Internetové podvodySociálne siete

Falošná súťaž na Instagrame „sutazkazdyden“ vylákala od obetí peniaze

Ohodnoťte článok

Upozorňujeme pred falošnými súťažami, ktoré už dávno nie sú len na Facebooku, ale aj na Instagrame. Instagram účet, ktorý vystupoval pod názvom SUTAZKAZDYDEN a dnes už nefunguje, nalákala neznámy počet obetí. Oslovila ich s informáciou o tom, že sa stali výhercami súťaže o práčku. V prípade záujmu osloveného človeka sa dohadujú o zaplatení dane z výhry. Upozorňujeme, že je nemysliteľné, aby ste platili daň z výhry priamo organizátorovi súťaže. Niečo také je nemožné účtovne prijať v samotnej firme, nie to v rámci zákona.

Náš zdroj, ktorý neuvádzame z dôvodu zachovania bezpečnosti pre možný protiútok páchateľa voči obeti, uvádza aj konkrétne bankové účty, ktoré podvodník uviedol pri svojej žiadosti o úhradu dane z výhry. Daň z výhry však po úhrade samozrejme nebola daňou, ale podvodne vylákanou čiastkou vo výške 2 x 20 €.

Dotyčné bankové účty podvodníka:

SK53 1100 0000 0029 3728 1285

SK34 1100 0000 0029 3108 1581

Upozorňujeme verejnosť, pokiaľ by sa našli ďalší poškodení, aby komentovali článok a spojili svoje sily do jedného trestného oznámenia. Predpokladáme, že páchateľ nezostal pri sume 40 EUR ale láka ho podobný postup aj naďalej.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené