Pozor na stránky travelSlovakia: falošné FB súťaže a lákanie SMS

Pozor na stránky travelSlovakia: falošné FB súťaže a lákanie SMS
5 (100%) 2 hlas[ov]

Nehorázna drzosť od podvodníkov, ktorých počet akoby rástol, no nakoniec môže ísť o jediného páchateľa, ktorý zatúžil po počítačových hrách kúpených za ukradnuté peniaze. Falošné stránky travelSlovakia ponúkajú súťaže o exotické dovolenky. Absurdný je už fakt, že stránka sa volá travelSlovakia, ale obsahuje množstvo fotografií exotických destinácií. Nič o Solvensku. Absolútne nič. Len falošné súťaže a lákanie ľudí do pasce.

TravelSlovakia

Nalákajú vás na luxusnú drahú výhru. Zaslepení oslovení ľudia – výhercovia neexistujúcej podvodnej súťaže, sú šťastní a nadšením zaslepení, že práve niečo vyhrali. Neoverujú, nejdú na internet, aby zistili, že podobných grázlov je na internete viac.  Zdajú sa ako nepostihnuteľní. Jediný dôvod, prečo sú nepostihnuteľní, je ten, že podvedení nepodávajú trestné oznámenia. Máme tu pritom identický prípad ako so súťažami na stránke EMBA NABYTOK alebo Buy Electro.

travel slovakia

Foto: poslali ste nám snímku, ako súťaž vyzerala. Každá je po ukončení zmazaná, aby sa nedali dohľadať niektoré dôkazové materiály. Podvodník na tejto falošnej súťažnej stránke organizuje súťaže k niečomu, čo nevlastní. Sám nemá sponzora a celkovo ide o súťaž, ktorá nie je súťažou ale podvodom. K súťažiam na Facebooku sme už popísali naozaj veľa. Odporúčame preštudovať viacero faktov, ktoré sa súťaží na Facebooku týkajú a ktorým sa venujeme. Príklady iných súťaží s rovnakým scenárom: iPhone, Falošné súťaže o práčku, stránky VYHERNYDEN, stránky LILY, ďalší iPhone,stránky MajKrajšieVianoce, a desiatky ďalších. Naďalej sú ľudia nepoučiteľní.

Žiadame verejnosť:

Žiadame verejnosť, aby sa nám ozvali všetci poškodení. Poskytneme riešenie, ako spojiť jednotlivé trestné oznámenia pod seba. Dosiaľ bol náš boj bezvýslední, no veríme, že sa aspoň v tomto prípade pohneme vpred. V prvom rade ide o vás a vaše peniaze. Taktiež prosíme o zdieľanie a upozornenie vašich blízkych. Za akúkoľvek spoluprácu pri šírení pravdy o pozadí podvodných súťaží sme vďační my, ako aj tí, ktorí mohli prísť o peniaze. Kontakt na redakciu:

abuse (zavináč) hoax.sk

Odporúčame:

Podať trestné oznámenie na najbližšom policajnom oddelení a postupovať podľa postupu v tomto článku. Vítame, ak číslo vášho trestného oznámenia poskytnete nám a my tak budeme môcť informovať ostatných poškodených. Ďakujeme.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.