HOAX

Hoax: nepochopené video opúšťania Mesiaca v module Apollo 17 (1972)

Hoax: nepochopené video opúšťania Mesiaca v module Apollo 17 (1972)
5 (100%) 1 hlas[ov]

Ustavičný je ten dezinformačný (misinformačný) boj konšpirácií a zdravého rozumu, čo tvrdí, že Američania nikdy nepristáli na Mesiaci. Že šlo o štúdio, filmové ateliéry a reálne sa nepristávalo na žiadnom vesmírnom objekte. Plochozemci zatínajú päste, keď sa zvyšok sveta pokúšajú ovplyvniť vládcovia Nového svetového poriadku falošnými praudami. Odborníci tretej cenovej a krčmoví špecialisti majú odpovede na to, prečo vlajka veje, vidia odrazy kamier a štúdia, ľudí bez skafandrov v odraze všetkého možného a majú neustále aj argumenty k čomukoľvek inému. Vedecký svet – pozor nezamieňať s krčmovými/facebookovými tupcami – má z misií Apollo niekoľko vzoriek hornín, mnohé poznatky, záznamy, merania ako aj rozsiahle materiály venované vlastnostiam Mesiaca, pristávaniu… a zanechali na Mesiaci aj odpad, či prebytočný náklad vrátane lunárneho vozidla, ako by mohli ekológovia s chuťou pripomínať.

Kameraman ostal na Mesiaci po Apollo 17

inzercia:

Áno, naozaj existovali štúdiovo vytvorené záznamy (nerátajúc všetky filmy, komédie, videoklipy, Pepsi a iné reklamy). Ktorá chorá hlava by poslala na neznáme miesto ľudskú posádku v skafandroch, ak by nemali otestované svetelné podmienky, podmienky chôdze, kráčania a postup, čo tam majú robiť? Simuluje a cvičí sa všetko. Rovnako ako sa na misie pripravujú dôkladne aj v Rusku, alebo Číne. Ak si náhodou v rámci tréningu situácie niečo podobné dovolí USA, misinfoscyentist majú železobetónový argument a „dvôkas“. Nemáme na mysli autora videa na sociálnej siete (je ich viac už celé roky), ale vo všeobecnosti každého, čo míňa čas a energiu na vehementný boj na tomto bojisku.

Video opúšťania Mesiaca v module misie Apollo 17

Video, ktoré tak podaktorí radi používajú ako argument, že na Mesiaci „zostal kameraman“ je dielom technického pokroku, drahej elektroniky a postupov, ktoré pre pár sekundový záber stáli mnoho nervov, peňazí aj plánovania. Pár sekúnd a našli sa tupci, ktorí to majú ako „dvôkas“ sprisahania.

Misia Apollo 17 je pre Slovensko významná tým, že na palube sedel Eugene Cernan, americký austronaut, v ktorého krvi kolovala slovenská krv a ktorý rodnú obec svojho otca na Kysuciach navštívil 2x. Dnes vo Vysokej nad Kysucou nájdete aj unikátny pamätník. Ale späť k záberom. Už nevieme, kto na palube mal na starosti kameru na Mesiaci. NASA to vie, my to vedieť nepotrebujeme.

Modul mal množstvo kamier vnútri aj vonku. Čuduj sa svete, preto, aby malo NASA záznam o poškodeniach, zmenách správania materiálov, aby im neušlo miesto nutnej opravy, alebo náhodou iný lietajúci objekt. (Ak si totiž nevidíš na chrbát, či ťa žerie krokodíl, alebo tam máš len nálepku „kopni ma“, tak problém nevyriešiš. Pre internetových tupcov je „dvôkas sprisahania“ už len to, že nejakú kameru mali. Že nekreslili do zošita krátery, zrnká piesku, ale že kamerovali a povrch snímali.) Na Mesiaci zostala diaľkovo ovládaná kamera, ktorá však nemala také ovládanie, aké by mali kamery dnes. Internetoví tupci sa oháňajú, že záber z Mesiaca nakrúcal kameraman, ale to, čo si nevšimnú, ani keby im tie ich oči niekto fyzicky preniesol na dané miesto, je pohyb. Nejde o pohyb ruky, ale ramien, ktoré sú schopné sa pohybovať len po osi hore-dole, vľavo-vpravo. Aj preto modul kamere ujde zo záberu. Ovládanie z modulu na diaľku, kým ešte bol dosah signálu, niečo dovolil, ale tie zábery i tak nie sú dokonalé.

