Internetové podvody

VAROVANIE: Tesla Energy Saver / Saver Eco vám vraj ušetrí účet za elektrinu

VAROVANIE: Tesla Energy Saver / Saver Eco vám vraj ušetrí účet za elektrinu
3.55 (70.91%) 33 hlas[ov]

Tesla Energy Saver, alebo Tesla Saver Eco je naozaj tá slávna Tesla, či o čo ide? Nejaký nový zázrak zo slávnej automobilky? V žiadnom prípade. Neverte ani reklamám, ktoré sa práve rozšírili po internete a smerujú na nebezpečné stránky mojnavrh-na.net, kde sa na podstránkach ukrýva šialenosť a neuveriteľná drzosť. Nové podvodné reklamy a podvodné stránky s novinkou, ktorá vám zachráni veľké účty. Do Google reklamy sa dostala kampaň s prístrojom TESLA SAVER ECO alebo TESLA ENERGY SAVER, ktorá ťaží z názvu TESLA. Tá si v poslednom čase získava len a len pozitívne ohlasy, hoci je značka sama o sebe oveľa staršia. Problém je v tom, že vďaka primitívnemu textu, zavádzaniu a nejasnej informácii o tom, ako vlastne prístroj šetrí energiu, sa javí ako jediná záchrana pred veľkými účtami.  Ďalší problém je v tom, že stránky, ktoré tento zázrak predávajú, sú odporný podvod s akými sa stretávame niekoľko rokov deň čo deň.

tesla-energy-saver

inzercia:

Zázrak menom TESLA ENERGY SAVER ECO

Podvodné stránky: https://mojnavrh-na.net/jozef/6319/m/

Recenzie a hodnotenie týchto stránok a prípravku sú otázne. Pokiaľ narazíte na recenziu a hodnotenie prístroja, ktoré sú pozitívne a smerujú na tieto, či predajné stránky uvedené nižšie, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o zaplatené miesto, alebo rovnako fingované miesto.

Názov výrobu: TESLA ENERGY SAVER alebo TESLA SAVER ECO alebo Tesla Saver ECO-U

Stránky:

 • podvodné,
 • fingované,
 • neexistujúci ľudia,
 • neexistujúce fakty,
 • štúdie,
 • vymyslené informácie,
 • zavádzanie,
 • okrádanie ľudí

Rozbor podvodných stránok

TESLA ENERGY SAVER, alebo Tesla Saver ECO môže byť pokojne výrobkom, ktorý funguje. Avšak nie tak, ako popisujú stránky, nie v cenách v akých stránky výrobok predávajú, nie s odborníkmi, ktorí výrobok uvádzajú na týchto stránkach. Ani jeden odborník pritom nie je odborník. Všetko sú fotografie nakradnuté z internetu, mená vymyslené a ich informácie sú hlúposťami vymyslenými len pre zámer predať a presvedčiť obete a návštevníkov stránky, ktorí najskôr podľahli reklame. Tých posledných pár viet bolo napísaných veľmi jednoducho hlavne preto, aby bolo hodnotenie stránok a podvodu jasne pochopiteľné aj čitateľmi, ktorí nám píšu, že nám nerozumejú. Naozaj, jednoduchšie o už nejde.

Tesla Energy Saver pozor varovanie

Na stránke je uvedený akýsi pán Jozef Piatok s dátumom vždy podľa toho, kedy prídete na web. Na spodku stránok sú vymyslené komentáre. Umelo nasadené texty a fotografie, žiaden komentovací systém.  Ani jeden komentár nie je pravý, jeho pridanie nie je v kóde postavené ako systém posielaný ľuďmi, ale jedným človekom všetko nasadené umelo. Chýba skutočný systém komentovania. Ide o podvod. Ani ľudia v komentárových fotografiách neexistujú, sú to fotografie Rusov zo siete VK.com.

