Sprievodca internetom pre deti, ich rodičov, dospelých aj seniorov. Čitateľa sprevádza faktami, reálnymi udalosťami a príkladmi, rizikami, podvodmi, pascami. Pomocník prinášajúci rady a pomoc pri zneužití, ale hlavne zrozumiteľné informácie, s ktorými možno lepšie pochopiť a identifikovať postupy podvodníkov, vydieračov, falošných obchodov a pod. Kniha by mala byť pre každého niečím. 

Predajné miesta (ABECEDNE):

Anotácia:

Podvodníci, pedofili, útočníci, šmejdi, hackeri – odhaľte ich tajomstvá, postupy a buďte o krok pred nimi

Deň čo deň máme internet plný falošných súťaží, podvodov a útokov, ktorých cieľom je získať vaše osobné údaje, prihlásenia, heslá, údaje o platobných kartách alebo fotografie. Sociálne siete zaplavujú falošné správy alebo varovania pred údajnou zamlčovanou pravdou, za podvrhnutými profilmi sa skrývajú sexuálni predátori, vydierači a iní agresori. Mimoriadne horľavou je téma dezinformácií a koronavírusová pandémia. Aj koronavírus prispel k neprehľadnosti, či dokonca nebezpečnosti internetu.

(Ne)bezpečný internet je sprievodca svetom reálnych hrozieb, ktoré číhajú na slovenských používateľov internetu. Prináša praktické postupy a riešenia jednotlivých prípadov zneužití aj útokov. Obsahuje množstvo príbehov obetí, podvodníkov, zvrátených agresorov, ale aj popisy nedostatkov, ktoré zanechávajú rany na peňaženke aj na duši. Publikácia je určená deťom a mládeži, no rovnako aj dospelým, podnikateľom a seniorom. Všetkým generáciám prináša zrozumiteľné príklady a odporúčania. Je ideálnym štartom pre pochopenie odvrátenej stránky internetu a pre poučenie pred nebezpečenstvami, ktoré sa stávajú vyhľadávané až v momente, keď sa obeť snaží dostať z pasce von.

Hlavné témy knihy:

  • internetové stránky a diskusie
  • sociálne siete a zoznamky
  • kyberšikana
  • email a spam
  • hoax, konšpirácie a fake news
  • osobná bezpečnosť

Tlačové správy pre médiá a blogy:

inzercia: