Sociálne siete

Podvodná Facebook stránka NABYTOK EMBA pokračuje s fejkovými súťažami

Podvodná Facebook stránka NABYTOK EMBA pokračuje s fejkovými súťažami
4 (80%) 2 hlas[ov]

Nepoučiteľný národ. Množstvo podvedených ľudí, ktorých stránka oslovila ako výhercov, oklamaní a zneužití ľudia, ďalší a ďalší prichádzajú o peniaze pre dôverčivosť a predsa nachádzame novú súťaž na starom známom podvodnom NABYTOK EMBA. Na nej neuveriteľných 7 200 komentárov a 12 091 zdieľačov v najnovšom 24 hodinovom príspevku. Tieto čísla pritom závratne rastú. Neuveriteľný je aj počet fanúšikov tejto podvodnej stránky. 25 927 ľudí z mäsa a kostí, pričom väčšina z nich reálne verí, že súťaž vykazujúca všetky bežné prvky falošnej súťaže, je skutočná.

nabytok emba podvodná súťaž

inzercia:

  • naďalej ide o nezmyselnú súťaž
  • protizákonná svojou koncepciou
  • žiadne skutočné pravidlá, nutný štatút, sponzor, zmysel súťaže, kontakt, logika, organizátor nič.
  • pri vyhodnotení sú oslovení viacerí, nie jeden. Podvodník prichádza s tvrdením overenia čísla pre kuriéra či inou primitívnou nereálnou výhovorkou, ktorou vyláka potvrdzovací kód prijatý na váš mobil. Reálne tak dôjde k potvrdeniu spoplatnenia SMS a prevedenia určitej podoby kreditu k podvodníkovi. Prípadne využíva trik s bankovým prevodom a zaplatením dane.

Trestné oznámenie

Radi by sme požiadali všetkých, ktorí boli podvedení a stránka ich podvodnými pokusmi oklamala cez platené SMS o desiatky či stovky eur, aby nás kontaktovali. V súčasnosti už boli podať trestné oznámenie niekoľkí poškodení.

Je potrebné spojiť viacero trestných oznámení na základe ich priradených čísiel, čím poškodení docielia rýchlejšie riešenie ako aj záujem úradov konať pri hromadnom trestnom oznámení, než pri jednotlivom v malých sumách. je nutné podotknúť, že sa tak jeden trestný čin delí medzi lokálnych vyšetrovateľov a navzájom sa nemusia vedieť spojiť a identifikovať. Trestné oznámenie na najbližšom policajnom oddelení odporúčame podať aj pri nízkych sumách. Práve nekonanie zo strany poškodených umožňuje podvodníkom pokračovať.

Názor, že “ja” ako poškodená obeť to nechám tak, nech naletia aj ostatní, nie je správny aj z iného, než “urazeného” pohľadu. Ani jedna z obetí by nemala byť dojná krava, ktorá dotuje podvodníka niekde v pozadí celého podvodu. Názory ľudí, ktorí odmietajú podať trestné oznámenie, sú naozaj názory len vás, jednotlivcov. Sme však toho názoru, že vo veci internetových podvodov je vhodné konať aj pri malých sumách.

Zaujímavosť

Zaujímavosťou je, že podvodník v pozadí tohto podvodu zmazal svoje pôvodné logo. Veď už nedávno sme upozornili na to, že ide o skopírovaný obrázok s upraveným textom.
Ďalšou zaujímavosťou je, že nie je vlastníkom ani tejto výhry, pochopiteľne. Snímka totiž pochádza z konkrétneho portálu a poskytol ju portálu obchod nie slovenský, ale český, ktorý s touto podvodnou súťažou nemá absolútne nič spoločné. Originál je: https://bydletespokojene.cz/2317/umely-ratan-vyhody-a-nevyhody/

Chorobné zdieľanie bez rozmýšľania

V niečom nám to pripomína knihu, o ktorej sme hovorili a na škodu je, že si článok do času vydania aktuálneho článku prečítalo len 16 čitateľov (sú žiaľ témy, ktoré sa čítajú ťažko, rozumieme). Slovenský triler Budinka (v ponuke Panta Rhei) píše o chorobnom zdieľaní. Nejde o vyslovene súťaže, ale celkom inú oblasť. Stále je to však o zdieľaní, ktoré na sociálnych sieťach môže spôsobiť oveľa viac. Tieto čísla sú dôkazom toho, že s nami naozaj nie je niečo v poriadku. A národ nebude a nebude overovať a veriť komentárom, ktorých sú pod príspevkom stovky a upozorňujú na podvod. Hneď pod upozornením na podvod sa nájdu tí, ktorí predsa zdieľajú a komentujú, ako veľmi sa im takýto nábytok hodí. Ťažko uveriteľné.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Sociálne siete

1 Comment

  1. To podvodné hovad, čo organizuje tuto sutaz, zmazalo logo… ako vidieť. Zlakli sa, dementi, keď te napísali, že ho vlastne ukradli. Je neuveriteľné, čo si tieto svine dovolujú.

Komentáre sú ukončené