HOAXTOP

Koronavírus-HOAX: ďalšie Facebook tvrdenie o pozitívnych (ne)testoch

Koronavírus-HOAX: ďalšie Facebook tvrdenie o pozitívnych (ne)testoch
5 (100%) 2 hlas[ov]

Už sme počuli o hoaxoch dvoch žien, ktoré poslali nerozbalený testér na Covid-19 a prišiel im výsledok, že sú pozitívne. Absurdná hlúposť narážala na výmysly, keďže žiaden test sa neposiela poštou. Najnovšia verzia výmyslov, falošných správ týkajúcich sa Covidu-19 prichádzajú s vylepšenou verziou. Už to nie je pošta a poštou odoslané objednané testéry. Teraz je to objednávka testovania, na ktoré sa účastníčka nedostavila a aj tak bola vyhodnotená ako pozitívna. Presne tento príbeh sme počuli, no šlo o kamarátku niekoho iného. Na Facebooku sa však šíri verzia, ktorá má aj skutočné meno a opäť uvádza, že ide o niekoho kamarátku. Nikdy nie konkrétnu osobu, ale stále len kamarátku hentoho tamtoho, čiže „jedna babka povedala“.

Denisa Codid-19

inzercia:

Zrejme ale ide o iný typ ochorenia

Tento Hoax totiž uvádza CODID-19, nie COVID-19, čiže zrejme ide o iné vírusové ochorenie, dosiaľ neznáme. Doslova totiž príspevok uvádza:

Zdravim. Kolegynina kamaratka bola objednana na test na codid-19 ,na ktory sa nedostavila.A vysledok jej aj tak prisiel pozitivny aj bez odberu.Asi tolko ku doveryhodnosti testovania.

Podobné bludy šíria ľudia, ktorí nemajú ani len poňatia o tom, ako takéto testovanie prebieha. Podkopávajú snahu našich odborníkov a lekárov. Nie je možné vyhodnotiť vzorku, ktorá nebola odobratá a nebola oštítkovaná, za pozitívnu alebo negatívnu. Je nemysliteľné vôbec vypúšťať do sveta takéto sprostosti a tvrdenia, ktoré rozhárajú oheň vo vodách nenávisti, výmyslov a fake news. Žiadať verejnosť, aby prestala šíriť vymyslené bludy a rozhárať protest proti vláde, nariadeniam, či podkopávať náročnosť práce laboratórií a lekárov je ako hrach na stenu hádzať. Aspoň si pripojíme do zbierky koronavírus-hoaxov ďalší úlovok. Primitívny, absurdný a príliš odvážny.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
1
Nie som si istý
1
Hlúposť
3
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Zanechajte komentár k článku

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *