Internetové podvody

Podvodníci lákajú na prípravok proti poteniu HYDRONEX a fejk web

Ohodnoťte článok

Pozor na látku menom HYDRONEX a podvodné stránky na adrese http://www(bodka)e-commerceboard.com/1119543.html. Opäť ide o fingované stránky s podvodným obsahom, falošnými komentármi neexistujúcich komentujúcich a neexistujúcich zákazníkov. Falošný blog nesie v logu názov PASSION SK a červený kvet. Celá podvodná stránka obsahuje podivný strohý kód, ktorý má podivnú skladbu slov. A celkom hore, aby to vyzeralo, že to píše žena, je fotografia herečky zo seriálu Čarodejnice. Máme si myslieť, že ide o autorku blogu, ale zabudne sa podpísať. potenie hydronex

inzercia:

Predajné stránky pre HydroNex

Je to neuveriteľné, ale tento podvodný blog, ktorý nemá hlavnú stránku a ani žiaden odklik, je na rovnakej doméne, ako predajný oficiálny web, ktorý látku predáva. Na adrese http://www(bodka)e-commerceboard.com/sk_Hydronex_mr1/index.php  si totiž toto svinstvo s neznámym zložením a pozadím môžete kúpiť. Nižšie dokonca nájdete troch ľudí, ktorí to údajne už otestovali a potvrdzujú účinky. Lenže fotografie sú pokradnuté z rôznych stránok a rovnaké fotografie nachádzame na desiatkach iných aj podvodných webov s inými menami. Nejde o Katarínu z Prešova, Olivera z Humenného a ani o Sandru z Bratislavy.  Absolútne bez možnosti, že toto je originál a sto iných webov kradne z neho.

Aby to nestačilo, do celej veci podvodníci vymysleli lekára a oslovili ho menom Andrej Mak. Má byť endokrinológ a má byť zároveň ako lekárska kapacita, zárukou toho, že vec funguje a je účinná s dobrými výsledkami. Aká je pravda? Hnusný podvod. Žiaden taký lekár u nás neexistuje. Na fotografii je totiž model z fotobanky.

TO, že stránky predávajúce túto látku, nemajú vypracované GDPR, netušíte, čo si s vami budú robiť, do akých pascí a problémov vás dostanú, ako ich kontaktovať, netušíte. Povinné prvky predajcu dané zákonmi SR chýbajú. Je priam nemysliteľné, že takýto predaj ešte na Slovensku funguje. Kde sú naše úrady? Riešia určite niečo iné.

Prečo podvodné stránky a prečo podvod?

 • porušenie zákonov SR
 • falošné komentáre
 • falošný bloger
 • falošný lekár
 • falošní zákazníci
 • falošný text
 • falošná doména – čachre s oficiálnym predajcom a blogom na rovnakej doméne, blog, ktorý nie je blogom, predajný web, ktorý absolútne ignoruje to, ako má vyzerať skutočný predajný web.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené