Internetové podvodySociálne siete

Podvod o chudnutí: GojiBerry a falošná blogerka Marie Kazdová

Ohodnoťte článok

Mária Kazdová, údajná blogerka, mala schudnúť neuveriteľné kilogramy pomocou záhadného prípravku. Z prípravku sa nakoniec vykľuje obyčajná kôpka sušených bobulí goji, po slovensky kustovnica čínska.Ako to už býva, blogerka neexistuje. Celá identita a všetky fotografie sú postavené na skutočnom príbehu ženy, ktorá schudla ale poriadnou drinou a nikdy nepoužila nič z dielne podvodníkov, ktorí sa vás snažia aj prostredníctvom Facebooku oklamať. Katie z Michiganu je matkou dvoch detí a o svojom skutočnom boji s váhou má vlastný blog na adrese: http://www.runsforcookies.com/p/about-me.html. Teraz, keď viete, kde je pravda, vyznie všetok ďalší obsah ako odporný podvod. Žiaľ v obrovskej miere úspešný lapač obetí bude fungovať aj naďalej.

GojiBerry zkusenosti hubnuti podvod

inzercia:

Zneužité bobule Goji – Kustovnica čínska a povedomie o nich

O tejto plodine sú známe poznatky, že prospieva nášmu zdraviu. Nikdy však vďaka nej nikto neschudol a v žiadnom prípade tá ich kustovnica nebude mať iné účinky, ako kustovnica z bežného obchodu. Predajcovia, ktorí tvrdiaabsurdné lži o účinkoch tejto plodiny, len aby vás prinútili si ju kúpiť, neváhali vytvoriť podvodný falošný blog vymyslenej dievčiny, ktorej fotografiu si “požičali na internete”. Všetok obsah je umelý, nafingovaný a zavádzajúci. Dokonca je absurdné, že veľmi výraznou kampaňou na Facebooku sa snažia zaujať pomocou obrázku cesnaku a citrónov. Cesnak a citrón naložený v pohári má byť lákadlom s úžasným titulkom, že schudla 40 kíl. Nuž a aby to celé malo čo najväčší účinok, celá táto kampaň je cez Facebook zaplatená a nacielená na ženy, staršieho ročníka. Zámerne taká klientela, ktorá minimálne rozozná podvodných predajcov, podvodné stránky a nebude veľmi zisťovať, respektíve nebude vedieť ako zistiť pravosť ich tvrdení.

Podvodné stránky a Marie Kazdová

Ukážka úvodnej stránky každého jedného podvodného webu, kde sa objavuje meno Marie Kazdová.

Na stránkach, ktoré predávajú GOJIBERRY nie je pravé nič

Na stránkach, ktoré sa vám snažia predať GOJIBERRY nie je pravé absolútne nič. Ani len text, jediná fotografia a žiaden komentár pod článkom. Nejde o komentáre, ale natvrdo v kóde nasadené fingované texty s natvrdo nasadeným obrázkom. Nikdy nebude kód stránok v prípade komentárov postavený tak, ako sa o to snažia s brutálnym amaterizmom autori týchto stránok. Upozorňujeme, že prípad GOJIBERRY, alebo GOJI BERRY, alebo GOJI BERRIES, ako sa môže látka uvádzať, je aj na zaujímavej fotosérii v albume na facebook stránkach: FB.com/Varovania.

Určite budeme veľmi radi, ak si snímky pozriete a upozorníte najmä staršie dôverčivé ženy vo vašom okolí. Na ne je nacielená facebook reklama na obrázku vyššie.

Podmienky predajcu sú neuveriteľné

To, čo prezentuje predajná stránka vo svojich podmienkach, hoci máte mať pocit, že ste na blogu, všetko je len zavádzanie, keďže priamo predaj aj podmienky prebiehajú na konkrétnych stránkach. Prípravok GOJI-BERRIES, alebo GOJIBERRY (sami nevedia, ako sa má presne volať) je predávaný spoločnosťou, ktorá sama ani len netuší, v ktorej krajine funguje a z ktorej operuje. Cudzia adresa môže byť kdekoľvek vo svete. Chýba označenie krajiny, nejaký jasný identifikátor určenia. zákony sú zlý vtip, čísla zákonov nám nie sú jasné a za zavádzanie považujeme aj všetok obsah a komentáre na celom cieľovom webe.

Za vážne problémy považujeme:

 • klamlivé tvrdenia
 • falošné fotografie – kradnuté fotografie iných ľudí z iných krajín
 • vytváranie vymyslených ľudí vôbec ako také
 • snaha o zavádzanie ľudí a psychologické nátlaky
 • falošné informácie a falošné komentáre, ktoré nie sú komentármi
 • predaj, ktorý nemá jasné pravidlá a zrozumiteľné podmienky
 • predajca nemá jasný kontakt na Slovensku, telefonický
 • nie je jasných niekoľko bodov, ktoré vyplývajú zo zákona, pokiaľ chce predávať akúkoľvek službu predajca na území Slovenskej republiky.

Podvodníci posielajú na tento údajný “blog” nové a nové obete aj prostredníctvom ďalších stránok. Veď keď by sa o jednej stránke písalo v zlom, stále môžu odkazy zmeniť na ďalšie v zálohe. Pre istotu uvádzame ďalšie stránky, ktoré sa hrajú na tento údajný “blog”. Pozrite si napríklad domény:

 • http://najlepsie-chudnutie.com/oldbest/13/
 • http://blozggerz.com/dietspray/eu/cz/Marie_Diet/
 • http://bloggerszshops.com/dietspray/eu/cz/Marie_Diet/
 • http://newstoday3.com/marie/index.php
 • http://immppress.info/rndr/Marie_Goji_CZ/
 • http://livesblogg.com/dietspray/eu/cz/Marie_Diet/

UPOZORŇUJEME: varujeme pred objednávkou na týchto stránkach. Vzhľadom na podvodné praktiky je pokojne možné, že aj zaobchádzanie s vašimi peniazmi môže byť veľmi zaujímavé. Poškodeným odporúčame podať trestné oznámenie.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené