Falošná súťaž na Instagrame „sutazkazdyden“ vylákala od obetí peniaze

Ohodnoťte článok

Upozorňujeme pred falošnými súťažami, ktoré už dávno nie sú len na Facebooku, ale aj na Instagrame. Instagram účet, ktorý vystupoval pod názvom SUTAZKAZDYDEN a dnes už nefunguje, nalákala neznámy počet obetí. Oslovila ich s informáciou o tom, že sa stali výhercami súťaže o práčku. V prípade záujmu osloveného človeka sa dohadujú o zaplatení dane z výhry. Upozorňujeme, že je nemysliteľné, aby ste platili daň z výhry priamo organizátorovi súťaže. Niečo také je nemožné účtovne prijať v samotnej firme, nie to v rámci zákona.

Náš zdroj, ktorý neuvádzame z dôvodu zachovania bezpečnosti pre možný protiútok páchateľa voči obeti, uvádza aj konkrétne bankové účty, ktoré podvodník uviedol pri svojej žiadosti o úhradu dane z výhry. Daň z výhry však po úhrade samozrejme nebola daňou, ale podvodne vylákanou čiastkou vo výške 2 x 20 €.

Dotyčné bankové účty podvodníka:

SK53 1100 0000 0029 3728 1285

SK34 1100 0000 0029 3108 1581

Upozorňujeme verejnosť, pokiaľ by sa našli ďalší poškodení, aby komentovali článok a spojili svoje sily do jedného trestného oznámenia. Predpokladáme, že páchateľ nezostal pri sume 40 EUR ale láka ho podobný postup aj naďalej.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.