Panika strach

Slovákom chodia podvodné korešpondenčné lístky a máte mu zavolať

Pozor na korešpondenčné lístky, ktoré vás kontaktujú vo veci nutného kontaktu neznámeho čísla. Netušíte prečo by ste niekoho mali kontaktovať, čo chce údajný pán Mikulec... Prečítať celé »
Ovocný strom

Overenie online predajcu stromov Ovocnystrom.cz a mojovocnystrom.sk ?

Píšete nám s otázkami o pravosti a férovosti obchodu: mojovocnystrom.sk. Nie sme jeho zákazníkmi, stromy sme si neobjednali a tak neuvádzame... Prečítať celé »

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí
Trixieee spam na disqus

Internetový komerčný troll na Slovensku, verzia 2.0 fingovaná +dvoj-troj-štvorrola

Pred nejakým časom sme si predstavili prácu falošných komentujúcich, ktorí propagujú výrobky cez nenápadné spamujúce príspevky... Prečítať celé »
Falošný dettol v ponuke na zozu.sk

Pozor na šmejdy (antibakteriálne gély a rúška) aj zo Zozu.sk

Zaráža nás fungovanie obchodu ZOZU.sk, ktorý vlastne nie je obchod. Je len akousi nákupnou galériou, ako sa sami nazývajú, presne ako HUGLO.SK. Nemáme však jasnú definíciu pojmu... Prečítať celé »
Rúška

Pozor: podozrivé internetové predaje rúšok a antiseptických gélov

Antiseptické gély – antibakteriálne vody a rôzne ochranné pomôcky na dezinfekciu rúk sú nedostatkovým tovarom v lekárňach podobne, ako rúška na tvár. Presne to je príležitosť Prečítať celé »
Peter Sagan v internetovom podvode

Peter Sagan zneužitý do podivného internetového podvodu

Stretávame sa s tým, že známe osobnosti podvodníci zneužívajú do úloh svojich tvárí. Tváre značky dostávajú honorár. Zneužité tváre ale nedostanú ani cent. Ba čo je horšie, známym... Prečítať celé »
Huglo podvodný eshop

Varovanie pred obchodom HUGLO.sk, pripraví vás o peniaze. Riziko pre kartu

Upozorňujete nás na podozrivé správanie obchodu HUGLO.SK, ktorý je síce zahraničným obchodom, no vďaka otvoreniu domén SK aj zahraničiu si ju zaregistrovali zahraniční špekulanti. Prečítať celé »
mozzystop

Pozor na podozrivé nátlakové akcie a šunt Mozzy Stop proti komárom

Rôzne magazíny a portály, ktoré si nainštalovali pochybné reklamné siete a prezentujú ľuďom zámerne výhradne podvodné prípravky na chudnutie, prípravky proti kŕčovým žilám a rôzne vychytávky... Prečítať celé »
Peniaze

Súťaže na Facebooku pýtajú čísla platobnej karty? Nerobte fatálnu chybu

Napriek tomu, že nič podobné len trochu skúsený a obozretný človek nespraví, množia sa prípady, kedy na falošných súťažiach na Facebooku súťaž kontaktuje viacerých zdieľačov a zavádza ich údajným vyžrebovaním. Údajne ste to vy,... Prečítať celé »
travelsnack

Dovolenkári, ktorí si objednali zájazd cez Travelsnack, nikam neletia

Upozornili ste nás na nákupy dovoleniek na doméne travelsnack ako aj na fakt, že zákazníkom po zakúpení dovolenky prevádzka agentúry na tejto doméne neodpovedala. Oblasť cestovného ruchu radšej obchádzame, no v tomto... Prečítať celé »
instagram, nemeckej boxerky

Zoznamka Spoznajmesa.sk láka na kopírované fotky instagramerky

Na internete je veľké množstvo internetových zoznamiek, z ktorých väčšina funguje len pre nalákanie dôverčivých ľudí. Nebudeme a nechceme hodnotiť zoznamku spoznajmesa.sk Prečítať celé »
Směrem ke zdraví

Falošný blog a recenzie “Směrem ke zdraví” a blogerka Ema Králová

Na internete nachádzame toľko podvodných portálov, že ak si overujete pravosť niektorých tvrdení a vybalí s ana vás 30 podvodných stránok, ktoré opakujú Prečítať celé »