Pochybné praktiky

Falošný magazín FAKTMAG.cz propaguje chudnutie s 3D CHILI

Ohodnoťte článok

Prípravok na chudnutie 3D CHILI nepoznáme a nebudeme ho testovať, aby sme zistili, či funguje. Nasledovné hodnotenie tak nebude priamo hodnotenie výrobku, ale hodnotenie stránok, ktoré sú prvým miestom, kam sa dostanete po kliknutí na niektoré reklamy. Stránka faktmag.cz obsahuje totiž článok na adrese LINK1, ktorý je typickým príkladom podvodného portálu. Absolútne všetko, čo tu nájdete, je vyslovene fingovaný internetový podvod.

faktmagazyn

inzercia:

Tak napríklad:

 • Akýkoľvek odkaz z tohto webu vedie na nákup 3D CHILI cez nejaký affiliate systém. Zdá sa až neuveriteľné, že aj z pochybného blogu je ako referal vedené eTarget. Čo to má do pekla znamenať?
 • Na falošnomo blogu neexistuje žiadna menu položka, kontakt na autora blogu, redakciu. Je to CZ koncovka a napriek tomu má dole v pätičke napísané SLOVAKIA. TITLE je v češtine, ale názov článku v slovenčine. Názov portálu MAGAZYN je zase v polštine.
 • Všetky fotografie sú pokradnuté zo zahraničných, často ruských stránok.
 • Žiadne komentár na tomto webe nie je pravý. Kopíruje síce dizajn starých Facebook komentárov ale za žiadnych okolností ich nemôžeme považovať za pravé. Fotografie aj ich text je dosadený umelo.
 • Pozrite sa na fotografie žien, ktoré schudli. Aj noviny, ktoré držia. To vážne šialenci nakradnú fotografie v USA a idú z nich vytvárať diskutujúce Slovenky? Dokonca na fotografiách príspevku a vložených fotgrafiách nie je ten istý človek.
 • Čo má znamenať titulok? „Keď TO budeš jesť, schudneš dokonca 17kg za týždeň. Dietológovia chcú zakázať tieto tabletky.“ – možno to, aby nalákali na šokujúce odhalenie nejakého podvodného magazínu. Akí dietológovia môžu chcieť zakázať a prečo? Čo za hlúposti?
 • Čo text „Vedci panikária: „Spaľuje to tuk tak rýchlo, že to môže viesť až k anorexii„“ ? Nedozviete sa meno ani jedného lekára, odborníka, vedca, nič.
 • Nedozviete sa nič o zložení. Pôvode. Vzniku. Pozadí. Len sprostosti o zázračnom účinku.

Upozornenie: na týchto stránkach neexistuje absolútne nič pravdivé. Prvky Facebooku nie sú prvkami facebooku, každý názor nepatrí reálnemu človeku, fotografie sú nakradnuté z internetu podľa toho, ako sa hodili. Stránky nie sú ani stránkami, ale hnusným jednostránkovým webom, ktorý doslova uráža poctivú prácu iných tvorcov online obsahu.

LINK1: http://faktmag(bodka)cz/blog/kdyz-to-budes-jist-zhubnes-dokonce-17kg-za-tyden-sk-revcon/?cep=pYF-9aXKuyLTnWspJ3ljpfB3d-8PR8avCBi_7MHRqc7uSsIKoLsuy3FlU4aDRhEGYfrcQA0Fiae0FshWr4EMm-Bt0MUP5fcOIgi6GUe-ftW4e6xf4mWseFnt3NJFJuLsZUcx5trXiZHcY7_HNwl7V27xpJQkyJOYoIxS-dNZIJlTKYWD_Hs5SHX-hPMaHp_Mv4RxgMtRTYDXKUefOmjcJslOnrbhJHEb08Rw5MgIix8OmTc6V4mpfMtogkEAeH4n&category=konspiration&utm_source=etarget&utm_medium=cpc&utm_campaign=etarget

Trochu prekvapením je pre nás aj nález na adrese faktmag(bodka)cz/blog/, ktorý ukazuje rovnaký falošný portál, opäť s nepoužiteľným obsahom, avšak s ďalším šokujúcim článkom o chudnutí plným klamstiev a zavádzania, smerujúci na trochu iný odkaz opäť na chudnutie s 3D CHILI. Stránky ale tentoraz naozaj v českom jazyku preposielame českým kontrolným orgánom a inštitúciám zaoberajúcim sa nekalosúťažnými praktikami, podvodníkmi, liečivami, doplnkami, predajom… niečo, čo na Slovensku žiaľ chýba a existuje len, keď ide o masovú kauzu.

A čo samotné 3D CHILI?

Nezaoberáme sa priamo predajným webom zázraku na chudnutie menom 3D CHILI, pretože nemáme potvrdenie poškodených a ani ďalšie informácie.  Zaujala nás hlavne prvá zákazníčka, ktorá je uvedená na Slovenskom webe ako jedna známa blogerka. Zaujímavé však je to, že v Maďarsku ju už museli premenovať, aby to nevyzeralo…. netušíme vlastne čo bolo dôvodom, že sa odrazu človek volá inak.

3D chili magyar

O samotnom prípravku nachádzame zaujímavé články. Majú jeden problém. Sú to zaplatené články, ktoré sú zverejnené presne tak, ako ich napísali. Hovoria o Češkách, no na fotkách sú Poľky a dlhovlasá usmiata Holanďanka z fotobanky, ktorej na ruku dokreslili tabletky.

 • https://www.prozeny.cz/clanek/cesky-nyni-uspesne-hubnou-jejich-tajemstvi-je-3d-chili-34524
 • https://www.ordinace.cz/clanek/system-d-chili-pod-drobnohledem-dietologa-dietni-plan-a-tabletky/
 • zaplatené na správnych portáloch môžu naozaj vyvolať dojem, že je to pravda. Pokojne môže byť. Nehodnotíme účinky látky, iba marketing. Pozor však na to, že pri článkoch portály uvádzajú, že ide o komerčné zdelenie, čo znamená článok, ktorý nepísali, ale dostali zaň zaplatené. To si nie každý všimne.

Odlíšte falošné názory od skutočných žien: https://www.emimino.cz/diskuse/3d-chilli-tablety-na-hubnuti-305080/

Viac sa samotným tabletkám venovať nebudeme z dôvodov, že nie sme ich konzumentmi. Poukazujeme však na nezrovnalosti, nenazývame látku nijak poškodzujúco, ale uvádzame všetky podozrivé fakty tak, ako sú s priložením samotných obrázkov. Odmietame preto obvinenia o poškodení dobrého mena, alebo iné útoky voči nám.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Pochybné praktiky

  Komentáre sú ukončené