Pozor na podozrivé Facebook stránky Carry Bazar a podvodné súťaže

Pozor na podozrivé Facebook stránky Carry Bazar a podvodné súťaže
5 (100%) 2 hlas[ov]

Upozorňujeme na podozrivé správanie Facebook stránok CARRY BAZAR, ktoré uvádzajú v skrátenom odkaze a ceste tvar @carrybazarofficial. Stránky sa prezentujú ako bazár vecí, nových a starých, pričom nám ju nahlasujete ako stránku, ktorá zavádza a klame. Stránka odstraňuje staršie príspevky, aby neexistovala história. Za vážnejšie považujeme obvinenie požadovania RAIFFEISEN bank účtu, ktoré podľa slov poškodených súvisia s platbami za služby spojené so súťažou. Na niečo podobné už upozorňujeme. Dokonca aj v starších článkoch.

carry bazar podvodná stránka na facebooku

Podozrivá súťaž o práčku

Neznáma malá BAZAR stránka na Facebooku má mimoriadne veľký kapitál, ak sa rozhodla organizovať súťaž o Práčku. Opäť sa objavuje mnoho ľudí, ktorí dôverujú falošnej súťaži o nový kus bielej techniky. Zabúdajú pritom, že súťaž nespĺňa pravidlá nie len obchodných súťaží (stránka je obchodného charakteru – predajná, súťaží sa o komerčný produkt), ale nespĺňa ani podmienky Facebooku.
Dokonca stránka v príspevku súťaže žiada o zdieľanie ďalšej podvodnej stránky plnej fingovaných súťaží.

Opäť žiaľ ide o príklad súťaže, ktorá sa snaží o zisk čo najväčšieho počtu lajkov, fanúšikov a následne zrejme skúša šťastie na dôverčivých “výhercoch”. Pravdepodobne na spôsob už popísaný. Nahláste stránku ako podvodnú. Raz motyka vystrelí a Facebook azda uvidí, že sa predsa len niečo deje. Žiaľ, nemožno čakať, že sa akýkoľvek úrad, inštitúcia, či polícia na Slovensku rozhodne na takéto podvody upozorňovať. Niekoľko rokov sa stretávame s nezáujmom a hlavne nevedomosťou o tom, čo sa na internete deje. Úrady nekonajú, pretože ešte stále mnoho kompetentných nerozozná email od webovej stránky. Z toho dôvodu je nemožné čakať riešenia a upozornenia na problémy v online priestore. Žiadame o ostražitosť, sledujte či existuje sponzor, účel súťaže, presný štatút (podmienky) a či existuje vôbec zmysel pre niečo také.

Ďakujeme Zlatke za podnet.

Inzertná plocha

Zľavy na pobyty v zahraničí

Odporúčané pre Vás

O autorovi článku: Permon

1 Comment

  1. A ľudia sú hlúpi. Ako ovce – jeden za druhým sa pridávajú medzi fanúšikov stránky a zdieľajú. Stádo má už 1700 kusov.

Comments are closed.