Trápi nás špinavý internet, podvodníci, podvodné praktiky a ďalšie kroky neznámych aj známych subjektov. Nie sme firma. Sme nadšenci, ktorý sa pohybujú vo svete práva, IT technológií a internetu. Čistý internet je čoraz viac výnimočný, snažíme sa chrániť najmä ľudí a upozorniť na všetky špinavé praktiky.

Stali ste sa obeťou? Píšte nám, aj keď sa vopred ospravedlňujeme, že nie každému odpíšeme.

abuse @ hoax.sk

Fungujeme vďaka podpore iných portálov a aj ľudí. Nič nerobíme za peniaze a web tvorí výrazné náklady, čiže zisk v tom nie je. Prečo to robíme? Odpoveď pozná každý normálny človek. Chceme lepší a bezpečnejší internet. Aj v našom blízkom okolí došlo k zneužitiu detí pedofilmi, vydieraniu detí, mladých aj seniorov, klamaniu, zavádzaniu a všetky z týchto hrozieb nepoznali spôsob ako svoje problémy riešiť, ako na ne upozorniť a ako upozorniť na ne ostatných. Je tak nemysliteľné zostať ticho a nechať popáliť aj ostatných. Vytvorenie HOAX.sk bolo nevyhnutnosťou pre absenciu podobných miest a vôbec záujmu iných miest akokoľvek pomôcť. Nechceme, aby podvodníci nemali hranice a rôzne nekalé praktiky sa stali bežným folklórom. Prejavom slobodnej občianskej spoločnosti je aj fakt, že si tí nespokojní otvárajú hubu. Ak sa vám niečo nepáči, nenechávajte si to pre seba ani vy.

Obsah pre vás pripravujú, alebo pripravovali:

  • Šéfredaktor – Tomáš Šalmon (SK, okres Brezno/okres Trnava)
  • Redaktor – Peter „Permon“ (SK, okres Pezinok)
  • Redaktor – Kajo“Tabler“ Macho (SK, okres Liptovský Mikuláš)
  • Redaktor – Roman J. (SK, okres Sabinov)

Poďakovanie patrí za prínos aj:

  • Príspevky – Václav Š. (ČR, Valašsko Meziřícko)
  • Príspevky – Vendula M. (ČR, Berounsko)
  • Príspevky – Vikingen (SK, okres Žilina)
  • Príspevky – Vy. Verejnosť a čitatelia

Dotkli sme sa vás v niektorom článku?

Prehodnoťte svoje fungovanie, pretože ku každému článku pristupujeme individuálne na základe jasných dôkazov a pevných argumentov v rukách, ktoré podkladajú naše tvrdenia. Každý jeden prípad máme zálohovaný, webstránky uložené s časovým údajom a dôkazy o konaní zhromaždené spolu s daným problémom. Pokiaľ zjedná problémový web, alebo subjekt nápravu, nemáme nič proti odstráneniu daného obsahu.

História portálu

2013: Portál HOAX.sk vznikol v roku 2012 a len postupne sme si získavali dôveru verejnosti. Už v samotných počiatkoch plán založiť verejne prístupné stránky vychádzal z narastajúceho počtu podvodníkov, falošných profilov, zneužití detí, ale v tom čase najmä špekulantov, falošných stránok a podivných vírusov vymáhajúcich peniaze vydieraním. Už viacero rokov predtým sme sa venovali týmto témam na rôznych iných magazínoch, kde však tento druh obsahu nebol žiadúci. Vytváral negatívne povedomie o internete, čo sa…   CELÝ PREHĽAD HISTÓRIE  >>>>>>>

Tomáš Šalmon
Šéfredaktor

inzercia: