Pochybné praktiky

Eurotelevízia uvádza zázrak na chudnutie Patch me!, Ide o podvod

Eurotelevízia uvádza zázrak na chudnutie Patch me!, Ide o podvod
4.44 (88.89%) 9 hlas[ov]

V inzercii týždenníka Eurotelevízia sa už nejaký čas objavujú reklamy na vitamíny, chudnutie a iné spoločensko-zdravotné témy. Odložili sme si niektoré obzvlášť extrémne prípady podvodných firiem s ich príbehmi, no ten posledný prípad uvádzame aj preto, že naň naletel niekto blízky.

Podvodníci Patch me! náplasti na chudnutie

inzercia:

Rovnaký človek, ktorý už v minulosti naletel na internete a preto sa rozhodol uveriť Eurotelevízii ako dôveryhodnému miestu. Žiaľ, zistili sme už dávnejšie, že týždenník nijakým spôsobom neoveruje svojich inzerentov, pretože to možno nedokáže. Upozorňujeme verejnosť, že prípravok Patch me!, zázračné náplasti na chudnutie, na svoju propagáciu po celom svete využíva nepravdivé informácie, kradnuté materiály, fotografie a hneď niekoľko ilegálnych praktík.

Predaj a podpora Patch me! náplastí sú podvod

Zaoberali sme sa podrobne tým, čo predstavuje inzercia v týždenníku. Spomína sa príbeh, ktorý pôsobí ako článok. Ak sa už raz človek začína do 75% obsahu venovanom relácii O desať rokov mladší, kde sa vysvetľuje omladenie účinkujúcich, na menšej časti druhej strany sa nachádza inzercia. Keďže ale nejde o grafiku, vždy budú ľudia, dôchodcovia a ľudia menej marketingovo vzdelaní brať takéto články ako klasické články. Vzniká tak nebezpečenstvo zámeny. Slovu inzercia dôchodca nerozumie v spojitosti s týmto obsahom. Článok v reklame hovorí o rekordnom chudnutí. Primitívna gramatika a nechutne vymyslený príbeh údajne ženy z Prešova môže prekvapiť ako to prvé. Snímka pred a po sú v skutočnosti dve odlišné ženy. Údajne použila Patch me! a aby vysvetlila, ako sa k tejto novinke dostala, opäť sa objavuje príbeh o dobrej kamarátke z USA. Nechýba pár psychologických útokov, ktoré vás majú zlomiť a presvedč
iť si pochybné zázračné naplaste kúpiť. Čo je ešte zásadnejší problém je, že podobné klamstvá a aj fotografie sú nám známe. Ide totiž o kópiu iného podvodu na ľudí, ktorý pochádza od rovnakých autorov, s názvom Forskolin.

Závažné pochybenie a prezentácia podvodu

Všetky webové stránky, ktoré sa venujú podpore prípravku Patch me! sú takmer navlas rovnaké. Cez nakradnuté fotografie lákajú ľudí do pasce na kúpu náplasti. Už len toto spojenie je alarmujúce. Pomocou náplasti sa totiž podarí schudnúť jedine vtedy, ak si pri pohľade na ne nedáte do úst aspoň týždeň žiadne jedlo. Inzercia v Eurotelevízii prezentuje fotografie ženy, ktoré po internete kolujú v súvislosti s náplasti, predtým s prípravkom Forskolin, predtým s prípravkom Garcinia Loss, zrejme aj s podvodným práškom Nidora a ďalšími. Lekári uvedení ako garanti pravdivosti a záruky sú fotografie skutočných lekárov a fotomodely z fotobanky. Skutoční lekári sú však zneužití a uvádzaní pod inou špecializáciou a iným menom. Akoby ale pri všetkých prípravkoch len zmenili názov prípravku a ďalej lákali ľudí do pasce.

Pochybením je totiž aj to, že chýbajú obchodné podmienky spĺňajúce zákony Slovenskej republiky. Chýba identifikácia predajcu, IČO, DIČ, sídlo, skutočný kontakt, vedomosť o akú firmu a krajinu ide. Slováci posielajú peniaze, no nevedia a mnohí nechcú vedieť kam. Tato nepozornosť pritom umožňuje uje ďalší rast a možnosť investovania do ďalšieho šírenia.

Niektoré podvodné stránky podporujúce Patch me!

Stránky, ktoré prezentujú falošné mená a falošné príbehy o chudnutí uvádzajú pôvodne v inzercii ženu menom Anna K. už pod rôznymi inými menami. Niekde dávno to bola Američanka, obeť podvodnej zlodejiny, ktorej toľkokrát zmenili meno, že sa divine prvej otvorenej medializácii až z našej strany.

 • http://curentlyoffer.com/39/bnme-7262-rwd/ – Tu sa jedna zo žien prezentuje ako Maria Cacciari, tá druhá ako Giulia Naldi.
 • http://www.catchmeru.com/ – tu sú tie isté tváre ako v prípade Forskolinu.
 • http://eforskolin.net/ – tu ju uvádzajú ako ženu menom Alicja Markiewicz
 • http://hu.coleusforsholi.com/ – tu je z nej Maďarka Mária
 • http://www.sprytnezdrowie.pl/10,na_cholesterol_i_nadwage_forskolin.html – tu túto ženu radšej ani nepredstavujú
 • http://forskolin-lv.lv/ – Na tejto stránke vymyslený lekár Jānis Valters garantuje, že všetko je pravda. Na fotografii, ktorá je nám už pomerne dobre známa ale je zrazu Litovčanka menom Marija Ābola, pritom stále tá istá osoba.
 • http://extrahealthzone.com/odchudzanie-forskolin/ – Na tejto stránke sa objavuje presne ten istý príbeh, ale Slovenka je Poľka, tiež spravila rekord v chudnutí. Údajne ste jej príbeh mohli vidieť v médiách a uvádzajú aj logá médií, je to presne ten istý pruh za sebou idúcich log, ktoré zneužívajú na tento podvod už niekoľko rokov.
 • http://centrumpromocyjne.pl/zdrowie/forskolin-wdt-1653/ – prof. Robert Miller? Falošný, nikdy neexistoval. Tento ksicht pochádza z iných stránok a konkrétna pani? Uvádzajú ju tu ako pani s menom Maria Konieczna a druhú fotografiu uvádzajú ako pani s menom Judita Konopacka.

Pokiaľ si akékoľvek médium nie je isté pravdivosťou inzercie, sme schopní pomôcť bezplatne. Keďže ako jediné miesto na Slovensku akú otvorene varujeme pred podobnými problémami, je už bežnou súčasťou našej redakcie pomáhať ľuďom aj v takomto zmysle.

Upozorňujeme, že článok nie je o Eurotelevízii ale o zneužití jej priestoru podvodníkmi. Článok nepoškodzuje týždenník, ale uvádza na pravú mieru pozadie výrobku, ktorý bol prezentovaný. Článok upozorňuje záujemcov o tento výrobok a uvádza na pravú mieru aj nejasný pôvod informácií, klamlivosť a zavádzanie predajcu. 

Celá fotografia celej strany Eurotelevízia 11, uvádzame z dôvodu varovania ďalších, ktorí by preverovali samotný výrobok Patch me! a jeho dôveryhodnosť. Otvoriť v plnom rozlíšení: OPEN.

Eurotelevízia inzercia

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Komentáre sú ukončené