Internetové podvody

Zázračné očné kvapky OptiVisum sľubujú zbavenie dioptrií, neverte podvodu

Zázračné očné kvapky OptiVisum sľubujú zbavenie dioptrií, neverte podvodu
3.67 (73.33%) 3 hlas[ov]

Na slovenskom internete sa nám roztrhlo vrece s podvodnými reklamami na Facebooku, v reklamných sieťach Google a eTarget, ale aj na portáloch, ktoré silou mocou podporujú AdNow, reklamnú sieť s podvodnou reklamou v mierke 100%, ktorá však magazínom dobre platí. OptiVisum sú ďalším zázrakom, o ktorom sa dozviete práve vďaka šokujúcim reklamám. Zaujímavosťou kvapiek OptiVisum je napríklad to, že ich podporujú falošné blogy, rôzne podvodné recenzie, ktoré ani nie sú recenziami,  no absolútne nikde sa nedozviete, kde sa tento šmejd vyrába, z čoho, ako, aké sú vedľajšie účinky, riziká, zloženie, spotreba… všetci lekári sú vymyslení a teda neexistujúce identity.

optivision vyliečenie dioptrií

inzercia:

Zákazníci rovnako tak, tvrdenia sú jeden veľký dríst a vlastne neexistuje nič, čo by v súvislosti s týmto prípravkom bola pravda. A šmejdom h nazývame len preto, že ho podporujú vymyslené neexistujúce mená, podivné praktiky, porušenia zákonov SR a ďalšie problémy vrátane premrštenej ceny.

Falošný blog Romany Čapíkovej a zbavenie dioptrií

V reklamách na rôznych slovenských portáloch nájdete odkaz na zázračné riešenie bolestivých očí, alebo dokonca zázrak, ktorý vás zbaví okuliarov. Čítate dobre. Tento zázrak prezentuje na svojom blogu Romana Čapíková – LINK1… ktorá samozrejme neexistuje, fotografia je kradnutá z internetu, vytvorená je tak falošná identita blogerky. Ani blog iee je blogom, ale fingovaným jednostránkovým ťažkonazvať-webom, kde nefunguje absolútne nič. Nejde o systém na blogovanie, ani portál. Skrátka ťažko to identifikovať, ak t už bolo vytvorené len za účelom oklamať čo najviac ľudí a zarobiť na nich nemalé peniaze. Opäť ďalšie stránky, ktoré beztrestne fungujú a žiadne médiá sa nevenujú neuveriteľným sľubom, ktoré prezentujú. To, že sú na stránke fotografie dievčaťa je len dielo podvodníka, ktorý vedel nájsť iné fotografie hodiace sa do tohto šialeného plánu.

Ak už prichádzate sem overiť si podobu blogu, alebo ho poznáte z osobnej skúsenosti. Všimnúť si môžete komentáre ľudí. Nikto z nich nie je reálny. Sami komentár nepridáte, pretože nejde o komentáre, ale natvrdo nasadené texty a fotografie nakradnuté z iných sociálnych sietí nič netušiacich ľudí. Všetko, čo čítate a vidíte, je nafingovaný podvod.

Predajný web kvapiek OptiVisun

Predajný web je v článku uvedený ako LINK2: na prvý pohľad stránka s dizajnom a farebnou škálou, ktorá priláka na pekné obrázky pred a po, na modelky z fotobanky a pekné grafy či sľuby. Ale:

 • dostali ste sa sem cez odkaz zo stránok s falošnými komentármi z rovnakej domény a tu vás čakajú podobné klamstvá. Rovnaká doména pre akýsi nezávislý blog ako doména „oficiálneho predajcu“? A čo nás majú podvodníci v pozadí tohto podvodu za totálne sprostých?
 • Predaj prebieha protizákonne, neexistuje povinná identifikácia predajcu, chýbajú plnohodnotné všeobecné podmienky pre nákup v zmysle zákona o obchode, chýbajú jasné informácie ohľadom reklamácie, alebo o narábaní s osobnými údajmi v zmysle osobitných predpisov známych aj ako GDPR
 • Lekár na stránke prezentovaný ako dôležitá garancia, že vec funguje a má nejaký účinok, je neexistujúci vymyslený človek,, funkcia, história, úspechy, jeho tvrdenia a k tomu je vytvorená tvár pomocou fotografie modelky z fotobanky.

optivision vyliečenie dioptrií

 • Róbert Fischer, ako ho tu tieto podvodné stránky nazývajú, je tiež uvádzaný ako Oftalmológ s najvyššou kvalifikáciou, 38 rokov lekárskej praxe. Pravda je však taká, že je to pomerne dobre známa fotografia a dobre známy model vôbec. Model, ktorého tvár je súčasťou rôznych článkov v médiách, obalov a podobne. Samotný model ale nie je lekárom. Originál si pozrite tu: https://www.istockphoto.com/photo/friendly-family-doctor-gm138205181-19133124 – mimochodom, píšu, že má 38 rokov praxe. Vyzerá na 50, takže v 12 rokoch musel doštudovať medicínu. Výborný úspech.
 • Žiaden zo zákazníkov neexistuje. Všetky príbehy, ich mená a mestá, sú vymyslené. Fotografie sú mixom pôvodu z fotobanky a z iných stránok na internete.
 • Ak výrobok overujete v Google, nachádzate jediné pochvalné recenzie len tie, ktoré výrobok velebia nerecenzne. Teda ide o falošný článok, ktorý nie je skutočnou recenziou, nie je testovaný na sebe, neprináša dokumentáciu účinkov, hodnotenie, len chválu zloženú z faktov z predajného webu a výmyslov so zlou slovenčinou.
 • Vidíme tu opäť psychologický nátlak v podobe odpočítavania. To znamená nútenie k neuváženému nákupu pochybného prípravku – nestíhanie overenia, či naozaj funguje, nestíhanie zvažovania a poradenia sa s iným blízkom vo svojom okolí.
 • A znova psychologický nátlak ako nekalá praktika. Pôsobenie na zákazníka falošným odpočítavaním, aby spravil rýchly neuvážený nákup, neprizval nikoho na pomoc (lebo končila akcia a to je asi znamenie, že som to stihla a prišla na tento web 15 minút pred koncom – citácia zákazníčky MK 22. decembra 2018). Nemáte tak stihnúť si vec ani overiť a rýchlo nakúpiť, lebo bude neskoro. Keď však stlačíte zázračné tlačidlo F5 v hornom rade klávesnice, zistíte, že počítadlo vám vyčaruje ďalšie sekundy a minúty k dobru.
 • Prevádzkar, autor, kontakt, zodpovedná osoba nič. Čo sme čakali?

Dotyčné stránky:

 • LINK1: https://www.eyesightenhancer(bodka)com/1131829.html
 • LINK2: https://www.eyesightenhancer(bodka)com/sk_official_fkI/index.php

Upozornenie: na podvod upozorňujú aj v zahraničí tieto veľmi pekne rozpracované stránky: https://www.contrahealthscam.com/optivisum-eye-drops-scam-unbiased-review/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené