Internetové podvodyPochybné praktiky

Liek na svrab s názvom Psorilax, ďalší krém pred ktorým varujeme

Liek na svrab s názvom Psorilax, ďalší krém pred ktorým varujeme
3.33 (66.67%) 3 hlas[ov]

Psorilax je ďalší krém proti svrabu s ktorým sa stretávame v boji proti podvodníkom a pochybným predajcom. Látka s týmto názvom samozrejme nemá jasné pozadie, výrobcu, zloženie, nevieme o nej nič, pretože zatajuje viacero. Samozrejme aj predajcu a zastúpenie na Slovensku. Peniaze tak posielate niekomu o kom nič netušíte, ba ani to, či vôbec existuje. Ak krém spôsobí vážne poškodenia kože, alergické reakcie, alebo vážne popáleniny, volať môžete len do lampárne a ani tam vám nepomôžu. Hovoríme o stránkach LINK1, ktoré tentoraz ponúkajú množstvo jazykových verzii.

psorilax

inzercia:

Predajný web na látku menom Psorilax

 • na prvý pohľad krásna stránka s dizajnom a farebnou škálou, ktorá priláka na pekné obrázky pred a po, na modelky z fotobanky a pekné grafy či sľuby. Ale:
 • dostali ste sa sem cez odkaz zo stránok s falošnými komentármi z podivnej domény a tu vás čakajú podobné klamstvá.
 • Predaj prebieha protizákonne, neexistuje povinná identifikácia predajcu, chýbajú plnohodnotné všeobecné podmienky pre nákup v zmysle zákona o obchode, chýbajú jasné informácie ohľadom reklamácie, alebo o narábaní s osobnými údajmi v zmysle osobitných predpisov známych aj ako GDPR
 • Stránka predajcu nesmie za žiadnych okolností niektoré zásadné prvky uvádzať v inom ako slovenskom jazyku. V angličtine je tu uvedené, že kliknutím potvrdenia súhlasíte s nejakými špeciálnymi podmienkami a ani tie nie sú v súlade so slovenskými zákonmi.
 • Lekár na stránke prezentovaný ako dôležitá garancia, že vec funguje a má nejaký účinok, je neexistujúci vymyslený človek,, funkcia, história, úspechy, jeho tvrdenia a k tomu je vytvorená tvár pomocou fotografie modelky z fotobanky. V prípade Psorilax vidíme prípad, kedy ani radšej neuvádzajú meno lekára, pretože by si ho mohli ľudia overiť. Ak je tu uvedené „názor lekára“ ale chýba jeho meno a špecializácia, potom nejde o názor lekára.
 • Žiaden zo zákazníkov neexistuje. Všetky príbehy, ich mená a mestá, sú vymyslené. Fotografie sú mixom pôvodu z fotobanky a z iných stránok na internete.
 • Ak výrobok overujete v Google, nachádzate jediné pochvalné recenzie len tie, ktoré výrobok velebia nerecenzne. Teda ide o falošný článok, ktorý nie je skutočnou recenziou, nie je testovaný na sebe, neprináša dokumentáciu účinkov, hodnotenie, len chválu zloženú z faktov z predajného webu a výmyslov so zlou slovenčinou.
 • Vidíme tu opäť psychologický nátlak v podobe odpočítavania. To znamená nútenie k neuváženému nákupu pochybného prípravku – nestíhanie overenia, či naozaj funguje, nestíhanie zvažovania a poradenia sa s iným blízkom vo svojom okolí.
 • Stránky uvádzajú zaujímavú lož: „Kvôli extrémne vysokému dopytu máme len obmedzené množstvo tohto produktu od 12.01.2019“ – dobre teda. Ak je extrémne vysoký dopyt a tento dátum, ktorý sa automaticky posúva každým dňom, kým sme sa dostali k spísaniu článku, potom sme zvedavý, či bude extrémny záujem, ako tvrdia, aj po zverejnení pravdy a upozornení na pochybné aktivity.
 • Prevádzkar, autor, kontakt, zodpovedná osoba nič. Čo sme čakali?

Čerešnička na záver:

Psorilax tieto stránky predávajú  za úžasnú cenu 39 EUR s tým, že je to zľava z pôvodných 78 EUR. Ako je možné, že ho na eBay predávajú za 10 dolárov? To svedčí o hodnote tohto krému, ktorý síce existuje a možno má nejaký účinok, nedokážeme však prijať fakt, že je predávaný cez falošných zákazníkov, lekárov s tvárami z fotiek z fotobanky a cez podvodné sľuby z reklám, ktoré sa nenapĺňajú pri samotnom predajnom webe.

 • LINK1: https://www.psorilax(bodka)net/sk/

Upozornenie:

Tvrdenie, že ide o pochybnú praktiku zakladá práve na protiprávnom predaji, nejasnom pôvode, pozadí, neexistujúcich lekároch, zákazníkoch, na falošných stránkach ako takých, bez prevádzkovateľa, autora, zodpovedného subjektu. Považujeme za nemysliteľné a vážne pochybenie, ak je vytváraný lekár celkom vymyslenou osobou len za účelom oklamania ľudí a vzbudenia dôvery v to, že si to musia kúpiť. Neexistuje tak žiaden odborný názor k tomu, aby ste tak mali naozaj v prípade konkrétneho zdravotného problému spraviť.

Upozorňujeme, že označenie ŠMEJD si zasluhujú výrobky, ktoré predajcovia prezentujú ako viac zázračné, než sú, viac drahšie, než majú byť a s falošnými ľuďmi v pozadí (lekári, odborníci, zákazníci a pod.)

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
5
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené