Pozor na chudnutie s látkou Sliminazer a zdravotnickyportal.sk

Pozor na chudnutie s látkou Sliminazer a zdravotnickyportal.sk
4.5 (90%) 4 hlas[ov]

Podvodné stránky zdravotnickyportal.sk už mali toľko dizajnov a podôb, že je o nich zbytočné písať. Teraz po kliknutí na nejakú podivnú adresu skrytú na doméne zdravotnickyportal.sk narazíte na akýsi blog Natálie. Vykonštruovaný blog s vymysleným obsahom vás má nalákať na nákup akéhosi zázraku s názvom Sliminazer. Dostanete sa sem po kliknutí na reklamu sľubujúcu zázrak na chudnutie, ktorá je servírovaná používateľom emailov a návštevníkov na Centrum.sk.

Blog Natálie, reklama na centrum.sk a Sliminazer na chudnutie

foto: reklama, na ktorej sa po kliknutí dozviete o zázraku menom Sliminazer.

Sliminazer a v čom je problém?

  • celý blog je vymyslený balast. Nejde o žiaden blog. Stránky sú kópiou ruského blogu.
  • zdravotnickyportal.sk je pre nás známa vec, písali sme už o ňom, hoci kópia je na *.com aj na *.sk koncovke domény.
  • dievča menom Natália má rôzne mená v rôznych krajinách a všade hrá na to, že pochádza z danej krajiny. Samozrejme, fotografie sú kradnuté z fóra, kde sa ľudia chvália svojimi úspechmi. Dievčina za žiadnych okolností schudnúť vďaka novinke Sliminazer, keďže fotografie sú staršie ako tento podvodný vymyslený blog.
  • komentáre ľudí, ktorí sú v údive, alebo potvrdzujú účinky látky na chudnutie, sú vymyslené. Stránka nemá žiaden systém na komentáre a spojenie s databázou také, aby to vôbec mohli byť komentáre ľudí. Ide o natvrdo nasadený text s nakradnutými profilovými fotografiami ľudí, s vymyslenými menami v slovenskej podobe.
  • primitívna nepozornosť podvodníkov stojacich za týmto podvodným webom spôsobila, že si ani nedali pozor na čo linkujú. Samozrejme, stále na rovnakú doménu, avšak na nefungujúcu stránku.

Blog Natálie, reklama na centrum.sk a Sliminazer na chudnutie

Čokoľvek na zdravotnickyportal.sk považujeme za nebezpečné. Podvodníci v rámci tejto domény už sprevádzkovali množstvo rôznych stránok – samozrejme fingovaných. Nejde o žiaden zdravotnícky portál. Ani v tomto prípade nemáme informáciu o žiadnej snahe akéhokoľvek slovenského úradu o zakročenie. Výnimočne ide o portál prevádzkovaný na slovenskej doméne. Had je tak opäť o niečo bližšie k ľuďom a ich dôverčivosti v “slovenské”.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.