Internetové podvody

Pozor: falošný lekár Andrej Mak odporúča Hydronex proti poteniu

Pozor: falošný lekár Andrej Mak odporúča Hydronex proti poteniu
5 (100%) 2 hlas[ov]

Opakovane upozorňujeme na látku s názvom Hydronex, ktorá sa prezentuje ako prípravok proti poteniu v reklamách v sieti AzetKlik alebo priamo na Pluska.sk. Hydronex na svojich stránkach prezentujú podvodné stránky, neexistujúci zákazníci, falošný bloger a to najhoršie – neexistujúci lekár. Andrej Mak, endokrinológ. Podvodníci stojaci za týmto internetovým podvodom len zneužili fotografiu z internetu, vymysleli slovenské meno, jeho špecializáciu a zbúchali text, ktorý údajne povedal.

Falošný lekár Andrej Mak endokrinológ

inzercia:

Originálna fotografia, odkiaľ ju podvodníci získali, pochádza odtiaľto: https://www.dreamstime.com/friendly-male-doctor-background-female-physician-hospital-office-friendly-male-doctor-background-female-image100419310

Jeho fotografia s rovnakou látkou sa objavuje napríklad aj s menom ANATOLIJ na stránke: http://blog(bodka)meta.ua/~spreygidronex/posts/i4142176/

Kde je problém?

Dôvera v prípravok založená na odporúčaní lekára je niečo samozrejmé. Skúsená odbornosť je na mieste. A však niekto lekára vymyslí, ľudí tým zavádza a uvedie ich do nebezpečenstva tým, že ako údajný odborník odporúča pokojne kapsuly s arzénom či kyanidom nazvané ako ABC, nemožno niečo také považovať za ani trochu legálne a ani férové voči zákazníkovi. Nepravdivé odporúčania lekárov, ak lekár neexistuje a je vymyslený je protizákonným konaním. V prípade, že ste sa stali obeťou tohto podvodu a stali ste sa zákazníkom, odporúčame podať trestné oznámenie vo veci podvodu a zavádzania. Vymyslieť lekára je totiž fest silná káva.

Nebezpečné stránky: „http://www(bodka)e-commerceboard.com/sk_Hydronex_mr1/index.php

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené