Upozornenie pred nákupom na stránke – drmartensvypredaj.com

Upozornenie pred nákupom na stránke – drmartensvypredaj.com
4.4 (88%) 5 hlas[ov]

Upozornili ste nás na podozrivé správanie obchodu na adrese drmartensvypredaj.com. Obchod neuvádza žiadneho prevádzkovateľa, je nemožné sa mu dovolať, nedokážete na ňom nájsť informácie o zodpovedných osobách a subjekte. Netušíte napríklad ani to, č objednávate z Číny, z Portugalska, Kanady, alebo z Dunajskej Stredy.

Platba je nezabezpečená a nebezpečná

Na obchod nás upozornil návštevník stránok HOAX.sk ako na podozrivé stránky. Podozrivé sú však nie len podivným správaním, ale tiež faktom, že sa môžete na eshope zaregistrovať aj pod emailom infolinky ministerstva vnútra a obchod nevyžaduje spätné overenie. Zároveň, a niečo také je nemysliteľné, je obchod bez certifikátu HTTPS a sám obsahuje vlastnú platobnú bránu. Je to však výmysel, pretože toto nie je platobná brána, ale len bežný nezabezpečený súbor okienko, ktorý sa len snaží na platobnú bránu podobať.

Drmartens podvodný obchod s topánkami? alebo len nepozorný prevádzkovateľ?

V konečnom dôsledku takto môže pokojne prebiehať odchytávanie validačných prvkov, čísla karty, ochranných prvkov a platnosti spolu s ďalšími údajmi o vás a vašom mene. V žiadnom prípade neodporúčame, aby prebiehala platba na takomto a podobnom obchode, ktorý vyžaduje údaje priamo u seba a nie na zabezpečenej platobnej bráne. Už týmto obchod prezrádza, že zrejme ani nemá záujem predávať topánky, napriek tomu, ako prepracovaný systém a ponuku má.

Neuvádzaním identifikácie, avšak orientovaním na slovenského zákazníka, dochádza k priamemu zámeru predávať na Slovensko. To zároveň znamená, že dochádza k vážnemu porušeniu zákona. Náš zdroj podstupuje tieto stránky na prešetrenie obchodnej inšpekcii.

Ďakujeme za tip EnEl.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.