Narafičené vymyslené sú aj mená údajných odborníkov. Podnadpis INŽINIERI TVRDIA je trapas sám o sebe. Fotografie z fotobanky DREAMSTIME.com a SHUTTERSTOCK.com zneužité na vytvorenie umelej identity nepoužili veľa fantázie. Prvé meno je uvedené ako ing. Marta Beňová s malým I na titule. Jej fotografia sa dá kúpiť a používať v rôznych článkoch. Napríklad je v tomto článku v bode 3 ako pekne graficky rozpoznateľná fotografia https://www.aol.com/. Tvrdí, ako úspešný výrobok je a koľko vám zachráni peňazí. Tetuška neexistuje. Našli sme sícce Martu Beňovú, ale jej zameranie je diametrálne ďaleko od čohokoľvek s meraním a elektrinou. Druhý odborník je ing. Dušan Cibuľka. Opäť malé I na titule. Uvádza opäť informácie o tom, ako veľmi veľký zázrak to je. No aj on je vymyslený, rovnako ako ďalší kolegovia pod nimi.

Predaj prebieha na Priaznicacena.com

Na stránke Priaznivacena.com prebieha predaj protizákonne. Chýba identifikácia stránok, predajcu, IČO, DIČ, kontakt. Chýbajú obchodné podmienky v slovenčine, ktoré obsahujú všetky stanovené náležitosti. Tieto stránky absolútne kašlú a ignorujú slovenské zákony, obchodný zákonník, pravidlá slušného správania a pravidlá absolútne samozrejmé. Nejasné informácie, debilná slovenčina, debilné výrazy a spojenia, ktoré ani nie sú po slovensky, ale skôr po slovinsky. Texty na grafikách a podivnosti, ktoré sú neuveriteľne absurdné. Nie záručná, ale záročná lehota, ktorá má nevedno prečo 44 dní trvanie. Tesla Energy Saver zázrak predáva niekto, čo netuší, ako vyzerá slovenčina, ako vyzerá legálny predaj, ako vyzerá slušnosť a férový obchod.  V niečom to pripomína slávne podvodné stránky predávajúce Fuel Saver. Neodporúčame nákup na pochybných stránkach a neodporúčame dôverovať podvodným stránkam popísaným v tomto článku a akejkoľvek inej dopméne a adrese, ktorá používa rovnaké texty, rovnaký prípravok, rovnakých vymyslených ľudí a drísty jednu cez piate.

Priatelia, ako uvádzame na žiadosti pod každým článkom, pokiaľ viete o niekom, čo by mal o pozadí tohto vynálezu vedieť, prosíme, informujte ho. Ďakujeme tiež za akúkoľvek podporu nášmu projektu a zdieľanie upozornení na spoločenské problémy, či internetové podvody. Ďakujeme.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
1
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  8 Comments

  1. A čo keď to funguje ?

  2. Zatiaľ to nebolo potvrdené že to je pravda ! Mačka vo vreci !!!

  3. nejsem expert, ale zřejmě klasický doplněk startování motorů který by u každého motoru dávno být měl
   slíbený efekt snad u rozbité zářivky, kde startér nefunguje a jen nárazy na měřič

  4. Na 100 % ide o zavádzanie a oblbovanie ľudí, ktorí nemajú dostatočné vzdelanie a prax v oblasti energetiky, fyziky a pod. Popierajú sa základné fyzikálne zákony, ktoré nám zanechali múdri ľudia z minulosti a tie stále platia.
   Takýchto zázračných vecí, projektov, ponúk, návodov a pod. je vo svete veľa aj v iných oblastiach ( zázračné chudnutie, zázračné zníženie spotreby paliva v aute, zaručené zbohatnutie atď. ).
   Neverte.

  5. Milý pán Ľudovít. Mám rád ľudí odcicanych marxizmom-leninizmom, Áno, len múdri ľudia v minulosti niečo znamenali, dnes už nikto nič nevymyslí. Trepeš sprostosti. Píšeš, že na 100% je to oblbovák. Kúpil si to? Ak si nekúpil, tak nedrístaj. Až si ho kúpiš, odskúšaš, potom tu mudruj.
   Milý pán Solomon. Rovnaká výtka aj tebe. Nič nepíšeš, že si si ten výrobok kúpil a odskúšal ho. Iba tvrdíš, že ide o podvodnú stránku. Možno podvodná je, ale nás zaujíma funkčnosť prezentovaného výrobku. Až ho vyskúšaš, tak tu potom niečo píš. Pôsobíš nevierohodne, ako díler predajcov elektriny.

