Internetové podvody

Pozor na podvod: liek na pečeň HERPAREN a lekárka Nicholsonová

Pozor na podvod: liek na pečeň HERPAREN a lekárka Nicholsonová
1 (20%) 1 hlas[ov]

Na podvodných stránkach LINK1 sa hovorí o lieku na ochorenie pečene. Akýsi neznámy zázrak, o ktorom nenájdete nikde ani zmienku, ktorá by potvrdzovala jej účinky, čítate o účinkoch na ochorenia pečene a čítate aj o lekárke s menom Helena Nicholsonová. Presnejšie MuDr. Helena Nicholsonová, hepatologička, profesorka na oddelení klinickej farmaceutickej liečby a prvej pomoci na Slovenskom inštitúte medicíny v Bratislave. AK si všimnete titul, je napísaný divne, daná osoba neexistuje, nikdy neexistovala, ale hlavne žiaden takýto vymyslený inštitút v Bratislave nikdy nebol.

Nicholsonova lekárka HEPAREN

inzercia:

Na stránke sa objavujú podvodné komentáre, pričom stránka nemá žiaden systém na komentáre. To, čo je tu prezentované ako komentár je však len natvrdo nasadený text. Fotografie rovnako tak. Každý jeden komentár má kradnutú snímku tváre. Nikto z komentujúcich neexistuje. V podstate mimo niekoľko drobných faktov, ktoré v rámci účinku niektorých látok na pečeň naozaj zaberajú, sú na tomto webe všetko klamstvá. Nehorázne klamstvá. Najmä stránka je fingovaná, keďže nejde o skutočný web.

Predajný web pre HERPAREN

Stránka LINK2, kam sa dostanete pri kliku kdekoľvek, vám chce nanútiť kúpiť tento liek na pečeň. Podržte sa. Falošný blog s podivným lacným dizajnom a graficky zaujímavý predajný web tváriaci sa ako oficiálny web sídlia na rovnakej doméne. Tomu sa povie debilita a naivita. Aspoň my to tak teraz voláme.

heparen podvod

Na stránke je plno sprostostí. Poplašných správ, falošný lekár, hlúposti, podvodné psychologicko nátlakové odpočítavanie, pričom refresh spustí odpočítavanie opäť. No je tu tiež jedno výrazné upozornenie. Vraj ak ste spozorovali niektoré z príznakov, určite začnite s liečbuo. Dokonca vymenovali tieto príznaky:

 • Nekróza pečene
 • Cirhóza
 • Fibróza pečene
 • Ochorenie stukovatenej pečene
 • Pečeňový hemangióm (tumor)
 • Cholecystitída (zápal žlčníka)
 • Hepatitída A, E, B, C, D

Niečo vám tu nesedí? Jasné. Toto nie sú príznaky, ale diagnóza samotná. Títo blázni hrajúci sa na lekárov odborníkov netušia, čo píšu a o čom vlastne trepú. Lekár uvedený pod menom Jake Elliott – Rektor fakulty, prof., MuDr. hepatológia, gastroenterológia38 rokov praxe – je však predsa len vymyslený. Nikto taký neexistuje. Ide o zrejme ruského lekára, no nedokážeme zistiť presný zdroj. Jeden zo zdrojov je: https://yandex.ru/collections/card/5a9ca6740265c16445d51a92/, kde si môžete pozrieť jeho fotografiu bez tých prvkov v pozadí, aké má na podvodnej stránke s látkou HERPAREN.  Nie je žiadnym rektorom žiadnej fakulty. Podvodníci si lekára jednoducho vymysleli, aby ste verili podvodným kamstvám na týchto stránkach o niečo ľahšie.

 • LINK1: https://www.healthyliver-help(bodka)com/1099034.html
 • LINK2: https://www.healthyliver-help(bodka)com/SK-official-site-U4/index.php
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené