Scam

Falošní exekútori v Čechách posielajú vydieračské emaily, pozor na ne

Ohodnoťte článok

V Čechách sa šíria falošné exekútorské výzvy na zaplatenie dlžnej čiastky. Email, ktorý páchateľ rozposiela z neexistujúcej domény, žiada adresáta o zaplatenie určitej čiastky, v opačnom prípade začne exekúcia. Výpalné vydieranie pritom nezakladá na pravde. Nejde o žiadne exekučné konanie a v žiadnom prípade neprebieha takto. Ak ste sa stali obeťou tohto podvodníka, neplaťte. S najväčšou pravdepodobnosťou je zbytočné email nahlasovať polícií, keďže žiaden skutok sa bez zaplatenia čiastky nestal. Pre slovenskú políciu postačí, že ste nezaplatili. Ak ste zaplatili a vec nahlasujete, prípad podstúpia aj tak do ČR.

Exekútor ČR

inzercia:

Falošné odosielatelia používajú mená skutočných exekútorov, no svoje účty:

Čo robiť v takomto prípade?

Upozorňujeme na fakt, že exekúcia vám nikdy nepríde emailom len tak bez oslovenia a bez prílohy s dokumentom, ktorý by obsahoval Vaše dáta. Exekútor vás naozaj môže osloviť aj emailom, ak s amu nepodarilo sa s vami spojiť klasickou poštou a bežným spôsobom.  Neexistuje však možnosť, že vás bude informovať o exekúcií a nebude súčasťou výzvy na zaplatenie aj viacero presných a jasných dokumentov, aby ste vedeli o čo ide a aké máte záruky, ak naozaj zaplatíte exekúciu. V prvom rade je nevyhnutné poznať, z čoho vyplýva exekučné konanie voči vám.

Falošné emaily, ktoré rozposiela český podvodník, neobsahujú absolútne nič z toho, čo by mali. Email však nedostanete, pokiaľ sa zdržiavate na svojej adrese a neukrývate sa po rôznych známych. Aj email by musel exekútor konajúci voči vám poznať z nejakého verejného zdroja, či formulárov, ktoré ste vypisovali.

Foto: https://www.facebook.com

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Scam

    Komentáre sú ukončené