Falošní exekútori v Čechách posielajú vydieračské emaily, pozor na ne

Ohodnoťte článok

V Čechách sa šíria falošné exekútorské výzvy na zaplatenie dlžnej čiastky. Email, ktorý páchateľ rozposiela z neexistujúcej domény, žiada adresáta o zaplatenie určitej čiastky, v opačnom prípade začne exekúcia. Výpalné vydieranie pritom nezakladá na pravde. Nejde o žiadne exekučné konanie a v žiadnom prípade neprebieha takto. Ak ste sa stali obeťou tohto podvodníka, neplaťte. S najväčšou pravdepodobnosťou je zbytočné email nahlasovať polícií, keďže žiaden skutok sa bez zaplatenia čiastky nestal. Pre slovenskú políciu postačí, že ste nezaplatili. Ak ste zaplatili a vec nahlasujete, prípad podstúpia aj tak do ČR.

Exekútor ČR

Falošné odosielatelia používajú mená skutočných exekútorov, no svoje účty:

Čo robiť v takomto prípade?

Upozorňujeme na fakt, že exekúcia vám nikdy nepríde emailom len tak bez oslovenia a bez prílohy s dokumentom, ktorý by obsahoval Vaše dáta. Exekútor vás naozaj môže osloviť aj emailom, ak s amu nepodarilo sa s vami spojiť klasickou poštou a bežným spôsobom.  Neexistuje však možnosť, že vás bude informovať o exekúcií a nebude súčasťou výzvy na zaplatenie aj viacero presných a jasných dokumentov, aby ste vedeli o čo ide a aké máte záruky, ak naozaj zaplatíte exekúciu. V prvom rade je nevyhnutné poznať, z čoho vyplýva exekučné konanie voči vám.

Falošné emaily, ktoré rozposiela český podvodník, neobsahujú absolútne nič z toho, čo by mali. Email však nedostanete, pokiaľ sa zdržiavate na svojej adrese a neukrývate sa po rôznych známych. Aj email by musel exekútor konajúci voči vám poznať z nejakého verejného zdroja, či formulárov, ktoré ste vypisovali.

Foto: https://www.facebook.com

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.