Pochybné praktiky

Prečo existujú „recenzie zoznamiek“ ako napríklad seznamky-srovnani.cz

Prečo existujú „recenzie zoznamiek“ ako napríklad seznamky-srovnani.cz
5 (100%) 1 hlas[ov]

Dlhodobo to sledujem a nedokážem pochopiť. Na čo existujú portály ako je napríklad  www.seznamky-srovnani.cz  aby hodnotil zoznamky? Hodnotenie jedného človeka, ktoré sa prezentuje na takomto webe má čitateľovi dať echo o tom, ktorá zoznamka v ČR je tá správna a ideálna. Kde budú výsledky. Jeden jediný hodnotiaci ale nemôže hodnotiť systém zoznamovania a úspešnosť, pretože každý pracujeme inak, zoznamujeme sa inak, vytvárame prostredie pre zoznamovanie iné. To najzarážajúcejšie je v tomto prípade to, že tieto weby, a je ich v skutočnosti niekoľko, nehodnotia zoznamky. Hodnotia len konkrétne systémy od jedného či dvoch prevádzkovateľov, ktoré ich majú hneď niekoľko, s dizajnom podobným až rovnakým. V konečnom dôsledku, nech si vyberiete z pár služieb čokoľvek, skončíte v platenej službe bez skutočných istôt, ktoré pritom sľubujú recenzie.

rande, zoznamovanie a zoznamky

inzercia:

Čo slúži ku cti

Ku cti prevádzkovateľovi portálu slúži to, že upozorňuje, ak na dve z piatich služieb existuje vysoká miera sťažností a bojuje proti nim aj dTest. V tomto je seznamky-srovnani.cz asi lepší a férovejší, než mnoho iných podobných, ktoré sú systémovou (obsahom a spôsobom prezentácie) kópiou.

Čo je skutočným dôvodom manipulácie s obsahom?

Všimnite si, že každý z odkazov na zoznamku, obsahuje merací kód. Odporúčanie týchto zoznamiek totiž prináša odporúčateľovi províziu. Províziu – peniaze za to, že stránka niekoho poslala a on si účet založil a uhradil. Stránky nemajú reálny úmysel uvádzať zoznamky, v opačnom prípade by uvádzali skutočné zoznamky a tie služby, ktoré v ČR majú svoj úspech. Už to, že sa vôbec Be2 na tejto stránke zobrazuje, vytvára pochybnosti. Ba čo ešte horšie – aj po tom, čo prevádzkovateľ vie o tom, že má Be2 viacero problémov, uvádza ho, pretože provízny kód je naďalej platný.

Podobné weby, ktoré tiež odporúčajú tieto zoznamky len kvôli provízii, nie pre skutočné prieskumy a náročné výskumy úspešnosti:

 • 5nej.cz/srovnani-seznamek/
 • fajnseznamky.cz/lptop5
 • top5-nezavaznezoznamky-sk.com
 • seznamkypodlupou.cz
 • A mnoho iných. Všetky fungujú len pomocou affiliate kódu – meranie konverzií / meranie úhrad členského, z ktorých prevádzkovateľ takýchto webov dostane províziu.

Kde vidíme problém?

 • Portál sa stavia do pozície radcu – pomocníka. Radí ľuďom, kde sa zoznamovať, ale neprináša skutočný prehľad. Pohľad jedného človeka, nasadených čísiel a aspektov pohľadu je nehorázny.
 • Všetko, čo odporúča, je pod jedným prevádzkovateľom a za províziu. Nič reálne, čo Češi používajú, tam nie je. Nič reálne.
 • V českej republike má dlhoročný mimoriadny úspech služba https://www.stesti.cz/ alebo https://www.seznamka.cz (rande.cz, spolu.sk), prípadne ďalšie. Ostatné spoplatnené služby sú silné len svojim marketingom.
 • Ak už chceme hodnotiť zoznamku, hodnotiť by ju mali skupiny, prieskumy, nie jeden jednotlivec, alebo niekto, ktorý k hodnoteniu použil nejasné prvky, detaily, zážitky. Je nemysliteľné postaviť hodnotenie nejakej služby týkajúcej sa sociológie, ľudského správania a úspešnosti zoznámenia vôbec ako takého na základe jednej skúsenosti. Subjektívny názor tu nemá čo hľadať. Že oň ani nejde, je jasné každému, kto vie od čoho je affiliate merací kód a prečo sa tu vo veľkom spamuje.
 • Od akejkoľvek stránky, ktoré vám odporúča zoznamku Be2.com okamžite ruky preč. Nie len že dTest proti nej bojuje, ale proti nej bojuje aj zdravý rozum. Spôsob bavenia sa s ľuďmi, zavádzanie, sťahovanie peňazí, absolútna neochota komunikovať, riešiť spory, problémy, reklamovať platbu, nespokojnosť zákazníka s profilom, nespokojnosť so zoznamovacím prostredím, k nám poslali za posledné roky mnohé obete. Zoznamke Be2 venovala časť RTVS v relácii Občan za dverami. Zoznamka be2 dohnala do zúfalstva mnohé obete a oklamaných ľudí. Be2 sa objavuje aj v knihe https://www.bux.sk/knihy/597322-ne-bezpecny-internet.html

Články priebežne dolaďuje šéfredaktor Tomáš Šalmon.  Môže tak byť priebežne dopĺňaný, alebo prepájaný s inými témami zo strany šéfredaktora.

(Permon)

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  1 Comment

  1. Cilem neni srovnani seznamek, ale zviditelnit a uprednostnit jednu konkretni (pravdepodobne sponzorujici toto srovnani) a teto nahnat placene kuncofty.
   O nejakem nezavislem srovnani zde nemuze byt samozrejme ani rec.

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *