Krém Fungalor na kožné plesne: podvodný spam, web aj fejk marketing

Ohodnoťte článok

Drzosť, s akou prichádzajú stále nové a nové zázraky, zdravotné pomôcky, lieky, a zdravotné pomôcky, nepozná medze. Preto sa nečudujeme, a nachádzame takéto látky s rovnakým podvodným marketingom. Fejkové bannerym, fejkové informácie. Absolútne všetko, na čo si len môžete pomyslieť, je v súvislosti s ďalším zázrakom – FUNGALOR – podvodné. Zdá sa to neuveriteľné, no aj pri toľkých prešľapoch a pochybeniach sa nájdu ľudia, ktorým nebude prekážať niekoľko nasledovných bodov a prípravok si objednajú. Varujeme preto pred nákupom tohto prípravku na základe ktoréhokoľvek miesta o ktorom máme informácie v tomto článku.

SPAM a cieľový odkaz

Tento šmejd sa prezentuje pomocou spamu. Od neznámeho človeka prichádza email na adresu, kde nemá čo hľadať. Adresa nikdy nebola nikde registrovaná, zverejnená je len na jednej stránke. Email prichádza neadresne (neuvádza meno, je hromadný) a obsahuje klamlivé informácie o akomsi zázraku na plesne s názvom Fungalor. Uvádza tiež odkaz na údajný oficiálny web. Oficialita je však klamstvo, keďže sa dostanete na LINK1 – identickú kópiu podvodných stránok, s ktorými sme sa už stretli v prípade ECO SLIM a pokradnutých záberov z ruskej televízie. Aj tentoraz majú v článku na tomto falošnom magazíne snímky z nejakej reportáže, avšak tá nemá nič spoločné s touto látkou. Nikto reálny z fotografií za týmto webom nestojí. Všetok obsah, ktorý na webe je, láka na akési rozhovorové informácie a odborníkov, ktorí hovoria ako úžasný je tento krém. Všetko je klamstvo (v skutočnosti žiaden výskum, žiadni existujúci odborníci, skutočný výrobca, jasné zloženie, pôvod, reálne tvrdenia a podložené fakty, nič) a web samotný je ešte horšie klamstvo.

Fungalor podvodný prípravo a falošné stránky

Stránky sú kópiou iných falošných stránok. Doména stránky nedáva logiku s logom. Na niečo také by nikdy normálny človek sám nevošiel. Stačí sa pozrieť na tvar domény. Stránky nie sú stránkami, ale podvodným jednostránkovým webom. Žiaden odkaz nefunguje. Menu položky nefungujú. Sekcie a prvky na webe nefungujú. Reklamy na iné články nefungujú. Všetko totiž smeruje na ďalší podvodný web s nákupom. Vymyslení ľudia sú nie len v článku, ale aj v komentároch. Ani jeden komentár nie je pravý. Nikto z tých ľudí neexistuje. Fotky sú pokradnuté z internetu a názory sú dopísané umelo. Nejde o komentovací systém, ale o napevno nasadený text, ktorému sa automatom posúva dátum, aby príspevky nevyzneli príliš staro.

Predajný web je groteska

Hnusný predajný web má síce peknú fotografiu v pozadí, ale to je všetko. Opäť sa stretávame s úžasnou akciou a falošnými tvrdeniami o tom, že Fungalor je tak úspešný teraz vďaka TV, že sa im zásoby rýchlo míňajú. V žiadnom prípade sa nič nemíňa. Ešte aj zákazníci, ktorí tu tvrdia, že sú spokojní, sú fotografie z celkom iných starších stránok.

Fungalor podvodný prípravok a falošné stránky

Objednávka je zlý vtip. Dve políčka na zadanie mena a čísla telefónu. Dáte im informáciu, kam balíček poslať. Ale nastáva niekoľko vážnych pochybení. Chýbajú obchodné podmienky, informácie o ochrane osobných údajov, formulárové záležitosti. Chýbajú povinné náležitosti, povinná identifikácia firmy. Takto títo šialenci pokojne môžu predávať kravský hnoj v sáčkoch a nebudú môcť byť nijako postihnuteľní, pretože vyšetrovanie podvodov aj s pomocou cesty odosielateľ+kuriér+zákazník má svoje medzery a existuje priestor na zatajenie odosielateľa. Určite neodporúčame využívať takto koncipované predajné stránky, ktoré pritom porušujú viacero zákonov. Stránky sú vážnym prešľapom s nakradnutým obsahom a falošnými klamlivými tvrdeniami. Už tu je nemysliteľné, aby niečo takéto vôbec bolo v slovenskom jazyku online. A je. Žiaden úrad to nezaujíma, rovnako ako žiadne kompetentné miesto.

  • LINK1: http://nails-info-sk(bodka)com/?id=sk456&sid=sfj:yu19185026h4n0ggw4w7z5hrnm1ewznyjb
  • LINK2: http://nail-solutions-sk(bodka)com/

Postreh na záver: všimnite si, že spam najskôr hovorí o tom, že ide o sprej a nakoniec ide o krém.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.