Varovanie pred PSORIDEX: ďalší pochybný bojovník proti psoriáze

Ohodnoťte článok

Psoriáza je kožné ochorenie, ktoré trápi viacerých ľudí a jeho príčiny nemusia byť vždy obmedzené prevenciou. Postihnúť môže ľudí v rôznych podmienkach. Internetový priestor je plný rôznych riešení. Nehľadajte pomoc u doktora Googla, ale u kožného lekára. Tobôž nereagujte na falošné reklamy a podvodné stránky, ktoré sa vás pokúsia presvedčiť, že majú riešenie a nemusíte zaň dať veľa.  V skutočnosti títo podvodníci predávajú bezcenné látky s predraženou cenou. To, že si na stránky nasadia logá McAfee a NORTON security má asi zbudiť dojem chránenej transakcie a bezpečnosti. Všetko, čo ale na stránkach predávajúcich PSORIDEX nájdete, je žiaľ jeden veľký podvod.

Predajný web na látku menom Psoridex

  • na prvý pohľad krásna stránka s dizajnom a farebnou škálou, ktorá priláka na pekné obrázky pred a po, na modelky z fotobanky a pekné grafy či sľuby. Ale:
  • dostali ste sa sem cez odkaz zo stránok s falošnými komentármi z podivnej domény a tu vás čakajú podobné klamstvá.
  • Predaj prebieha protizákonne, neexistuje povinná identifikácia predajcu, chýbajú plnohodnotné všeobecné podmienky pre nákup v zmysle zákona o obchode, chýbajú jasné informácie ohľadom reklamácie, alebo o narábaní s osobnými údajmi v zmysle osobitných predpisov známych aj ako GDPR
  • Lekár na stránke prezentovaný ako dôležitá garancia, že vec funguje a má nejaký účinok, je neexistujúci vymyslený človek, čiže vymyslené meno, funkcia, história, úspechy, jeho tvrdenia a k tomu je vytvorená tvár pomocou fotografie modelky z fotobanky.

Psoridex psoriáza

Lekárka neexistuje: Sandra Šuška sa špecializuje na dermogenetiku. Tak to musí byť lekárska špička, ak sa venuje priamo genetike pokožky, alebo vedecká kapacita. Žiaľ, rovnako ako funkcia a meno, je vymyslený všetko okolo nej. Originál je totiž len pani z fotobanky a tu je dôkaz: https://www.123rf.com

  • Žiaden zo zákazníkov neexistuje. Všetky príbehy, ich mená a mestá, sú vymyslené. V iných krajinách rovnakí ľudia nesú iné mená.
  • Ak výrobok overujete v Google, nachádzate jediné pochvalné recenzie len tie, ktoré výrobok velebia nerecenzne. Teda ide o falošný článok, ktorý nie je skutočnou recenziou, nie je testovaný na sebe, neprináša dokumentáciu účinkov, hodnotenie, len chválu zloženú z faktov z predajného webu a výmyslov so zlou slovenčinou.

Tvrdenie, že ide o internetový podvod zakladá práve na protiprávnom predaji, nejasnom pôvode, pozadí, neexistujúcich lekároch, zákazníkoch, na falošných stránkach ako takých, bez prevádzkovateľa, autora, zodpovedného subjektu. Považujeme za nemysliteľné a vážne pochybenie, ak je vytváraný lekár celkom vymyslenou osobou len za účelom oklamania ľudí a vzbudenia dôvery v to, že si to musia kúpiť. Neexistuje tak žiaden odborný názor k tomu, aby ste tak mali naozaj v prípade konkrétneho zdravotného problému spraviť.

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

Leave a Reply

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.