Stránky HOAX.SK neuvádzajú stránky a prevádzkovateľov služieb v negatívnom svetle neoprávnene. Každá zmienka, ktorá stavia konkrétnu stranu do roviny páchateľa trestnej činnosti, alebo činnosti podozrivej, nekalosúťažnej, prípadne len do roviny toho, ktorý prekračuje určité medze, sa tu dostáva na základe jasných dôvodov. Uvádzame dôkazový materiál, odôvodnenie a vždy je takéto zistenie archivované a zálohované. Akákoľvek zmienka na HOAX.SK je teda podložená reálnym overením a zistením skutočného stavu, spôsobu, ako došlo k problému, či páchaniu trestnej činnosti. Nebezpečné odkazy v článkoch uvádzame osobitne, prípadne sú v nich nahradené niektoré znaky, aby nebolo možné priamo na stránky vstupovať nie len cez rýchle kopírovanie, ale aj v rámci niektorých prehliadačov, ktoré aj neklikateľné odkazy dokážu spraviť klikateľné. V záujme nevystavovať priamo čitateľov rizikám môžu byť odkazy upravené napríklad nahradením znaku jeho slovom.

HOAX.SK nekompenzuje žiadnu zo spomínaných strán za poškodenie dobrého mena. Náš obsah nie je možné upraviť na základe žiadosti a za úhradu. Pre odstránenie článku je nevyhnutné preukázať nápravu, prechod do neproblémového stavu a prípadnú komunikáciu s poškodenými zákazníkmi, či obeťami. Bez týchto nevyhnutných krokov nie je možné diskutovať o odstránení zmienky.

Zdroje informácií:

 • čitatelia HOAX.SK
 • náhodní čitatelia, prichádzajúci cez vyhľadávanie
 • obete trestných činov
 • obete zneužívania
 • objavitelia trestnej alebo len podozrivej činnosti v online priestore
 • používatelia Facebooku, cez stránky www.fb.com/Varovania
 • pisatelia na emailovej adrese abuse(zavináč)hoax.sk
 • slovenské médiá, overujúce si fakty, prípadne spolupracujúce pri medializácii
 • slovenské orgány a inštitúcie, overujúce si fakty, prípadne spolupracujúce pri varovaní pred hrozbami

Spracovanie osobných údajov

Akékoľvek mená, mená odosielateľov, nahlasovateľov a obetí, nie sú zverejňované. Automaticky ide o dáta, ktoré nie sú poskytované tretím stranám, ani zdieľané s ďalšími úradmi bez vášho vysloveného súhlasu a žiadosti. Zámerom tohto portálu je dlhodobo zastúpiť iné orgány a miesta, ktoré sú v oblasti nečinné. Naše dlhoročné pôsobenie sa za celý čas nestretlo s pochybením v oblasti zneužitia údajov, alebo narušenia ochrany. Vaša dôvera je pre nás dôležitá, verejnosti vďačíme za nahlásenia mnohých prípadov a vzájomne si tak dokážeme pomôcť a varovať sa. Našim zámerom nie je uškodiť, preto považujte aj naše pracovné prostredie za skryté a emaily po čase zmazané. Ak sa k nám vraciate po určitom čase s novým podnetom, je vhodné pokračovať v pôvodnej komunikácií pre pripomenutie. Naša schránka je totiž každý deň plná nových a nových podnetov, prosieb o správne nasmerovanie, alebo otázky k overeniu podozrivých stránok. Ak neodpovedáme hneď, nie je to spôsobené nezáujmom o Vás. Dôvodom je zahltenie a neprimerane mnoho hrozieb, ktoré sú napríklad v roku 2020 aktuálne, napriek rozsiahlym protispamovým, ochranným a bezpečnostným projektom, stratégiám, či medializovaným hrozbám.

Rasistické hoaxy

Upozorňujeme na prípady, kedy by súčasťou našich článkov boli rasistické príspevky – screenshoty iných príspevkov, hoaxy, ktoré sa dotýkajú Rómov, prisťahovalcov, alebo ľudí inej pleti. V záujme objektívne informovať o presnom znení konkrétnej informácie a jej celé znenie môže byť súčasťou našich článkov. Dôvodom je nevyhnutnosť zachovania originálneho znenia, aby ho bolo možné správne identifikovať a posúdiť v prípade, ak sa bude dotýkať vášho okolia. V prípade tvrdých urážok si vyhradzujeme právo takýto hoax upraviť.

