Pochybné praktikyScam

Číslo 048/3238016, Naturamed a prípravky zadarmo, za ktoré platíte!

Číslo 048/3238016, Naturamed a prípravky zadarmo, za ktoré platíte!
3.64 (72.86%) 28 hlas[ov]

Upozornili ste nás na pochybné prakticky spoločnosti NaturaMed (keďže neuvádza v logu a ani v kontaktoch právnu formu, zatiaľ neuvádzame ani my, právne takáto firma u nás ani neexistuje), ktorá má u nás pôsobiť 10 rokov, ale nedokážeme o nej nájsť zmienku v obchodných registroch nie len spred pár rokov, ani dnes. Firma, ktorá neexistuje, v kontaktoch nič neuvádza. Až v obchodných podmienkach sa dozviete, že ide o reálne fungujúcu, ale v Čechách sídliacu firmu. Problémom podľa článku na tomto portáli je však už z pred niekoľkých rokov viacero negatívnych skúseností ľudí, ktorí naleteli sľubom, že dostanú niečo zadarmo. Zadarmo? Ak niekto platí drahú reklamu a propaguje rozdávanie niečoho, čo stojí celkom dosť, nič nebude zadarmo! Nemá to jeden háčik, ale tisíce háčikov a poriadne ostrých. Hovoríme o tých istých, ktorých reklamou nás kedysi zaplavilo centrum.sk v emailoch.

Ak už ale hľadáte zmienku na firmu v bežných vyhľadávačoch, nájdete množstvo negatívnych správ, články podvedených ľudí, komentáre naštvaných a nespokojných obetí podivnej praktiky, ale tiež vyjadrenia úradov o pokutách a problémoch, ktoré im za tieto praktiky hrozia. Všade sa dočítate o podaniach a návrhoch na prešetrenie ich konania, v ktorých sú vždy nálezy pochybení, napriek tomu firma pôsobí naďalej.

Omega 3 mastné kyseliny sú super… ale tieto nie sú zadarmo!

Omega3 mastné kyseliny sú dobrou vecou, prípravky s touto kyselinou sú neustále žiadané. Zrejme s tým počítajú aj v tejto firme, ktorá vám ich sľúbi zadarmo, ale v skutočnosti sa upíšete šialenému procesu mesačných splátok alebo skôr mesačných objednávok prípravku, ktoré sa nedajú ľahko zastaviť.

problém plač a zúfalstvo

inzercia:

Podobné prípady sme už na Slovensku mali. Nejasné podmienky, ako vycúvať s podivnej registrácie do ešte podivnejšieho vernostného systému zapríčinia, že niektorí ľudia budú radšej platiť, ako niečo nepochopiť a snažiť sa zistiť, ako to zastaviť. Nemajú na výber, keďže podobné trpenie je lepšie, ako sa vystaviť vyhrážaniu exekútorov. Akékoľvek podobné ťahy na ľudí, keď nie je jasné, ako zastaviť platby, pokladáme za odporné a zákerné praktiky voči ľuďom.Podozrivé je, že na svojich stránkach hovoria hneď na začiatku vo svojich podmienkach, že sú členským klubom – vernostným programom, nie obchodom pre kohokoľvek.

Pozor, telefonujú. Bacha na to, čo poviete a čo sa pýtajú

Čo je najhoršie, začali s telefonátmi a oslovujú ľudí. Pokiaľ nezmenili svoje fungovanie a naďalej to robia odporným zákerným spôsobom, sami tak nachádzajú svoje obete a núkajú bezplatné balenie, ktoré získate po telefonickom rozhovore. Odporúčame odmietnuť podobné ponuky a vyžiadať si pôvod čísla v ich zoznamoch. Je zvláštne, že aj utajené čísla sú nimi oslovované. Oslovených je pritom čoraz viac ľudí. Ak sa spýtate na pôvod svojho čísla, dostanete odpoveď – názov neznámej firmy.

Pozor na súhlas s vernostným programom v SMS

Celý problém sa schováva pri produkte zadarmo za slovíčkom vernostný program. Ich vernostný program je totiž súhlas so zasielaním balíčkov za peniaze. Ak po telefonickom hovore príde SMS a vy máte odpovedať „ANO“ v spätnej SMS, určite sa vás pýtajú práve na súhlas so zaslaním vzorky zadarmo a aktiváciou vernostného programu. Práve vernostný program je to, čoho sa týkajú platené mesačné balíčky a odkiaľ je ťažké sa odhlásiť pre neznalosť a nevedomosť postupu. SMS príde z čísla +421 / 0902028960 a vyzerá takto. Ak nechcete, skrátka nesúhlaste. V žiadnom prípade nepoužite v SMS akúkoľvek formu súhlasu. V prípade ak neodpoviete, budú vás bombardovať ďalšími SMS. S formou súhlasu cez SMS sme sa osobne ešte nikdy nestretli. Ide o novinku. Nejde o poslanie kódovej správy platnej krátke obdobie, kde ide o formu súhlasu so spoplatnením.

SMS súhlas

Telefonický hovor môže byť  nebezpečný

Pri telefonickom hovore je len malé percento ľudí, ktoré celkom vníma, čo počuje. Názvy cudzích spoločností, ceny a frázy podmienok, ktoré môžu byť zámerne formulované tak, aby vás zmiatli, môžu tvoriť riziko. V telefóne sa totiž údajne dá odsúhlasiť súhlas so zmluvou, aj keď ste si toho nie vedomí. Nesúhlaste s bezplatným balíčkom a ani ničím podobným. Telefónny kontakt, číslo +421483238016 je to, na ktoré by ste si mali dávať pozor a ignorovať všetky ponuky. Žiadajte odstránenie čísla. V prípadoch, kedy by ste boli konfrontovaný s údajným vašim súhlasom s objednávaním a platbami podajte trestné oznámenie.

Buďte si však vedomí, že ste na žiadne slovné spojenia a otázky ohľadom súhlasu s podmienkami nikdy nesúhlasili. Nepodpisujte a neobjednávajte si nič, čo je údajne zadarmo, ani slovne neodsuhlasujte v telefonickom hovore nič, čo by mohlo byť zostrihané a upravené do podoby súhlasu s niečím celkom iným. Žiaľ, nevidíme do mysle zodpovedných ľudí a nevieme, čo presne majú za lubom. V tejto chvíli však obvolávajú celé Slovensko, ba dokonca sa opakovane snažili spojiť aj našimi blízkymi.
Za podnet a nespokojnosť ďakujeme aj pani R.S., ktorá nám potvrdila, že sa pri nej pokúšali o to isté. Ponúknuť produkt zadarmo, ktorý však nakoniec nie je zadarmo.

/// neskoršie doplnenie: viete, kto je ideálna obeť, respektíve čo je ideálna podmienka získania záujmu? Telefonovanie dôchodcom, ktorí sú poznačení samotou, nezáujmom mladšej generácie. Túžia sa pozhovárať, posťažovať. Rôzni predajcovia a linky to vedia. Majú výborné schopnosti zaujať staršiu generáciu a potešiť ju. Rozhovor sa posunie zo súkromia do roviny „ponúkam Vám výhodnú ponuku“ a potešený starý rodič poctený záujmom už nedáva pozor na nič. – Vlastná skúsenosť a zachraňovanie matky pred identickým prípadom „cez telefón“.  – Zmienku o týchto prípadoch nájdete aj v tejto knihe ///

Referencie a odvolávky:

Problém je už niekoľko rokov. Ľudia nie sú spokojní a neustále sa búria. Dôkazom o tom sú mnohé články o nechutných praktikách a zavádzaní.   „Firma se dopouštěla klamavých praktik tím, že při nabízení svých produktů uváděla důležité informace nejednoznačným a nesrozumitelným způsobem,“ stojí v správe Státní zemědělské a potravinářské inspekce z mája 2010. Zdroj: http://byznys.lidovky.cz

 • http://www.topky.sk/cl/10/1323889/Spotrebitelia-pozor–Podvodom-mozete-prist-o-svoje-peniaze-
 • http://www.zkusmo.cz/ostatni/naturamed-pharmaceuticals-opet-laka-na-slovo-zdarma
 • http://nekupto.napsal.cz/clanek/klinicka-studie-blahodarneho-ucinku-omega-3/
 • https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/inspekcia-smejdi-pokuty/diskusia.html
 • http://www.porada.sk/archive/index.php/t-119986.html
 • http://podvodnefirmy.cz/naturamed/
 • http://blog.unambiguous.info/2009/10/naturamed-pharma-divna-banda/
 • https://karolinaolsavska.blog.sme.sk/c/205659/Klamlivy-marketingovy-tah.html
 • http://www.podvodnici.net/omegamarineforte-zdarma/
 • http://www.emimino.cz/diskuse/obrana-proti-smejdum-z-naturamed-248885/
 • http://www.denik.cz/z_domova/prodej-skryvaji-za-pruzkum-ukvapeny-podpis-muze-st.html

Je až neuveriteľné, že po toľkých reakciách ľudí, podvedených, znechutených aj poškodených, stále fungujú.

Upozornenie

Upozorňujeme, že menovaná firma, ktorej názov sa v tomto článku objavil, na Slovensku neexistuje. Okrem toho sme neuviedli žiaden prvok, ktorý by viedol k jej presnej identifikácií. Uvádzame odkaz na článok, kde je urobené pre identifikáciu viac. Tento článok nijakým spôsobom nepoškodzuje dobré meno nikoho. Upozorňujeme, že reagujeme na žiadosť poškodenej strany, ktorá má záujem na tom, aby sa o pochybnej praktike informovalo na čo najviac miestach. Odporúčame, aby dotknutá praktika zmenila svoj postup a jasne uvádzala, ako rýchlo odstúpiť od zmluvy, ktorá je koniec koncov sama vykonštruovaná a vycucaná z prstu.

Číslo sa môže meniť. Môže sa meniť aj spôsob, akým ľudí chytia do „súhlasu“ a získajú ich vyprovokovaný súhlas pre zámerne vyvolanú nejasnosť, nezrozumiteľnosť „zmluvy“, skrátka pre chaos. Meniť sa môže aj spôsob komunikácie, no vitamíny zadarmo a skrývanie nejakého nepochopiteľného spoplatneného systému zrejme zostane bez zmeny. Vo veci týchto, ako aj iných ťahov na ľudí odporúčame sledovať aj novšie témy. Pozrite si aj ďalšie medikamenty

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
125
Šťastný
10
Milujem to
4
Nie som si istý
20
Hlúposť
30

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

2 Comments

 1. Je 15 január 2018
  Firma NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o, ktorá má sídlo v Českých Budejoviciach a má len korešpondenčnú adresu v Banskej Bystrici začala posielať neadresné obálky cez poštové doručovaťeľky na všetky adresy, ktoré navštevujú.
  Dajte si pozor na obálky s názvom Národný Priekum alebo vyhrajte zájazd v hodnote 2000 Eur.
  Celý podvodnícky kolotoč začína tento rok znova.
  Nedajte, alebo sa dajte nachytať na zavádzajúcu reklamu.
  Ako vám chutí.

  1. kde to odhlásiť?

Komentáre sú ukončené