HOAX

Bordel a chaos v slovenskej spoločnosti pre rúška, COVID19 a obmedzenia

Bordel a chaos v slovenskej spoločnosti pre rúška, COVID19 a obmedzenia
5 (100%) 1 hlas[ov]

Verejnosť sa delí na tri tábory. Tí, čo sú ohľaduplní a nemajú problém s ohľaduplnosťou ako aj chápu riziká koronavírusu. Potom sú tu tí, ktorí sa necítia ohrození, ale zostávajú ohľaduplní. Treťou skupinou sú tí, ktorí bojujú proti pravidlám. Pokladajú koronavírus za výmysel, alebo chrípočku. Absolútne popierajú koronasituácie vo svete, kde nestíhajú kopať hroby, či vyrábať rakvy, pretože podľa nich je náhle zvýšenie úmrtnosti v poriadku. Podľa týchto ľudí je dokonca v poriadku, ak človek zomrie pre Covid-19 namiesto roka 2025 už v roku 2020. Vraj „veď aj tak by zomrel“.

OMG chaos

inzercia:

Vyjadrenia niektorých ľudí sú bezohľadné

Správanie tých bez rúška voči ostatným v MHD a autobusoch, alebo voči polícii je arogantné až útočné. Zažili sme niekoľko takých situácií. Je nám jasné, že pre niektorých z nás je prvoradá nenávisť a ustavičný boj proti pravidlám, slušnosti. Cítia potrebu tliachať niečo o právach, demokracii či ústave. Nemajú ani poňatia o tom, čo je to právo, čo je to tá demokracia a už vôbec netušia, o čom je ústava. S výučným listom sa preukazujú odbornosťou vo virológii, práve, všeobecnej medicíne a hodnotia postavu hlavného hygienika viac ako jeho vzdelanie a skúsenosti. Máme odrazu odborníkov na všetko. Facebook je plný tých, čo tvrdia pravdu a hlásia ju ostatným.

Hoaxeri a šíritelia bludov sa dajú ľahko rozoznať

Facebook je nástroj, ktorý je úžasný v tom, ako rýchlo šíri informácie. Narazíme na video bezohľadného arogantného pána, ktorý si nahráva policajtov, ako ho upozorňujú dohovorom na nakupovanie bez rúška. Ľudia ho pokladajú za obeť, zdieľajú jeho video a skúsenosť, pretože je obeťou systému. Ale vari ani nie je nutné disponovať vysokoškolským diplomom ak stačí logické premýšľanie, slušnosť a chuť vnímať. Tá chuť totiž umožní počuť agresivitu údajnej „obete“, jeho vulgarizmy, slovné útoky, správanie, aroganciu brutálneho rangu a tliachanie o práve. Nič z toho, čo povedal, nemalo logiku a slušnosť už vôbec. Napriek tomu je obeťou, pretože je napomenutý pre pobyt vo vnútri predajne bez rúška.

Národ slovenský je s prepáčením sprostý. Na začiatku sme dokázali prežiť bez problémov, pretože sme zaviedli rúška a obmedzenia. Nebyť ničoho z tých prísnych opatrení, problémy by sme mali oveľa výraznejšie. Tým, že sme problémy nemali, neexistujú razantné dôkazy pre tých, čo šíria bludy. Pre nich hrozba neexistuje. Vynakladajú energiu a úsilie v boji proti rúškam a obmedzeniam. Hodnotia Matoviča, hlavného hygienika, či politické vyjadrenia len negatívne. Pred všetkým pozitívnym sa zatvára oči… a presne tu sa blížime k úžasnému nástroju, ako ktokoľvek ľahko spozná šíriteľa bludov, falošných správ – hoaxera.

Ako rozoznať šíriteľa bludov (hoaxera)?

Tí, ktorí s vami budú bojovať a budú s veľkou vervou tvrdiť, že to západné mocnosti šíria koronavírus, šíri ho Bill Gates,lebo chce čipovať ľudí, alebo iný pracháč, nebodaj George Soros, alebo vám budú chcieť tvrdiť, že rúška sú viac škodlivé ako užitočné, alebo že ide o slabú chrípočku bez reálnej úmrtnosti pravdepodobne nemajú žiadne také úmrtie vo svojom okolí, ani len ochorenie. Nemajú v priateľoch žiadnu obeť, ani pacienta. Chorobne zdieľajú každý protidôkaz a trávia na Facebooku neprirodzene veľa času sledovaním pokútnych stránok plných výmyslov a bludov.