Nesúhlas s informáciami

Ak z akéhokoľvek dôvodu nesúhlasíte so zverejnením niektorej časti textu, znenia hoax správ, znenia podvodných emailov, spamu a rôznych ďalších textov, kontaktujte s presnou špecifikáciou a odôvodnením redakciu stránok HOAX.sk s takouto požiadavkou.

Upozornenie

Redakcia HOAX.SK je denne zahltená veľkým množstvom emailov obetí rôznych internetových, ale žiaľ tiež neinternetových podvodov. Nedokážeme vám pomôcť v prípadoch reklamácií tovaru zakúpeného v kamenných predajniach, nedokážeme pomôcť ani pri podvodnom predaji a nákupe tovaru cez Facebook inzerciu. Vždy odporúčame, aby ste mali záznam všetkých spôsobov komunikácie s páchateľom trestnej činnosti a obrátili sa s trestným oznámením na políciu a v prípade menšej škody. Mnoho páchateľov koná a vytvára hrozbu, pri ktorej podvodom získa malé sumy práve pre vedomosť a spoliehanie sa, že malá suma neprinúti obeť riešiť vec prostredníctvom polície. Ide o veľmi častý problém, preto je vhodné uviesť ho v rámci stručného odorúčania.

Najčastejšie za nami prichádzate v súvislosti (aktualizované z dát 2019-2020):

 1. podvodníci a zoznamky: podvodník vyláka nemalú finančnú sumu od obete, ktorá očakávala zoznámenie a vzťah
 2. nákup podvodných prípravkov a výrobkov – šmejdov: prevažne zo stránok, na ktoré upozorňujeme
 3. nákup v podvodnom eshope, prípadne problémy s reklamáciou a komunikáciou
 4. zneužívanie a vydieranie prostredníctvom sociálnych sietí
 5. zneužívanie maloletých a ohrozovanie ich bezpečnosti / kyberšikana
 6. vírusy a softwarové hrozby v počítačoch
 7. slabá počítačová gramotnosť a slabé znalosti rozoznávať riziká a hrozby
 8. falošné facebook súťaže
 9. zneužitie platobných kariet, hesiel, účtov, emailov
 10. vydieranie prostredníctvom emailu

Chcete nám nahlásiť nejaký spam, podvod, alebo podozrivú praktiku? Píšte nám na abuse(a)hoax.sk

inzercia:

4 Comments

 1. http://www.theplayprofit.com/sk/index.php?s= Sľubujú výhru. Musíte dať vklad min. 50€. Nechajú vás vyhrávať, ale výhru nevyplatia. Mailová adresa na stránke je falošná.

 2. Dobrý den ,dostala jsem zprávu bod kankusta duo že zásilka byla odeslána a během několika dní bude doručena- částka 1580 kc nic jsem však neobjednávala a kor tyhle prášky ,nemám to zapotřebí,jsem štíhlá .Co s tím.?napsat aby to neposílali se nedá není na ně kontakt. děkuji

  1. Ak ste niečo platili, je to horšie. Ak ste nič neplatili, pokojne zásielku ignorujte. Ak však budete mať možnosť stretnúť sa s kuriérom, budeme veľmi radi, ak zásielku odfotografujete a pošlete médiám. Minimálne aspoň nám. Samovoľne bez varovania niečo posielať je naozaj neobvyklé. Priam nemysliteľné a drzé. Ak ste nič neobjednali, potom zrejme niekto objednal na Vaše údaje. Určite nepreberať žiadnu zásielku a najmä nič neplatiť.

 3. SwissLanguages.com ponúka: naučte sa anglicky do 14 dní. Ak sa to nepodarí, vrátime vám peniaze. Získajte jazykový program s 55% zľavou len dnes. Objednajte si program teraz a používajte ho kedykoľvek. Nepremeškajte príležitosť! Zľavu dnes získa len prvých 99 záujemcov. Denník „TOPKY“

Zanechajte komentár k článku

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *