Varovanie pred posielaním SMS na 8877 v prípade overenia výhercu FB súťaží

Varovanie pred posielaním SMS na 8877 v prípade overenia výhercu FB súťaží
3.6 (72%) 5 hlas[ov]

Upozorňujeme na opakujúce sa prípady, kedy od Vás podvodník z falošnej facebook súťaže (Emba Nabytok, Buy Electro) žiada poslať SMS  na číslo 8877 v rámci overenia adresy výhercu. Ide o dobitie kreditu cez službu STEAMKODY, ktorá nemá nič spoločné so súťažou.

Dôležité zopakovanie:  Služba STEAMKODY nemá absolútne nič spoločné s podvodníkom stojacim za súťažami. Aby nedošlo k nesprávnemu pochopeniu, je nutné uviesť, že podvodník službu STEAMKODY zneužil a prostredníctvom nej si nabíja kredit. Steamkody môžete sami využiť na nákup hier, respektíve ktokoľvek. Bežný postup dobitia je poslanie SMS a prepísania kódu. Akonáhle niekto vydáva tento proces za “overenie adresy” pre kuriéra s informáciou, že spoplatnenie sa vás netýka, ide o podvod. Prijaté SMS a kód nikdy neposkytujte tretím stranám na požiadanie. Upozorňujeme, že nadpis článku je “v prípade overenia FB súťaží”.  Opakujeme to pre prípady nepochopenia znenia tohto článku. Nevarujeme pred číslom 8877 a ani pred znením SMS. Opakujeme pred spojením Číslo a “overenie výhercu FB súťaže”. 8877 je bežná služba využívaná na platby, ktorú sami využívame na viacerých miestach. 

Jediné, čo odoslaním tejto SMS spravíte je, že dobijete podvodníkovi v pozadí celého podvodu kredit, za ktorý si on môže nakúpiť počítačové hry. Upozorňujeme, že ak ste obeťou tohto podvodu, nenechajte sa zaslepiť jednoduchým psychologickým trikom – šok z výhry, kedy človek neoveruje až tak informácie, fakty a neuvažuje tak, ako by uvažoval za iných okolností.

 

  • Žiadame verejnosť, aby v prípade, že sa stali obeťou podvodníka, ktorý zneužil obchod vyššie na falošné vyhodnotenie súťaže a spoplatnené “overenie adresy”, kontaktovali abuse(zavináč)hoax.sk

Prosíme, aby ste sa nebáli a nehanbili. Tu nejde o hanbu z priznania, že ste obeť. Toto je najčastejší dôvod, prečo sa podvedení nechávajú podviesť a vec padá do zabudnutia. 10 obetí denne je až 70 eur x 10, čo je ťažko predstaviteľných 700 EUR. 100 obetí znamená zisk 7 000 EUR. Práve 70 eur je suma, ktorú spomínate ako tú, o ktorú vás okradli. Vážne toto chcete nechať tak?

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

5 komentárov

  1. Jozef marec 6, 2019
  2. Erik marec 12, 2019
  3. Emil marec 14, 2019
  4. Repaský marec 30, 2019
  5. Marry jún 6, 2019

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.