   1. Pán Hrozný, poprosím Vás, zdržte sa invektív a podobných tvrdení. Do našej redakcie len vo veci ECO SAVER napísalo od roku 2016 niekoľko poškodených ľudí, ktorí žiadali o pomoc pri vrátení nie že nefungujúceho, ale absolútne zbytočného tovaru. Všetkých sme odkázali na Obchodnú inšpekciu a na políciu vo veci podania trestného oznámenia vo veci zavádzania a podvodu. Tí ľudia našli zmienku o prístroji u nás až po objednávke. My sami ho nevlastníme a ani si ho nebudeme kupovať len preto, aby sme mohli na vlastnej peňaženke pocítiť to, čo vieme už od počiatku pri analýze praktík, podvodných praktík – zavádzania prostredníctvom stránky + so všetkými klamstvami, ktoré propagačné stránky a spamy obsahujú. Zisk týchto stránok a náklady nám ani nedovoľujú objednávať si takéto výrobky len tak pre nič za nič. Tento portál nemá žiaden zisk. Okrem toho – ak uvádzame obsah stránok, hodnotíme stránky. Ak by sme uvádzali hodnotenie výrobku, potom ho reálne máme v rukách a hodnotíme výrobok. My sami ho v rukách nemáme a nechceme. Postačuje nám celkom niekoľko skúseností, naštvané a zúfalé emaily…. Viac sa nebudeme k Vášmu komentáru vyjadrovať.

    S tým čo tvrdíte totiž tvrdíte, že Pochybný dotrhaný šupák s prelepenými parfémami a falošnými etiketami, ktoré predáva z pod spotenej koženkovej bundy na parkovisku pred hypermarketom, stále môže predávať drahý originál. Napriek obalu, miestu predaja a spôsobu predaja. Nie, prepáčte Originál to v žiadnom prípade nebude. Napadli mi aj lepšie príklady, ale je to škoda času. Náš čas je veľmi cenný na to, aby sme ho trávili týmto tu.

   2. Ivan, ak je to vobec tvoje meno, objednaj to a stretneme sa tu o mesiac. Napis tu svoju skusenost a potom hned po tebe napisem ja tu svoju. Aby si nebol synku prekvapeny. Z nejakeho dovodu je tu tento clanok a z nejakeho dovodu je uspesny a je tu nejaka diskusia. To vsetko ma svoj dovod a ja ho ako poskodeny zakaznik poznam. Nehovorim ze som sa poucil, ale skratka som bohatsi o nejaku skusenost. hold. Stane sa.

  6. Vážení páni,celý podvod s TESLA ECO je založený a zrejme ukradnutý,resp.odkukaný a zneužitý patent austrálskych odborníkov.Zariadenie na úsporu el.energie sa úspešne používa vo veľkých výrob-ných halách osvetlených žiarivkovými svetelnými telesami.Celá úspora visí na jednoduchom princípe:
   žiarivka potrebuje na svoje zapálenie 230V a to do momentu,keď vznikne výboj v inertnom plyne v telese žiarivky a žiarivka sa rozsvieti.Odborníci však prišli na to,že na udržanie výboja po zapálení,resp.rozsvietení žiarivky,na udržaní svietiaceho stavu úplne postačuje napätie okolo 170V.Tak vyvinuli el.zariadenie,ktoré po zapálení žiarivky zníži napájacie napätie z 230V na 170V,ktoré napája žiarivku až do jej vypnutia.Takýmto spôsobom prichádza úspora 25 až asi 38% el energie.
   Tak a teraz ku ECO SAVE: Tento popisovaný princíp funguje len a len pri žiarivkách,pri akomkoľvek inom spotrebiči,či už indukčnom,odporovom alebo inom,to jednoducho nefunguje.Žiadny bežný televízor,el.sporák,fén,rádio,mixér a iné pri 170V jednoducho nefunguje.Preto aj inštruktážne video ukazuje žiarivky napájané cez ampérmeter a pokles prúdu pri prepnutí.
   Vyberte si z môjho príspevku,čo chcete,ja doporučujem veľkú,veľkú opatrnosť!

  Komentáre sú ukončené