Internetové podvodyPochybné praktiky

Nové podvodné chudnutie s Ørsteda alebo Piperine Forte

Ohodnoťte článok

Raz je to kúra Ørsteda alebo je to kúra Piperine Forte. Je tu nové chudnutie, ktoré je zázrakom, fitness centrá môžu začať krachovať, dietológovia sú šokovaní a môžu zahodiť svoje diplomy, pretože sa objavilo účinné chudnutie… Aspoň týmto podvodným drístom máme veriť, keď si prečítame reklamy zobrazujúce napríklad na stránkach Zivot.sk alebo Cas.sk, ktoré vedú na stránky ZdravotnickyPortal.com, ktoré absolútne nepôsobia dôveryhodne.

Zdravotnicky portal podvod a Piperine Forte

inzercia:

Dozvedáme sa o úplnej novinke, hoci má za ňou stáť muž menom Hans Christian Ørsted, skutočne pred mnohými rokmi žijúci dánsky fyzik a chemik ovplyvnený E. Kantom. Nemá však nič spoločné s tým, čo sa stránky snažia nasľubovať. Opäť sa na pochybných narafičených stránkach ZdravotnickyPortal.com, z článku, ktorý je umelo nasadený a nedohľadateľný s podivným sidebarom,  dostanete na nákupný web, ktorý porušuje viacero zákonov Slovenskej republiky.

Predajný web podporacentrum.com

Prípravok Piperine Forte si môžete kúpiť na stránke http://podporacentrum.com/promotion/chudnutie-bez-jojo-efektu-kr, ale museli by ste mať naozaj veľkú odvahu a nechuť voči peniazom, pokiaľ by ste tak spravili aj napriek nasledovnému upozorneniu. Na stránkach je viacero problémov. Ľudia, ktorí sa prezentujú ako Slováci, ktorí schudli pomocou tohto prípravku sú zahraničné osoby, ktoré schudli vďaka posilňovaniu a zmene životosprávy. S týmto prípravkom nemajú nič spoločné.

Zdravotnicky portal podvod a Piperine Forte

 • Tie isté klamlivé drísty sa nachádzajú aj na ďalšej doméne: http://najlepsie-chudnutie.com/chudnutienapectine10/
 • Rovnakí podvodníci na poľskom trhu uvádzajú rovnakého údajného lekára už ako Mariana Drozda, na stránke: http://www.halludoctor.pl/, čo je vyslovene drzý a odporný výsmech voči ľuďom.
 • Aby to nestačilo, v Poľsku ho rovnakí podvodníci použili ešte raz na doméne: http://kobietazdrowie.pl/halludoctor/
 • Neskôr ale primitívna výroba webov pozabudla, že ho už použili a na stránke s presne rovnakým kódom a falošnými podvodnými prvkami sa objaví znovu už ako Radoslaw Matuszak na adrese http://extrahealthzone.com/piperine/
 • Ide o lekára – endokrinológa, ktorý sa volá Dr. Kis János Tibor Phd, Maďar, ktorý skutočne existuje, ale nikdy nemal nič spoločné s touto podvodnou sieťou stránok a ani s prípravkom. Informácie o ňom nájdete na týchto stránkach:  http://irgalmasrend.hu/site/budapest/gyogyitasapolas/jarobetegellatas/endokrinologia  alebo tu:  http://www.irgalmas.hu/belgyogyaszat;jsessionid=5F26AD8A3A90097AB1AAC98BA898E4DD

Problémy

Najzásadnejšie problémy teda nepochybne sú, že kradnú fotografie cudzích ľudí a nestoja za nimi ani žiadni odborníci, preto si ich musia vymyslieť tým, že ukradnú fotografiu maďarského lekára. Problémov je tu viac, od falošných komentárov a údajných referencií, po zavádzanie až porušenia zákonov.

Zákony porušujú napríklad tieto fakty:

 • zavádzanie
 • klamanie zákazníka
 • neuvádzanie skutočných kontaktov
 • zatajovanie predajcu
 • psychologický nátlak pomocou scriptov, ktoré odpočítavajú čas výhodnej ceny
 • mnoho iného
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené