Internetové podvodyPochybné praktiky

Podvodné weby a reklamy na liečbu vystúpenej kosti s Valgus Pro

Ohodnoťte článok

Prevažne na českom internete sa rozširuje falošná kampaň a falošné príbehy o zázračnej liečbe problému s kosťou pri palci na nohe. Vystupujúca kosť vie narobiť šarapatu najmä starším ľuďom. Problémom je, že na túto zdravotnú komplikáciu lákajú bannery na rôznych stránkach aj niekoľké rovnaké vedľa seba. Len aby poriadne upútali. Nakoniec sa dostanete na stránky, kam je veľmi ťažké nasmerovať aj Vás, pretože obsahujú systém na obmieňanie URL adresy. Bežná cena 1738 Kč má momentálne zľavu. Kúsok tohto plastu kúpite už za 869 Kč, čo je brutálna suma. Teraz sa však podržte. Celý tento popisovaný zázrak prezentovaný na tejto pochybnej stránke zneužíva skutočný výrobok, ktorý existuje pre tento účel, no s celkom inými referenciami. V skutočnosti totiž tento vynález stojí sťažka takmer 3 americké doláre. Niečo viac ako 2 EURÁ (ukážka platná pre máj 2015 http://a5.sk/od). Bežná cena 1738 Kč uvedená na pochybných stránkach je brutálne premrštený podvod voči ľuďom. V amerických obchodoch sa výrobok pohybuje dokonca na cene pod 1 USD za kus. Napriek tomu neznámy špekulanti vytvorili umelé stránky plné grafík a tvárí ľudí s ich príbehmi o tom, ako im veľmi pomohol. Niečo tu poriadne smrdí a opäť sme sa museli pozrieť, čo to je.

Podvodný web valgus pro

inzercia:

Špecialista a ortopéd s menom J. Stejskal neexistuje
Akokoľvek sa budete snažiť, nenájdete žiadneho špecialistu a ortopéda J. Stejskala, ktorého máte na stránkach tohto prípravku uvedeného ako toho, čo radí a odporúča. Fotografia tohto lekára je ukradnutá zo stránok amerických lekárov. Ide o Dr. Donalda Kovacsa z Pennsylvánie a nie Stejskala z Českej republiky. Podvodníci opäť lákajú na niečo, čo je prezentované podvodným webom. Originálna fotografia sa nachádza na tejto stránke: https://www.epatients.com/members/location/list/1860

Ľudia neexistujú, ide o vymyslené identity
Na stránkach je popísaných niekoľko príbehov nadšených ľudí, komu prípravok pomohol. Príbehy sú priam neuveriteľné. S pravidelnosťou sa stretávame s bežnými českými menami a ich príbehmi. Zároveň máme možnosť vidieť aj mená miest, odkiaľ majú osoby pochádzať. Napríklad identita ženy z Pinterest menom Carolina Rusu https://cz.pinterest.com/CaroinaA/ bola zneužitá pre vytvorenie identity pani menom A. Bilá z Kutnej Hory, ktorá svoj názor písala 16. apríla 2015. Vymyslená žena s ukradnutou fotografiou len ťažko môže vytvoriť dôveryhodný príbeh o tom, ako veľmi prípravok pomohol. ďalšia pani na podvodných stránkach uvádzaná ako V. Chaloupková z Pardubíc píše svoj úžasný príbeh. Uvádza dokonca dve fotografie svojich nôh. Fotografie nájdete aj inde a vôbec nepatria žiadnej takejto osobe. Fotografie sa nachádzajú na rumunských stránkach, ruských aj anglicky píšucich. Samotná fotografia tejto ženy Chaloupkovej je opäť kradnutá z internetu. Nachádza sa na viacerých ruských stránkach aj ruskom webe prezentujúcom tento prípravok s rovnakým dizajnom. Tam sa však už volá celkom inak. V každom prípade však ide o pani menom Alyona Zakharova http://vk.com/id161409064 . Pri hľadaní akejkoľvek ďalej osoby nachádzame ukradnuté fotografie.

Valgus Pro falošné stránky a podvod

Upozornenie:
Tento článok nič nepodkopáva, ale upozorňuje na jasne rozobraný a preukázateľný podvod na ďalších fingovaných stránkach, ktoré sa veľmi zaujímavým spôsobom snažia oklamať ľudí v Českej republike a na Slovensku. Stránky vytvorili umelé identity, vymysleli si mená a mestá, príbehy ľudí aj ich problémy. Všetko vytvorili tak, aby vytvorili dojem skutočného prípravku predávaného so všetkou odbornosťou a originalitou na týchto stránkach. V skutočnosti ide o výrobok pomerne dostupný a veľmi lacný. Tento článok nepoškodzuje dobré meno nikoho. Nepoškodzuje ani samotný výrobok. Prezentuje pravdivé informácie o falošných stránkach, ktoré dokonca v článku nie sú ani vymenované. Účelom tohto upozornenia je upozorniť na ilegálne praktiky a spôsoby, akými je možné klamať verejnosť.

Reklamy na tento podvodný prípravok sa objavujú na stránkach: dobrenoviny.sk, ordinace.cz, ale aj mnoho ďalších.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

Viac v rubrike:Internetové podvody

Komentáre sú ukončené