HOAX

Reklama na MEDUTOX: „podvod kozmetičky odhalený“ je PODVOD

Reklama na MEDUTOX: „podvod kozmetičky odhalený“ je PODVOD
5 (100%) 4 hlas[ov]

Zlodej kričí chyťte zlodeja… alebo ako odláka podvodník pozornosť od toho, že je sám podvodníkom? Vyhlási za podvodníka niekoho iného. Aj vy môžete naraziť na blikajúcu reklamu na niektorých slovenských portáloch, ktorá hlási, že bola odhalená praktika a podvod nejakej kozmetičky. Vraj si zaúčtovala 500 EUR za niečo, čo sa dá kúpiť online. To má byť ten podvod? Podľa týchto stránok áno. Problém je, že práve tieto stránky, ktoré to hlásia, spolu s jej reklamami, sú pravým podvodom.  Predávajú prípravok MEDUTOX vyrobený z morských medúz s krásnou škatuľou, ale všetko, čo sa na ich stránke dozviete, sú len neuveriteľné bludy.

falošný podvodný banner o kozmetike a nejakom podvode na centrum.sk

inzercia:
falošný podvodný banner o kozmetike a nejakom podvode na centrum.sk

Fotografie žien s ovisnutou bradou a pokožkou

Celé stránky na adrese LINK1 sú plné fotografií žien, ktoré sú údajne Slovenky trpiace na ochabnutú pokožku a iné ťažkosti. Všetky snímky pritom pochádzajú zo stránok zaoberajúcich sa plastickou chirurgiou, žiadne krém a už vôbec nie tento. Komentáre na stránke sú falošné, reálne nie je možné na stránke vydať žiadne komentár. Celá stránka nemá žiadne fungujúce prvky a jej zdrojový kód je výsmech skutočným stránkam a magazínom. Za podivné považujeme aj fakt, že stránka na podozrivé doméne nesie veľmi strohé logo – EURÓPA NOVINKA. Akoby to mohlo stačiť. Samozrejme, nedozviete sa, kto je prevádzkovateľom tohto falošného portálu, prečo je tu jeden jediný článok a prečo investujú ta veľa do kampaní, keď stránky ani nefungujú.

Podvodníci v úvode vytvárajú HOAX, veľké haló a plno kriku pre niečo, čo si sami vymysleli.  Príbeh v tomto článku začína „Anton Š., bývalý muž kozmetologičky, ktorá je známa po celom Slovensku, sa rozhodol svojej bývalej žene pomstiť za neveru a prezradil, ako v skutočnosti odstraňovala vrásky a koľko stoviek tisíc mohli jej pacientky ušetriť.“ A tomu máme veriť? Úsmevné… až trápne.

 

kozmetologička a medutox

Na fotografii je vraj kozmetologička, ktorá podvádzala ľudí. Ľudí pritom podvádzajú stránky všetkým, čo prezentujú na svojom webe. Napríklad fotografiou kozmetologičky, na ktorej je v skutočnosti 42-ročná Austrálčanka, keď opúšťala budovu súdu. S týmto podvodným webom a prípravkom nemá nič spoločné. Zdroj: https://www.news.com.au

Predajný web a údajná Kamila Šnaková

Stránky, kde sa látka ponúka na predaj a kam smeruje každý odkaz z prvého podvodného webu, nie sú o nič lepšie. Možno lepšia grafická podoba, ale to je tak všetko. Jediná garancia toho, že to má fungovať, je postavená na sľuboch, výmysloch a na odborníčke menom Kamila Šnaková, ktorá má byť Hlavná kozmetologička Slovenského omladzujúceho centra Versua Clinic. Ešte aj to jediné, čo má byť zárukou, že vec funguje, je len hnusný podvodný výmysel. Žena s týmto menom neexistuje, kozmetické štúdio tiež a už vôbec nie s takouto tvárou.

Neexistuje absolútne nič. Ani len Kamila Šnaková, ktorá, ako sme zistili, je v skutočnosti modelka na fotobanke pod týmto odkazom a na Slovensku zrejme nikdy nebola. Neexistuje súvis medzi modelkou a tým, čo tvrdí podvodná stránka, ktorá fotografiu len zneužila na vytvorenie falošnej identity odborníčky. Odkaz na originál:  http://www.thinkstockphotos.es

Zneužitá ruská herečka

Títo blázni dokonca vymysleli novú herečku a moderátorku menom Ivana Bezková

irina Bezruková

Debilita a naivita! Podvodníci stojaci v pozadí tohto podvodu len stiahli fotografiu slávjnej ruskej herečky menom Irina Bezrukova a prezentujú ju tu ako slovenskú herečku Ivanu Bezkovú, ktorá používa ich krém. Originál na:  https://beautifulrus.com/irina-bezrukova/

Vymysleli tiež mená množstvu nakradnutých fotografií pred a po zákroku plastického chirurga, ktoré vydávajú za svoje dielo. Mimo to stránky neobsahujú kontakt, všeobecné obchodné podmienky, ani reklamačný poriadok. Povinná identifikácia nie je nikde. Nájdete niečo len v informáciách o ochrane osobných údajoch, lenže ani tie nespĺňajú stanovy GDPR. Odporúčame prehodnotiť akýkoľvek nákup na týchto stránkach, ktoré zavádzajú najmä v súvislosti s vymyslenými odborníkmi, herečkami a zákazníkmi.

  • LINK1: http://www.topskinrecovery(bodka)com/1135945
  • LINK2: http://www.topskinrecovery(bodka)com/sk_Medutox_OP2_ts1/index.php

Postreh:  a znova, podvodný blogový článok na falošnom blogu a predajný web – oba na rovnakej doméne. To je zvláštne, čo? Ani nie. To je debilita a naivita tých v pozadí celej veci.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Komentáre sú ukončené