Vo veľkom sa stále šíria staré príspevky vymyslených príhod, ktorým sa venujeme v seriáli koronavírus-Hoax a keď sa šíriteľ hoaxu 0 dostane do hľadáčika polície, ospravedlňuje sa za výmysel a rýchlo ho sťahuje. Ako už náš seriál dokazuje popísanými skutočnosťami, ide o bludy a nelogické hlúposti, ktoré vytvárajú ďalšie a ďalšie varianty, variácie prvých a vzniká mnoho verzií „mojej kamošky kamoška“ alebo „kolegova známa“…. zaručená osoba, ktorá však nikdy neexistuje.

Pre nás je mimoriadne unavujúce bojovať proti týmto veterným mlynom. Svoj boj sme čiastočne vzdali. Po napadnutí agresívnymi odmietačmi rúška v autobuse po otázke, či nepotrebujú nejaké nepoužité, či nestihli kúpiť, či po opakovaných slovných napadnutiach hoax.sk ľuďmi, ktorí nás osočujú z prijímania úplatkov Sorosom či neznámou organizáciou za to, aby sme podporovali oficiálne tvrdenia a podkopávali hoaxy, máme nejaký názor na tretí spomínaný tábor. Ak nás niekto financuje, tak sme si to doteraz nevšimli.  Ak však šíritelia bludov presviedčajú o svojej pravde zvyšok sveta, mohli by to robiť ohľaduplnejšie voči tým, ktorí sa rozhodli sa chrániť. Ostatne tak úspešne, ako sa nám to darí od marca. Lepšie ako v krajinách, kde náhle rodiny postrácali svojich starých rodičov, ako najlepšie obete.

Aj Kňažko, ako obeť-pacient nového koronavírusu, tvrdí, že ani týmto spochybňovačom údajnej chrípočky nepraje, aby zažili ochorenie v plnej sile. Neprajeme im osobnú skúsenosť s koronavírusom, skôr zvýšenie dávky vlastnej ohľaduplnosti a vypustenie pary od tej premnoženej chuti nenávidieť svet, nenávidieť pravidlá a nenávidieť všetkých tých, čo sa rozhodli chrániť. Toto, ako všetko ostatné je o ľuďoch, no sme to stále my, odborníci na všetko, ktorí sa rozhodli konať. A niektorí, ktorí nechcú byť „ovce“ a preto pôjdu proti prúdu.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
2
Milujem to
3
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:HOAX

  2 Comments

  1. milé HOAX.SK, vy sami ste autormi tých podvodov o ktorých píšete. Konečne sa zobuďte a uvedomte si, že spoločnosť vás už prekukla. O väčšine tých podvodov máte veľmi dobrý prehľad a znalosti. Až príliš. Takže jediné vychádza, že ste si ich vytvorili vy sami, aby ste o nich písali a sami ste šíriteľmi hoaxov.
   Dochádza vám návštevnosť, takže ideálne riešenie je vytvoriť si témy. Koronavírus je a bude len obyčajné veľké klamstvo, ktoré je riadené tými najvyššími. Nepopierajte, že ste na výplatnej listine nejakej organizácie, pretože je to evidentné. Vy sa hráte na bojovníkov proti špine, ale sami šírite klamstvo o tom, že koronavírus je hrozba a to my ostatní, ktorí veríme v manipuláciu svetovými mocnosťami sme niečo menej, alebo že si vymýšľame? Aj ten Bill Gates má dostatok peňazí na to, aby mohol ovládať celé krajiny, vlády, farmaceutické firmy. Zobuďte sa! Na koronavírus nikto u nás nezomrel a ani nezomrie. Krachujeme, zatvárame sa a musíme nosiť rúška pred papuľou pred ústami, dusiť sa vo vydychovanom vzduchu lebo vy tvrdíte že je to správne.
   Tvrdíte že vás nikto neplatí, ale skôr si myslím, že vám niekto platí veľmi dobre, lebo bojujete proti všetkému, čo nie nie je oficiálne. Koronavírus je celosvetové klamstvo a vy by ste mali byť povinný upozorniť na to ako prvý.

   1. Dobrý deň pani Mária, neradi by sme sa hádali. Tvrdenie, že sme autormi podvodov, je zvláštne. Museli by sme byť autormi výrobkov, celých falošných mašinérií, autormi všetkej komunikácie s podvedenými obeťami, skladovými priestormi podvodných výrobkov, servermi s rôznymi IP adresami, tímom stovky ľudí, aby obhospodárila všetky kanály, typy podvodov, útokov, zneužití… a k téme koronavírus sa ani viac nebudeme vyjadrovať. Nemusíme bojovať o návštevnosť. Žiadne hrozby sme nevytvorili. Posolstvo HOAX.SK je upozorňovať na tie, ktoré existujú a ohrozujú ľudí tam vonku. Čiže aj Vás. Mám tak trochu pocit, že ste neporozumeli nášmu obsahu a dôvodom, prečo uvádzame všetko to, čo každý jeden článok obsahuje. V každom prípade ďakujeme za názor a prajeme pekný deň.

  Zanechajte komentár k článku

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *