Internetové podvody

Pozor na liek proti rakovine ParasiFort a falošného lekára Dr. Barček(a)

Ohodnoťte článok

Na stránke uvedenej v závere ako LINK1 sa nám podarilo nájsť falošný PORTÁL O ZDRAVÍ, ktorý v skutočnosti nie je žiadnym portálom o zdraví. Neznáma podivná zahraničná doména a do stránok napísané slovné spojenie ešte nič neznamenajú. Stránky sa pokúšajú vyvolať dojem, že sú skutočným webom, ale všetko čo v nich nájdete je len fingovaný odpad zacielený k tomu, aby vás nalákal na jedinú fungujúcu stránku a to popis látky na vyliečenie z rakoviny. Parazity v tele vraj spôsobujú rakovinu a smrteľné ochorenia. Ak ste k tom nevedeli, rakovina pochádza od parazitov. Takto závažnú sprostosť tu však uvádzajú na hlavnej stránke ako nadpis článku, ktorý nie je článkom.

Doktor Barček parasifort podvodníci

inzercia:

Celá stránka pritom len propaguje látku s názvom ParasiFort, zázračné kvapky proti parazitom, pretože všetci máme parazity a tieto kvapky ich odstránia. Podľa toho, čo si stránky do vymysleného textu natrieskali, máme všetci nejakým spôsobom napadnuté telo parazitmi. Mýlia si však pojmy, pisateľ nemá ani poňatia nič o slovenčine a je evidentné, že podvodník nemá ani základné znalosti fungovania ľudského tela.

Dr. Barček, neexistujúci lekár, radí

Na stránkach je nafingovaný rozhovor s neexistujúcim lekárom, ktorého má predstavovať kradnutá fotografia z inej stránky. Dr. Barček, ako nikdy na Slovensku neuvádzame lekárov, má byť odborníkom na rakovinu. Pravda je taká, že títo babráci len ukradli fotografiu, vytvorili falošnú identitu neexistujúceho lekára a sú za záchrancov ľudí pred rakovinou. Lekár neexistuje, len zneužili tvár a fotografiu, ktorú si sami v podobe videa môžete kúpiť na Shutterstocku napríklad na tomto odkaze: https://www.shutterstock.com

Nezmysly v texte

Vraj Lekári bez hraníc trúbia na poplach. Nemysliteľné. Lekári bez hraníc je združenie, organizácia, ktorá sa nepodieľa na výskume rakoviny a neskúma parazity. Zastrešuje lekárov vysielaných za hranice do rozvojových krajín. To, čo táto stránka tliacha a pletie dohromady, je pre menej znalého človeka úžasným príbehom. Menej skúsený návštevník internetu môže naozaj ľahko naraziť na stránky ponúkajúce riešenia na zdravotné ťažkosti. Ľudia chorí na rakovinu môžu pocítiť chuť uveriť látke, ktorá má tak krásny príbeh vo svojom pozadí vzniku a účinky, aké sú popisované.

Avšak aj iní ľudia, ktorí majú v rodine ochorenie na rakovinu, môžu siahnuť po tomto „lieku“ ako darčeka pre postihnutého chorobou. Je smutné, že práve rakovina je heslo zneužité na propagáciu tohto podvodného svinstva cez ďalšie podvodné svinstvo.

Upozornenie:

 • upozorňujeme na to, že o ParasiFort ste sa nikdy nemohli dozvedieť v Televíznych novinách žiadne chvály. Jedine ak v rámci reportáží TV Markíza, ktorá sa pripojila k nášmu boji voči týmto podvodníkom, no ich reportáže sú viac všeobecné, nie konkrétne. Varujú pred podobnými podvodníkmi, kým my vyslovene menujeme konkrétne látky a stránky zámerne. Komentáre tvrdia, že ParasiFort má propagáciu v Televíznych novinách.
 • Komentáre sú falošné, nie sú písané skutočnými ľuďmi a aj fotografie ľudí sú len umelo nasadené. Sami svoj komentár nepridáte pretože komentovací systém tu nikdy neexistoval a nefungoval. Snímka je aj s textom dosadená manuálne priamo do stránky len autorom. Dátumy nie sú pravé.
 • Všetky informácie sú falošné.
 • Stránky sú falošné, neexistujú na nich skutočné fungujúce prvky. Neexistuje obsah, neexistuje redakcia, prevádzkovateľ, pôvod obsahu, skutočné povedomie o autoroch textu. Skrátka nič nie je pravé.
 • Predaj prebieha protizákonne. Neexistuje identifikácia predajcu, ICO, DIČ, sídlo, telefonický kontakt, všeobecné podmienky, reklamačný poriadok, zásady GDPR – zásad ochrany osobných údajov a narábania s nimi. Formuláre sú výsmech. Nátlakové psychologické akcie odpočítavajúce čas nie sú skutočné.

LINK1: https://www.cleansebodynatural(bodka)com/1129873.html%3Ft%3D1%26Network%3DContent%26kw%3D%26ad%3D313280769090%26SiteTarget

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené