Drzý spam spamuje a sľubuje peniaze s absurdným Money Amulet

Drzý spam spamuje a sľubuje peniaze s absurdným Money Amulet
5 (100%) 1 hlas[ov]

Je zarážajúce, koľko ciest podvodníci hľadajú, aby ľudí oklamali a okradli. Ak to nejde cez sofistikované podvody s falošnými odborníkmi a krémami na hocičo, ide to cez veľmi jednoduché až primitívne sľuby, že vám predajú zázračný amulet, ktorý k vám priláka peniaze. Ak ho budeme mať všetci, nech ekonomika napreduje. Zázračný Money Amulet ponúka spam a dokonca opakovaný hromadný spam podpísaný menom Katka Fúsková. Pochopiteľne, celému emailu nemožno veriť ani slovo.

Fúsková, Money Amulet

Ide o drzý spam

Spam, ktorý na drzovku sľubuje zázraky pomocou amuletu, je mimoriadne ambiciózny. Nechutný je v tom, že ide len o hnusnú hromadnú správu, ktorá si nazbierala emailové adresy po celom internete a vo veľkom ju zasielajú neadresne ľuďom v rovnakej podobe v rôznom čase. Email má koncovku luxurazz(bodka)com a aj linky smerujú na tieto stránky. Zarážajúce je, že dobrý mallware štít na vašom počítači vás upozorní, že na stránke je vírus. Preto neodporúčame návštevu.

Už samotné ponúkanie amuletu je celkom absurdné. Aj my totiž dokážeme urobiť hocičo a predávať to s tým, že je to amulet, ktorý držala Marilyn Monroe a každému prinesie život večný. Verili by ste nám to? Najmä ak si promo robíme pomocou spamu na zavírenej stránke, ktorá sa hrá nevinnú hru a v tichosti vám infikuje počítač. Dosť hlúpe. Ani vymyslený príbeh o vďačnom zákazníkovi s vymysleným menom ale nesmie byť dôvodom, prečo reagovať na podobné ponuky. Email vám neprišiel pre nejaký predošlý vzťah, spojenie či kontakt. Ak si overujete názov produktu, vedzte, že ide o hromadný spam, ktorý nezakladá na ničom reálnom, zdokumentovanom, ani verejne známom.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.