Orange a O2 zneužité do podvodnej súťaže o iPhone X a Samsung Galaxy

Orange a O2 zneužité do podvodnej súťaže o iPhone X a Samsung Galaxy
5 (100%) 2 hlas[ov]

Nebezpečné a samozrejme podvodné stránky na adrese uvedenej nižšie sa prezentujú logom spoločnosti ORANGE. Zároveň sa prezentujú skrytými odkazmi uvádzajúcimi operátora O2, akoby samotný autor tohto podvodu nemal v hlave všetko pokope. Podvodné stránky sa vás snažia nalákať na falošný kvíz s odpoveďami a následne od vás chcú vylákať telefónne číslo, aby ste nakoniec prišli o nemalý kredit pre akýsi zbytočný obsah. Je ale ťažko uveriteľné, že stránky, ktoré narafičia falošné komentáre na úvodnú stránku od neexistujúcich ľudí a ešte zneužijú ochranné známky mobilného operátora, vôbec môžu niečo také ponúkať.

orange podvod

Dnes je veľmi ľahké nalákať obete do podvodných súťaží. Stačí dať ako hlavnú cenu nový iPhone X alebo Samsung Galaxy S9, o ktoré má dnes vysoký záujem azda každá generácia.

Podvodníci na to idú dosť zmätene a chaoticky.

  1. Najskôr môžu šokovať strašnou slovenčinou a primitívnou koncepciou obsahu.
  2. Následne šokujú dotazníkom spokojnosti so službami Orange, ako aj strieľajú otázky ohľadom technológií.
  3. Nakoniec dochádza k vyhodnoteniu nejakej IP adresy a podobných tvrdení o nároku ceny.
  4. Vysvitne možno aj vo vašom prípade, že máte nárok na Samsung Galaxy a iPhone X bude sivý ako nedostupný minutý darček. Pochopiteľne, že nejde o žiaden darček.
  5. Nasleduje celkom iná stránka, ktorá sa vás pýta, kam bude zasielaný darček a žiada si váš email. Pritom je tu skrytý súhlas s podmienkami, ktoré sa vám nebudú páčiť ani v najmenšom. Čo je ale zarážajúce, o “nároku” na nejaký Samsung ale už nie je ani chýru ani slychu. Už je to iPhone X, o ktorý máte bojovať. Blázni v pozadí si ani nevedia ošetriť, čo vám ponúkli, nech to podvod ešte chvíľu udrží, aby vec nebola nápadná aj pre pochybovača rozhodujúceho presne fifty/fifty.

Falošná dôvera cez nafingované logo ORANGE

Prečo je zneužité logo ORANGE? Jednoducho preto, že značke ako dôveryhodnej dôverujeme. Táto falošná dôvera je len zneužitie dobre známej značky, pretože so značkou XIFANGHUI-LI by to bolo oveľa ťažšie nalákať vás do podvodu. Zmienená vymyslená značka je len príkladom niečohoo, na čo by ste ťažko reflektovali. Orange jednoducho zvyšuje dôveru v tento podvod a pritom stačí stiahnuť logo a ladiť farebnú škálu stránok do ORANGE farieb.

Nebezpečné stránky: http://acceptable(bodka)life/all967/sk/ss9/orange/index1.html

Na problém nás upozornil Richard, taktiež sa pozastavuje nad zmienkami o spoločnosti O2, ktoré stránka obsahuje, akoby bola majiteľom stránok.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.