HOAXSociálne siete

Facebook spoplatnený nebude, aj keď hoaxové “správy” hlásili, že áno

Facebook spoplatnený nebude, aj keď hoaxové “správy” hlásili, že áno
3.29 (65.71%) 7 hlas[ov]

Facebook sa zásadne začal zapisovať do životov bežných ľudí na Slovensku v roku 2010. Aj vtedy možno i vás zastihli správy o tom, že Facebook je tak úspešný, že bude vyberať poplatky, aby mohol pokryť neustále sa zvyšujúce nároky na fungovanie serverov. Niekde v tom období začali všetci menej pozorní užívatelia facebooku a sviatoční používatelia počítača celkovo najviac rozširovať fámy o tom, že Facebook bude spoplatnený. Ale nebol, nie je a nebude. Ide o jeden z najznámejších facebook HOAXov.

Najčastejší facebook HOAX

S pokojom na duši je možné tento hoax označiť za ten najväčší, ktorý sa týka Facebooku. Napriek tomu sa každý rok nájde “odborník”, ktorý niečo také oživí a šíri tak poplašnú správu, na ktorú okamžite reagujú tí, čo zabudli, alebo do siete pribudli. Dievčatká pod 15 rokov a každý jeden chalanisko im podobný preposlal túto správu všetkým ostatným priateľom a tak v podstate na spôsob jedného kmeňa stromu sa správa rozšírila na stovky smerov vďaka menším konárom smerujúcim k ďalšiemu rozvetveniu a ďalšiemu. Našiel sa jeden “nepozorný” na začiatku, ktorý si vymyslel spoplatnenie Facebooku.

Zrejme len chcel docieliť davovú psychózu, potreboval sa zabaviť, prípadne dokázať niečo mimoriadne – pohnúť verejnosťou, dostať sa do médií. Pohnútky bývajú rôzne. Neraz ide o výstrelok a “testovanie” naivity ľudí, čo len baví autora myšlienky. Na slovensko-českom facebooku vzniklo pred časom viac ako 10 skupín, ktoré dokonca drzo hlásali, že čím viac ľudí v skupine bude, tým väčšia šanca, že protest proti spoplatneniu Facebooku vyhrá a Facebook zostane zadarmo. Hlúposť. Facebook bol vždy zadarmo a v prípade spoplatnenia by padol na poriadne tvrdé dno. Dosť, že už padá v tomto čase na dno v rámci medzinárodného obchodu na burze.

Stránky, ktoré absurdne informujú o vymyslenej veci opantali mysle viac ako tisícke ľudí. Oni tomu zrejme stále veria: http://www.facebook.com/pages/Zak%C4%BE…353058834

Alebo ďalšia bláznivá stránka:
http://www.facebook.com/pages/Pet%C3%ADcia-Pripojte-s…73934840

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:HOAX

Komentáre sú ukončené