A na čo potrebovali vidieť prdel pri odchode?

Mimo hlavnej kamery na module so širokým zorným poľom Lunar Module Pilot’s (LMP) Descent TV Camera, tak bola, čuduj sa svete, zdokumentovaniu odchodu modulu z povrchu, obetovaná aj iná – drahá kamera s diaľkovým prenosom. A nebola to len zvedavosť astronautov na to, aby sa pozerali na seba, ako dajú Mesiacu v rámci poslednej misie svoje „bye-bye“. Takýto záber je strategicky dôležitý. Bežný divák vidí, ako odlieta nejaký modul z Mesiaca. Niektorí vidia, ako sa kamufluje veľké sprisahanie falošného pristátia na Mesiaci a viac im k tomu netreba. Ak taký „dvôkas“ ide prezdieľať, už vyvreskujú, ako nám média a Amerika klame. Tých teraz bokom. Skutoční vedci a kapacity majú na videu funkčné trysky, vidia, či sa napriek ovládaniu odohráva nejaký sklon, ako sa modul správa, ako reaguje v prostredí, ktoré je stále pre ľudstvo neznáme. Dôkladne dokumentuje Elon Musk a dôkladne dokumentoval každý pred ním. Bol by totálny idiot, ak by pri cene a význame jednotlivých letov, cene životov a cene výcviku samotnej posádky, nezdokumentoval a nevyužíval možnosť všetkých možných záberov.

S čím dezinfošialenstvo nepočíta nikdy:

Dezinformátori a konšpirátori nevedia nič o plánovaní a presných krokoch, ktoré piloti cvičia a podľa čoho postupujú. Ak sa teda stovka odborníkov stretne a naplánujú presné správanie technicky, trajektórie a správanie techniky, tomu je možné prispôsobiť uhol kamery a jej pohyb. Toto nie je pristátie Jana z vyšného konca dediny pred krčmou na kolobežke. Nie je to očakávanie, že keď si kúpi cigarety, nasadne a vyrazí za Ančou k domu 356, alebo za Mariškou k domu číslo 62. Piloti majú svoje postupy a odhadnúť, ako sa bude pohybovať modul, je potom len vecou výpočtov. Odklon od časového plánu a plánu krokov by posúval mnoho ďalších výpočtov. Možno pri Janovi nám bude jedno, za ktorou frajerkou sa vyberie, ale pri rakete ťažko. NASA mala už vtedy možnosť ovládať samotný pohyb kamery zo Zeme, čo mohlo byť aj tento prípad, hoci práve oneskorenie signálu mohlo byť dôvodom, pre čo neodhadli trajektóriu a modul sa zo záberov stratí. Dvôkas toho, že sa odohráva sprisahanie…. sa nekoná.

Pomohli sme vám? Pomôžete vy nám?

V prípade záujmu o pomoc z vašej strany smerom k nám nám postačí naozaj málo. Mimo zdieľanie našich článkov nám pomáha ľubovoľný príspevok na "kávu" a chod stránok na nasledovné údaje:

Číslo účtu: SK84 8330 0000 0026 0029 5817
Dôležitý je variabilný symbol: 8188900864

Príspevok na "kávu" (v kaviarni pokojne v cene okolo 1 EURO) je v skutočnosti príspevok na chod stránok u webhostingovej spoločnosti. Ďakujeme za Vašu pomoc. Viac o podpore portálu nájdete v tomto článku.
QR platba donate, podpora HOAX.sk

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
1
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
1
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:HOAX

    Komentáre sú ukončené