Spam

Inzertná spoločnosť “inzercie.eu” a plnohodnotný spam. Ale prečo?

Inzertná spoločnosť “inzercie.eu” a plnohodnotný spam. Ale prečo?
5 (100%) 1 hlas[ov]

Viete aký je to podozrivý spam? Napríklad taký, ktorý vám príde v slovenčine napriek tomu, že ste sa nikdy do žiadnej spojitosti nedostali. Nemáte tušenia o koho ide, čo chce, a ani dôvod neuvedie. Spam, ktorý ignoruje slušnosť, neuvádza prevádzkovateľa a dozviete sa ho len pomocou odkazu, neuvádza dôvody odoslania práve na vašu adresu a ešte obsahuje akýsi miš-maš, tak ten môžeme nazvať podozrivým. Slovákom prichádzajú emaily z domény inzercie.eu. Na obrázku ukážka časti prijatého spamu.

podozrivy spam

inzercia:

Ak si chcete tiež u nich objednať rovnakú službu, aby zaspamovali akýsi podivný adresár adries, neobjednáte. Nie je to firma. Len doména s mail serverom, čiže maskovanie. Čo naozaj rozzúri je ale fakt, že ako odosielateľ sa vám javí stránka dobrezlavy.sk a vy ani netušíte, prečo, akú máte spojitosť. Chytili do svojho spamlistu totiž adresu, ktorá nedávno ešte neexistovala, novú adresu starú necelé dva roky pri projekte, ktorý ani nefungoval a je online len pár týždňov. Emailová adresa ešte nestihla byť nikde registrovaná a už hľa, víta nás spam z tejto domény.

  • netušíte, ako ste sa ocitli v adresári
  • prečo ste email dostali
  • ak uvádzajú email, s akými údajmi ešte narábajú? Aké osobné údaje vlastnia?
  • celý email je reklamou na jedinú ponuku jediného predajcu zájazdov.

Zaujímavé oslovenie:

Väčší amaterizmus to už byť nemohol. Oslovenie v podobe “Sme spoločnosť poskytujúca služby so zľavami v oblasti cestovného ruchu. Prosíme Vás o povolenie zaslať zoznam dovoleniek prostredníctvom inzertnej spoločnosti. Ďakujeme.”
nedáva logiku. Oslovujú vás s povolením, ale už toto, čo pošlú, je oplnohodnotný spam s preklikom. Uvádzajú inzertnú spoločnosť, ale nie jej názov. Je nemysliteľné uvádzať a presúvať zodpovednosť na “spoločnosť”, pri ktorej nie je názov, ani prechod na miesto, kde názov je. Odvolávka na firmu je zrejme odvolávka na doménu inzercie.eu, ktorá ale skrýva pozadie, skrýva obsah, skrýva všetko. Priveľa otáznikov a nepremyslený ťah.

Čiže pri inzercie.eu vieme len toľko, že:

  • Disponujú adresárom o ktorom netušíte, odkiaľ je.
  • Obsahuje adresy na portály, ktoré nikdy neboli poznačené ničím podobným.

Neodhlasujeme sa z tohto spamu zámerne. V tichosti si počkáme na ďalší prejav inzercie.eu. Vzhľadom na rok 2017 to môže byť pokojne maskovanie, ale už sme sa presvedčili aj o tom, že ak chcete nejakú firmu poškodiť, stačí vytvoriť spam a podporovať ju cez spam. Týmto sa oháňajú niektoré firmy, oni email neposlali. Síce prichádzajú zákazníci, no odosielateľom je neznámy cudzí subjekt.
Vec sledujeme. Návrh smerovaný k úradom bude namierený voči doméne inzercie.eu, k pozadiu získavania adries, narábania s emailovými adresami a taktiež bude namierený na zamedzenie opakovania takýchto prípadov.

UPOZORNENIE A VAROVANIE:  tento článok vznikol na základe reálnych skutočností s adekvátnym postojom ku skutočnostiam. Všetky emaily sú zálohované. Nevyžiadaná pošta, ktorá bola dôvodom tohto článku bola v čase dokončenia článku celkovo namierená na 11 adries. Časť z nich zálohujeme pre prípadne úradné riešenia. Na základe evidentných skutočností a prijatia nevyžiadanej pošty aj na adresy, ktoré mali byť uchránené a nové sme presvedčení, že ide o hromadný spam a preto je článok v kategórii SPAM. Článok nepoškodzuje dobré meno žiadnej spoločnosti. Vychádza a informuje o reálnych skutočnostiach, ktoré sa odohrali a prijímatelia sa nemali ako voči prijatiu plnohodnotného spamu brániť. Keďže emaily prichádzali v rôznom čase na rôzne adresy, je tiež evidentné, že tak nešlo okamžite. Stále bol čas aj v prípade nálezu chyby zastaviť zo strany odosielateľa túto činnosť.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Spam

Komentáre sú ukončené