Bombujto a súťaž o televízor, ďalšia podvodná súťaž a FB stránka

Ohodnoťte článok

Slováci sú aj zostanú nepoučiteľní. Súťaž, ktorá nemá žiadneho sponzora, nemá žiadne oficiálne pozadie, reálne pravidlá a platnosť uvedenú do konca nedele, napriek tomu ešte v prvé dni v týždni je online. Facebook stránky Bombujto (@bombujto) sa skrátka snažia o to isté, o čo ide aj iným podvodným stránkam. To, že ide o podvodný web samozrejme bežný človek nevidí. Vidí len súťaž a jednoduché pravidlá. Stačí zdieľať a televízor bude váš.

 

podvodná súťaž bombujto

Žiadna súťaž o televízor, ale podvod

V skutočnosti podvodník v pozadí tejto stránky nemá záujem nikoho obdarovať. Falošné súťaže sú mimoriadne dobrý a ľahký nástroj k tomu, aby získali ľudí na stránky. Fanúšikov a následne zvyšovali viralitu príspevkov. To nie je všetko. Virálne príspevky nalákajú ľudí, tí ďalších ľudí a čím ďalej vým viac obetí. Podvodník následne osloví vytipované osoby s dôverčivými komentármi, či profilmi, osloví ich že vyhrali a tu začína kolotoč problémov.

podvodná súťaž bombujto

  1. FÁZA PODVODU: šok a nadšenie z výhry: aké je super niečo vyhrať. Človek je zaslepený a neoveruje.
  2. FÁZA PODVODU: podvodník žiada overenie čísla pre kuriéra, alebo overenie adresy. Tupá sprostosť, na ktorú naletí stále mnoho ľudí. Pozornejší sa začnú vyhovárať a dobre spravia.
  3. FÁZA PODVODU: podvodník sa pýta, či máte paušál. Z kreditného telefónu nevie ukradnúť 80 eur, kým z paušálu áno.
  4. FÁZA PODVODU: posielate SMS ktorá vraj bude pre vás bezplatná, no účtuje sa. Prečo asi? SMS, ktorá príde pritom varuje, že ak ste ju posielali na základe odporúčania neznámej osoby, nikomu neposkytujte číslo. Čo sa stane? Slováci toto varovanie ignorujú a číslo hneď ako končí varovanie, neznámemu poskytnú.
  5. FÁZA PODVODU: podvodník sa vyhovorí, že nastala chyba, že je nutné poslať ešte jednu SMS. Prípadne ešte jednu. Len tak zo srandy. Človek zaslepený radosťou z výhry počúvne a stále neoveruje.
  6. FÁZA PODVODU podvodník píše, že zajtra máte počkať kuriéra. Napriek tomu, že bude nedeľa, či sobota. Nikto ale nepríde.
  7. FÁZA PODVODU: podvodník sa už neozve. Ak nadávate, zablokuje vás. Na faktúre od mobilného operátora si nájdete 80 eurovú sumu za platené služby. Zbytočne pôjdete nadávať na číslo 8877 alebo na stránky služieb, ktoré vám peniaze naúčtovali. Oni nepotrebujú organizovať súťaže. Sú len nástrojom na premieňanie peňazí na licencie počítačových hier. Tie si nakupuje podvodník v pozadí celej veci.

Celá vec je nepotrestaná, pretože poškodení sa nechcú spájať a podávať trestné oznámenia. Z toho dôvodu podvody ďalej pokračujú. Upozorňujete nás, žiadate o pomoc, ale kým sa reálne nezačne chodiť a podávať trestné oznámenia, nemáme s čím pracovať ani my. Nie sme poškodená strana a preto nemôžeme sami zakročiť viac ako len informovanosťou a snahou o spájanie poškodených. Šírte naše varovania a azda pomôžete s osvetou o ktorú sa snažíme už toľko rokov, akoby bezvýsledne.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.