Internetové podvodySpam

Podvodný spam od Klára Vaňková na Amorado.cz smerujúce na AdamBriza.cz

Ohodnoťte článok

Drzý spam na podvodné stránky AdamBriza.cz má nové maskovanie. Teraz posiela spam údajná pani Klára Vaňková z emailovej adresy klara.infomai@yahoo.com (hoci tu je možno pochybovať vzhľadom na podivné maskovanie adresy a použitie emailu a74eb4d817a425ca5f7416edb44ddf22@amorado.cz v hlavičke správy) a do predmetu dáva „Leden a rekord – 194 562 Kč“. Ihneď ma oslovuje s tým, že ona s priateľom Adamom zarobili na burze. Áno, myslí presne toho Adama, ktorý klame množstvo ľudí hromadným spamom o tom, ako veľmi veľa peňazí zarobil a prezentuje údajné fotografie. Na fotografiách so svojim verným priateľom pritom nie je on, ale model so psom, fotografia objavujúca sa na internete v online predaji, takže si ju môže kúpiť ktokoľvek. Zároveň tie isté stránky prezentujú údajný byt v Španielsku, ktorý si kúpili, no fotografie sú z realitky, ktorá sa snaží konkrétny byt predať a nemajú o žiadnom českom záujemcovi, či nebodaj majiteľovi ani páru. Celý článok o AdamBriza.cz nájdete tu.

Klára Vaňková podvod

inzercia:

Klára Vaňková, pochopiteľne zrejme len fingovaná osoba, píše, akoby bola moja stará známa. Bez toho, aby som súhlasil s niečím podobným, mal o takéto pochybné služby záujem, vôbec sa prosil o jej názor a odkazy. Email je rozposielaný nemenovite a hromadne na viaceré adresy, ktoré pokradol z internetu, alebo zakúpil na čiernom trhu. Spam prišiel na adresu, kde nikdy nebolo odsúhlasené a dovolené posielať akýkoľvek spam. Adresa, ktorá je obeťou tohto podvodného spamu dokonca na jedinom mieste, kde je uvedená, informuje, že je zakázané adresu použiť na spam a je určená výhradne len pre kontakt pre záujemcu o predávaný tovar v online inzercii. Napriek vyhradeniu použitia na túto adresu spam dorazil.

Email neobsahuje možnosť odhlásenia, používa zavádzajúce a nepravdivé tvrdenia, a stavia na klamstvách, ktoré sú už odhalené v kauze AdamBriza.cz. Predošlý, aj terajší email máme zálohovaný a podnikneme určité kroky, aby sa znížil počet tohto podvodného svinstva, ktoré sa snaží manipulovať ľuďmi a zaujať údajným horibilným ziskom, ktorý má byť prejavený kúpou drahého bytu v Španielsku. Hlúposť. Vzhľadom na údaje a informácie, ktoré cieľové stránky prezentujú, je to úbohosť.

Obsah emailu:

Ahoj,
s přítelem Adamem vyděláváme už nějakou dobu poměrně snadno na burze.
Není to tak složité jak vypadá, banky tak vydělávají miliardy, a konečně mohou obchodovat i ostatní, a to přímo doma od počítače – žádné chození na nějaké burzy a tam vyvolávání čísel.

Žijeme ve Španělsku a nedávno jsme tu koupili druhý byt, který teď jako apartmán pronajímáme. Ne na hypotéku, tu by nám jako cizincům nikdo nedal, prostě jsme si na něj vydělali.

Přítel napsal o vydělávání na burze několik článků, můžeš kouknout na jeho blog a zjistíš, jak je to snadný.
Možná nechápeš, proč vlastně vůbec říkáme veřejně, jak takhle na burze vydělat? Důvody jsou dva – především nám to nijak neuškodí, na burze se denně obchodují miliardy dolarů. Druhý důvod je, že když se přes nás registruje obchodník, který je úspěšný a vydělává, máme z něj provizi, takže další příjem bez práce. Pokud úspěšný není, nemáme nic, takže proč neporadit?:-)

Blog najdeš na amorado.cz, brzy tam přidáme i další články, které odhalí další zájímavosti a naše triky, prostě je na co se těšit 🙂 Kdyby tě něco zajímalo, můžeš se tam taky klidně ozvat do komentářů.

Klára

Hlavička emailu obsahuje:

Delivered-To: MOJ EMAIL
Received: from ironport1.centrum.cz (unknown [10.32.3.101])
by gmmr6.centrum.cz (Postfix) with ESMTP id B83FA1A00051C
for < MOJ EMAIL >; Tue, 11 Feb 2014 08:28:34 +0100 (CET)
X-IronPort-Anti-Spam-Filtered: true
X-IronPort-Anti-Spam-Result: AQaANbM+V5Jm4yfGds…ZXJItgW87
X-IPAS-Result: ….
Received: from mx.centrum.cz with ESMTP/TLS/DHE-RSA-AES256-SHA; 11 Feb 2014 XX:XX:00 +0100
Received: for < MOJ EMAIL >; Tue, 11 Feb 2014 XX:XX:52 +0100
Date: Tue, 11 Feb 2014 XX:XX:5 +0100
To: MOJ EMAIL
From: =?utf-8?B?S2zDoXJhIFZhxYhrb3bDoQ==?=
Subject: =?utf-8?Q?Leden_a_rekord_-_194_562_K=C4=8D?=
Message-ID: a74eb4d817a425ca5f7416edb44ddf22@amorado.cz
X-Priority: 3
MIME-Version: 1.0
Content-Transfer-Encoding: 8bit
Content-Type: text/html; charset=”utf-8″

Prečo podvod:
Vec je podvodom vzhľadom na fakty. Fotografie prezentujúceho údajného úspešného Adama Břízu nezachytávajú jeho, ale fotografia je z internetu. Fotografie bytu nie sú jeho fotografie jeho bytu, ale sú zo španielskej realitky a byt nie je predaný. O podvod ide aj preto, že využíva nekalosúťažné praktiky, klamlivú reklamu a zavádzajúce informácie. Všetko je to podpora pyramídovému multilevel marketingovému nástroju, do ktorého je nutné vložiť peniaze a jeho zisk je úmerný tomu, ako veľmi propaguje svoje stránky. Iný postoj by sme mali, pokiaľ by jeho služby a odporúčania neniesli referenčné odkazy a stopovacie prvky, ktoré prinášajú autorovi tohto nápadu peniaze. Neprináša pomoc a reálne zistenie, ako zarobiť ako prioritnú vec. Prináša hlavne nástroj ako zarobiť jemu samotnému peniaze. Využíva adresy skopírované na webe, kde nikto nikdy neprejavil záujem a nechcel získavať spam. Neexistuje možnosť obrany, až na jednu a to právnu obranu.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené