Internetové podvody

Internetové podvody sú obrovskou kategóriou rôznych podvodov, kde je nemožné jednoznačne vytvoriť pevné kategórie, najmä preto, že aj tento druh podvodov sa neustále vyvíja a stále sa vytvárajú aj nové a nové druhy. Internetové podvody sú však všetky praktiky známych aj neznámych firiem, webov, komunít, jednotlivcov, alebo portálov, ktorí akýmkoľvek spôsobom vo veľkom hlásajú klamstvo, zavádzajú, vyžadujú od ľudí peniaze, používajú vydieračské techniky, zavádzajú, alebo akokoľvek inak vedomie a priamo poškodzujú užívateľa ich stránok, náhodného užívateľa ich stránok, alebo donúteného užívateľa stránok, či služby. Určite však môžeme internetové podvody rozdeliť na:

  • obchodné: predaj, obchod, zmluvy
  • emailové: rôzne zavádzajúce ponuky a bezkonkurenčné ponuky
  • klamlivé služby: stránky, ktoré sa tvária ako nevinné, skrývajú podstatné body zmluvy o použití, alebo šíria klamlivé fakty, nie však HOAX.
  • vírusové nákazy, ktoré nesú prvky internetového podvodu
  • problematika sociálnych sietí alebo osobných údajov: zneužívanie osobných údajov
  • ďalšie internetové podvody

HOAX.sk informuje
Cieľom stránok HOAX.sk je informovať nie len o HOAX hrozbách, ale hlavne o rôznych podvodoch, všetkých nekalých praktikách na internete a jej druhoradý cieľ je upozorniť pred vecami, ktoré zbytočne užívateľov okrádajú o čas. Najmä počítačová negramotnosť spôsobuje, že podvody, hoaxy a spamy majú stále svoj význam. Neznalí počítačoví užívatelia, veľmi mladí užívatelia internetu a sociálnych sietí, rovnako ako naopak najstarší užívatelia počítačov a začiatočníci sú najčastejšie obeťami, na ktorých je väčšina podvodov zameraných.

Internet ako zlatá baňa pre podvodníkov a chytrejších než my
Internet je dnes zlatou baňou pre naozaj výborné projekty, ktoré však vznikajú komplikovane, alebo pre podvodné projekty, ktorých môže byť viac a aj na ich vznik postačí len viac šikovnosti a skúseností, ako má bežný užívateľ. Preto sa budeme venovať aj problematike ďalších podvodov, pokusov o klamanie zákazníkov, podvodné súťaže a množstvo vecí, ktoré na internete sú a nemožno ich považovať za čestné a už vôbec nie reálne plniace to, čo sľubujú.

3 komentáre

  1. Bianka MÁRISOVÁ december 11, 2018
  2. Mirka apríl 12, 2019
  3. Alena október 7, 2019

Leave a Reply