Pochybné praktikySpam

Ďalší podvod: chudnutie s prípravkom CiblACTION A37, spam a dôkazy klamstva

Ohodnoťte článok

Opakovane apelujeme na verejnosť, aby neverili zázračným vetám, sloganom a úžasným prevratným objavom lekárskych štúdií bez uvedenia existujúcich inštitútov a lekárov, laboratórií a iných žvástov o neexistujúcich látkach a prípravkoch, ktoré sú vraj zaručené účinným liekom na chudnutie. Pokiaľ by niečo také existovalo, už by o tom informovali médiá po celom svete. Napriek tomu sa nájde stále množstvo ľudí, ktorí sú bezohľadní k svojim peniazom a skočia na lep každej sprostosti, ale aj množstvo sviniarov schopných oklamať veľké množstvo ľudí, len aby zarobili, a nekončí ani miera spamu v našich schránkach používaných, aj menej používaných, v sérií článkov o spame a údajne účinných prípravkoch na chudnutie musíme pokračovať. Tentoraz vďaka spamu na prípravok Ciblaction A37. Nikdy sme o ňom nepočuli a nikdy sme sa oň nežiadali a predsa sa prezentuje ako to najúčinnejšie. Bez jedinej osobnej skúsenosti na webe a vôbec bez jediného reálneho úspechu prípravku.

Prečo ide o klamstvo?
Stránky sú typické, s akými sa stretávame opakovane. Ponúkajú nádherné grafiky ľudí pred a po užití prípravku. Nikde ani slovko o firme, ktorá vec zastrešuje na našom / českom území. Nikde ani slovo o možnosti reklamácie a telefonický kontakt je možný jedine ak v snoch. Celkom hore je niekoľko obrázkov, ktoré majú zachytávať údajný tuk, pritom ide len o celulitídu a to ako veľkí odborníci na chudnutie mohli rozoznať. Obrázok, ktorý používajú, je presne ten istý, ktorý pochádza z fotobánk, napríklad použitý v tomto článku v strede „Celulitída a jej maskovanie“.
Hneď spodok stránok prezentuje tri príbehy žien, jednej z Paríža, druhej z Bruselu a tretej z Lionu. Pozrite sa na ne veľmi pozorne. Tieto dámy ani nevedia, že sú prezentované na takýchto stránkach, pretože sa fotografovali za celkom iným účelom.

Chudnutie blbosť

inzercia:

Originálne dievčatá nájdete na týchto stránkach:
http://www.123rf.com/photo_2957173_attractive-girl-…ite.html
http://www.gograph.com/…tanned-woman-in-swimsuit-gg56299617.html
http://www.fotosearch.de/bilder-fotos/kurvige-frau…7&xtra=
http://www.123rf.com/….ul-young-african-american-woman-…d.html

Dokonca jedna fotografia ženy v ružových plavkách pochádza z celkom iného prípravku a keďže nemá tvár, aj jej hľadanie je ťažšie a predsa sa to podarilo práve cez tieto plavky. Nuž veď pozrite, uvedená ako druhá. Ukážka. Zarážajúce sú klamstvá v texte, ktoré informujú o údajnom časovom odstupe medzi prvou a druhou fotografiou. Autorom stránok akosi ani nevadí, že napríkald tretia fotografia je typická poloha fotobankovej fotografie, kde gesto dáva výraz výhodnej kúpy.

Týmto emailom nepopierame údajne zázračné účinky prípravku, popierame však legálnosť obsahu, vierohodnosť obsahu, jeho pravosť a otvorene neveríme tvrdeniam týchto stránok, ktoré sme zámerne nemenovali, pretože sú i tak dohľadateľné v priebehu pár sekúnd. Rozbor stránky a tento prípravok sa na našich stránkach ocitli z dôvodu, že sa na nás obrátila čitateľka s tým, že dostala nevyžiadaný email na jej adresu a rada by vedela, či je pravda, čo spoločnosť ponúka. Veríme na zázraky, no neveríme kradnutým identitám ľudí skopírovaných z internetu. Či už s licenciou, alebo bez. Vydávať raz Američanku a Holanďanku za Francúzky a Belgičanku s inými menami a s vymyslenými osobnými skúsenosťami je podvod.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Pochybné praktiky

    Komentáre sú ukončené