Internetové podvodySociálne siete

Facebook zaplavujú podvodné reklamy o Slovákoch, zárobkoch a peniazoch

Ohodnoťte článok

Od prvého dňa tohto roku zaplavujú inzertný priestor Facebooku podvodné reklamy o šialených zárobkoch Slovákov. Rôzne stránky, fejkové značky, podivné logá a vymyslené agentúry vo veľkom vyhlasujú rôzne hoaxy o závratných zárobkoch Slovákov. Údajne budú banky zúriť. Špecialisti a bankári zúria, lebo bola objavená nová metóda na závratné zisky. Tvrdia o nových metódach sa ťažko môžu zakladať na pravde. Nič o novom objave, ktorý by ohromil Slovensko, si neberte príliš k srdcu. Množstvo, nepredstaviteľné množstvo reklám na FB prezentuje rôzne pochybné články na neexistujúcich fingovaných portáloch ako šialené šokujúce správy. Tak ako tento príklad z dneška.

Facebook a podvodné reklamy o zárobkoch Slovákov, slovenská vláda

inzercia:

Na reklamách sa objavuje fotografia z článku o novom vizuáli 10 EURových bankoviek a druhá fotografia zachytáva mladého Rakúšana so symbolickým šekom. Určite nie nejaký Štefan Kozák.

Podvodné stránky a sprostosti na nej

Neuveriteľné hlúposti sa dozviete po kliknutí na reklamu – dostanete sa na LINK1 na falošný článok s logom DAILY NEWSFEED. Vraj mimoriadna správa „Slovenská vláda je OTRASENÁ objavom NOVÉHO Tajného Systému Bankovníctva.“ Že je ten blázon, ktorý toto vymyslel, mimo Slovenska, vidieť aj v tom, že nepridal fotografiu parlamentu, ale len prezidentského paláca. A vraj nový zákon uznal legitímnosť.

Facebook a podvodné reklamy o zárobkoch Slovákov, slovenská vláda

Debilita v hlave autora tohto textu nás zaskočila a upúšťame od slušnosti aj my sami. Padáme na zadok. Na druhej strane máme obavy, keďže stále sa stretávame s ľuďmi, ktorí internet len spoznávajú a aj toto prijímajú len ako možnú podobu informácií podávaných online.

 • Stránky sú však falošné
 • Odkazujú na affliate online hazardné hry, ktoré nie sú na Slovensku povolené v tejto podobe
 • Čokoľvek na tomto webe je falošné
 • Prvky, odkliky, ďalšie články, sekcia kategórií a logo. Všetko na webe je falošné a nefungujúce tak ako čakáte.
 • Neexistuje autor a prevádzkovateľ portálu, pretože by sa vám nepáčilo zistenie, kto to je a aký má v skutočnosti zámer s vašimi peniazmi.

Opakujeme a upozorňujeme:

 • Tento problém naberá gigantické rozmery. Zobrazuje sa naozaj veľkému spektru užívateľov pod rôznymi stránkami. Facebook tak získava mimoriadne veľký finančnú injekciou, keďže aj impresií samotných je o niečo viac, než je bežné. Odporúčame všetky podobné reklamy nahlasovať ako NEVHODNÉ a PODVOD. Vzhľadom na absenciu akýchkoľvek krokov slovenských úradov je toto jediná šanca, ako bojovať a obmedziť zobrazovanie týchto reklám.

LINK1: https://peakwaggers(bodka)com/words-slovakia/

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Príležitostný autor (prispievateľ článkov) na hoax.sk, cestovateľ a nadšenec pre prírodné vedy a cyklistiku.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené