Pochybné praktiky

Vraj Liečba Ananás Guaranis: pozor na ďalšie zavádzajúce stránky a klam

Ohodnoťte článok

Liečba inzercia Cas.sk

inzercia:
Upozornili ste nás na ďalšie stránky, ktoré predávajú produkty bez toho, aby bol jasný kontakt, fungovanie spoločnosti, jasné obchodné a reklamačné podmienky a vôbec kde pokrivkáva vierohodnosť. Tieto stránky investovali balík do platených inzerátov na CAS.SK, kde zrejme ani len netušia, čo propagujú a kto ich oslovil so záujmom o reklamu. Opäť je to chudnúci prípravok. Opäť ohlasuje zázraky a zároveň údajne odporúčanie lekárov. S odhodlaním teraz hľadáme údajného lekára menom Karron, bez krstného mena (zrejme zámerne), ktorý má byť odborníkom na výživu. Nedarí sa. Stránky obsahujú niekoľko fotografií žien pred a po nuž a ako vždy, aj tu narážame na zarážajúci pôvod fotografií žien, ktoré nič ani len netušia o nejakom ananásovom prípravku.  (1. foto – vzhľad inzercie, autor: MILADA J., 2. foto – stránky predajcu prípravku)

Chudnutie Ananás Guaranis

Lekár na obrázku
Stránky uvádzajú vedľa fotografie vysmiateho muža so stetoskopom, že ide o “Doktora Karrona”, ktorý odporúča Ananás Guaranis. Človek by tomu veril, že je to naozaj lekár, ktorý vie, čo hovorí, no opak je pravdou. Ten muž nie je lekár, je to model, ktorý raz pózoval v modrej košeli a v bielom plášti so stetoskopom na krku. Jeho fotografiu nájdete na množstve stránok s medicínskym zameraním a už vôbec sa nevolá Karron. Zavádzanie a klamanie potenciálnych zákazníkov údajnými lekárskymi odporúčaniami je ostatne jednou z najčastejších praktík, ako oklamať ľudí pri medikamentoch a doplnkoch výživy.
Fotografiu nájdete aj na stránkach:
http://www.evansvillecommunitytheatre.com/
http://www.heritagemedicalstaffing.us/contact_us.php
http://bacherzoppi.com.mx/profesionales.php
http://extensaomedica.com/ressonar/diagnostico.htm
http://www.heritagemedicalstaffing.us/contact_us.php

Čo slečna SOPHIE?
Slečna, ktorá je na stránkach prezentovaná pod menom SOPHIE a údajne vďaka prípravku schudla neuveriteľných 33 kilogramov, v skutočnosti nikdy chudnúť nemusela. Ide o modelku a fotografia je z fotobanky Shutterstock. Presne tú istú fotografiu, možno lepšie orezanú a spracovanú, nájdeme na veľkom množstve portálov, aj v našich končinách, či v zahraničí. Veď pozrite sami. Vymyslená falošná referencia a údajná klientka neexistuje, pretože presne tá istá slečna je aj tu:
http://www.pertelefono.it/premi_9.html
http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clan…….mu-pomoct/
http://vidaynutricionsaludable.wordpress.com/2012/11/23/acerca-de-herbalife/
http://shopandstuff.co.uk/

Čo ďalšie ženy?
Všetky ženy sú z internetu posťahované fotografie. Výnimkou je len záhadná a až priam nechutne zretušovaná fotografia staršej ženy používaná v ikone celkom hore vpravo na stránke, ktorá je zretušovaná veľmi neodborne. Žene s vyššou váhou a na druhej fotografii chudšej žene niekto dodal tvár a úsmev niekoho iného. Táto zmena a výroba nového neexistujúceho človeka je až smiešna a prejavom brutálneho amaterizmu.

Zarážajúce spojitosti
Rovnaké fotografie len v iných jazykoch vďačia svojej úžasnej váhe prípravku s celkom iným názvom.
http://www.chiliditroppo.com/home_de.html
http://www.stopyo-yoeffect.com/

Obchodné stránky bez nutných náležitostí
Stránky neobsahujú to, čo má obchodný web obsahovať. Netušíte kto vám čo predáva a koho kontaktovať, ak sa prípravkom otrávite. Zámerne stránky nemenujeme, pretože nepotrebujeme propagovať zavádzanie a klam ešte viac ako doteraz. Varujeme verejnosť pred stránkami a nákupom akéhokoľvek produktu na webe, ktorý sa tvári ako predajný web, nevymedzuje jasne pravidlá narábania s vašimi údajmi, nemáte jasnú koncovú cenu, nemáte jasné reklamačné podmienky a záručné podmienky. Neviete skrátka nič, len koľko to stojí a k dispozícií tiež máte jednostranné informácie. Ostatne, kto to kedy počul, aby práve ananás mal takéto účinky?

Upozorňujeme a ohradzujeme sa pred obvinením, že poškodzujeme produkt, alebo dobré meno akejkoľvek spoločnosti alebo predajcu. Predaj tohto produktu neprebieha v súlade so zákonom. Jeho predaj a propagácia sprevádza množstvo zavádzajúcich a klamlivých informácií, vymyslené zdroje a vymyslené odporúčania. Stránky tohto typu a s obsahom stiahnutým z internetu vieme vyrobiť doma aj my, no odvahu na to prezentovať a predávať údajné zázraky na chudnutie, ktoré nemajú na internete žiadne reálne ohlasy, referencie a skúsenosti, chce aj odvahu, ktorú nemáme.

Odporúčanie
Razantne odporúčame obrátiť sa všetkým poškodeným ľuďom a tým, čo na stránky narazia, aby podali podnet na obchodnú inšpekciu vzhľadom na neúplné stránky, nemožnosť kontaktovať zodpovedných a aj preto, že pri svojej propagácií využívajú fotografie z internetu a vytvárajú tak falošné identity a referencie svojich produktov. Toto jednanie ohrozuje ľudí, ohrozuje spotrebiteľa a vytvára niekoľko nebezpečenstiev. Žiadame týmto verejnosť o spoluprácu. U nás je komplikovaná situácia a vyššia zaneprázdnenosť. Našim zámerom je dlhodobo brániť internet a počítačovo a právne negramotných ľudí pred klamstvom, podvodmi, kopírovanými prerobenými obrázkami, falošným textom a množstvom inej internetovej špiny.

Zdroj „originálneho“ foto: doména ihatefat na koncovke net

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

Komentáre sú ukončené