sa šíri návod na samovyšetrenie na koronavírus, ako aj návod, ako sa vyhnúť nákaze. Ide o nepotvrdené, až úsmevné bludy, ktoré vás nemusia nijako zachrániť. Prečítať celé »
Panika strach

SMS vyzývajúce na evakuáciu pred koronavírusom sú podvrh

Upozornili ste nás na originálny HOAX, ktorý zneužíva začínajúcu paniku týkajúcu sa koronavírusu. V online priestore sa objavili informácie o rozposlaní falošných SMS... Prečítať celé »
LIDL cestoviny a myši

Snímka myšacej rodiny v balení cestovín (LIDL) je opakujúci sa hoax

Vraj myšia rodinka vyrástla v balení cestovín obchodného domu LIDL. Tak v Čechách, alebo na Slovensku? Ani v jednom! Snímka je staršia a koluje po juhu EÚ Prečítať celé »
nasluchadlo

CALMINAX: šialené podvodné recenzie, ani jedno hodnotenie pravdivé

Chcete si overiť, či reklamy o lieku na sluch Calminax neklamú, tak si vložíte názov do Google. Čo sa stane? Naše varovanie pred podvodnými stránkami je niekde ôsme, kým staršie aktívne falošné... Prečítať celé »
kozmetologička a medutox

Reklama na MEDUTOX: „podvod kozmetičky odhalený“ je PODVOD

Neuveriteľná drzosť. Falošné reklamy Medutox tvrdia, že nejaká kozmetologička skúšala na zákazníkov podvod, pritom sami skúšajú nehorážny podvod na ľuďoch Prečítať celé »
Biovellis Tabs na chudnutie, prof. Geller

Zoznam podvodných prípravkov na chudnutie: čo majú spoločné?

Stretávame sa za celé roky s množstvom podvodných prípravkov na chudnutie. Podvodných preto, že v ich pozadí stoja lekári a zákazníci, ktorí pritom neexistujú. Prečítať celé »