Pochybné praktiky

Upozornenie pred nákupom na stránke – drmartensvypredaj.com

Upozornenie pred nákupom na stránke – drmartensvypredaj.com
4 (80%) 11 hlas[ov]

Upozornili ste nás na podozrivé správanie obchodu na adrese drmartensvypredaj.com. Obchod neuvádza žiadneho prevádzkovateľa, je nemožné sa mu dovolať, nedokážete na ňom nájsť informácie o zodpovedných osobách a subjekte. Netušíte napríklad ani to, č objednávate z Číny, z Portugalska, Kanady, alebo z Dunajskej Stredy.

Platba je nezabezpečená a nebezpečná

Na obchod nás upozornil návštevník stránok HOAX.sk ako na podozrivé stránky. Podozrivé sú však nie len podivným správaním, ale tiež faktom, že sa môžete na eshope zaregistrovať aj pod emailom infolinky ministerstva vnútra a obchod nevyžaduje spätné overenie. Zároveň, a niečo také je nemysliteľné, je obchod bez certifikátu HTTPS a sám obsahuje vlastnú platobnú bránu. Je to však výmysel, pretože toto nie je platobná brána, ale len bežný nezabezpečený súbor okienko, ktorý sa len snaží na platobnú bránu podobať.

Drmartens podvodný obchod s topánkami? alebo len nepozorný prevádzkovateľ?

inzercia:

V konečnom dôsledku takto môže pokojne prebiehať odchytávanie validačných prvkov, čísla karty, ochranných prvkov a platnosti spolu s ďalšími údajmi o vás a vašom mene. V žiadnom prípade neodporúčame, aby prebiehala platba na takomto a podobnom obchode, ktorý vyžaduje údaje priamo u seba a nie na zabezpečenej platobnej bráne. Už týmto obchod prezrádza, že zrejme ani nemá záujem predávať topánky, napriek tomu, ako prepracovaný systém a ponuku má.

Neuvádzaním identifikácie, avšak orientovaním na slovenského zákazníka, dochádza k priamemu zámeru predávať na Slovensko. To zároveň znamená, že dochádza k vážnemu porušeniu zákona. Náš zdroj podstupuje tieto stránky na prešetrenie obchodnej inšpekcii.

Ďakujeme za tip EnEl.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
2
Šťastný
2
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Pochybné praktiky

1 Comment

  1. práve som na tej stránke bol a nakoľko marteny kupujem už asi 20 rokov je nad slnko jasnejšie že ide o podvod jak mraky do neba volajúce. napr poltopanky ktoré v UK stoja 120 libier sa tu predávajú do 50 Eur. To je nonsense úplný nezmysel. Tak som klikal ďalej a ako je uvedené v článku, žiadna kontaktná osoba, kontaktné miesto nič. A nezabezpečená platba to už je úplne koniec

Komentáre sú ukončené