Daň z výhry nikdy neplaťte usporiadateľovi súťaže, ide o podvod

Ohodnoťte článok

Druhé najčastejšie klamstvo, aké používajú podvodnícke stránky na Faceboku a Instagrame pri údajných organizovaných súťažiach na vylákanie peňazí, je výmysel o uhradení dane z výhry. Daň z výhry práčky, kuchyne, dovolenky, auta a podobne. Nikto vám nikdy nedá výhru bez toho, aby ste niečo vykonali, prihlásili sa a splnili podmienky. Napriek tmu máme množstvo prípadov podvedených ľudí, ktorých oslovili stránky s výhrou a požiadali o zaplatenie daní z výhry. Títo ľudia bez toho, aby overovali a čítali iné varovania, peniaze posielajú. Alebo dokonca posielajú na mobil prijaté kódy, ktoré v konečnom dôsledku strhnú peniaze z paušálu. Práve strhnutie cez mobil je podvod a klamstvo najčastejšie.

Peniaze

Daň z výhry neuhrádzajte organizátorovi

Je nemysliteľné, aby ste uhrádzali peniaze, poplatky za kuriéra, či dane z výhry priam organizátorovi súťaže. Daň z výhry a platba zdravotného poistenia je vyrúbená v zmysle podmienok daňového úradu, nie v zmysle podmienok organizátora súťaže. Nikdy žiaden organizátor súťaže nepožaduje dane od výhercu. Tento výmysel je výbornou príležitosťou podvodníka na to, aby mohol vyžiadať tieto údaje.

Požiadali vás o platbu?

Požiadali vás o platbu a netušíte, komu platíte, prečo platíte a aké máte záruky? Platobné údaje, ktoré ste získali od požadovateľa platby vložte do Google. Kontaktujte banku konkrétneho účtu a upozornite ich, že držiteľ účtu vyžaduje platby ako organizátor súťaže. Ak ide o súkromný účet, nie je k nemu dosah účtovníctva a tak je ťažko možno hovoriť o organizátorovi súťaže.  Banka ocení informáciu o tom, že jej účty sú zneužívané podvodníkmi požadovaním vymyslených platieb. Zároveň aj my oceníme, akk nám dáte vedieť, alebo upozorníte ostatných na www.facebok.com/Varovania

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.