Internetové podvody

Upozornenie na podvodný predaj liekov cez whatsapp (+420296183275)

Upozornenie na podvodný predaj liekov cez whatsapp (+420296183275)
4 (80%) 3 hlas[ov]

Upozorňujeme na internetového predajcu liekov na predpis, ku ktorým by sa dnes pacient dostával ťažko aj u svojho bežného lekára. Najmä v čase karantény, či zákazu voľného pohybu ľudí, aký nám pripravil Matovič, je pre niektorých ľudí získať akékoľvek lieky problém. Na internete sa pred časom objavil pochybný predajca, ktorý sa pokúša o niečo mimoriadne prekvapivé. Cez whatsapp (+420296183275) s telefónnym číslom láka ľudí do pasce. Podľa názorov na internete ide o páchateľa, ktorý neustále mení a uvádza rôzne adresy, no najmä od ľudí pýta peniaze vopred. Komunikuje nevyberavým spôsobom a sumy o ktoré obete okradne, majú rôznu výšku.

Lieky a podvodný predaj

inzercia:

Ako prvé pýta peniaze za lieky. Neskôr pýta zálohu, ktorú na začiatku vôbec nespomenul a nakoniec vyžaduje viac a viac peňazí. A to každý deň. Snaží sa ľudí presviedčať,” uvádza jedna z obetí, ktorej totožnosť bližšie neuvádzame. Páchateľ, ktorý zneužíva aktuálnu situáciu a sťažený prístup ľudí k liečivám, alebo zneužíva ich nedostatok vôbec, sa dá ťažko nazvať predajcom. O predaj podvodný ide už v pri samotnom pohľade na inzerát. Prevziať úlohu distribútora alebo resellera pre lieky je pomerne vážny prešľap, ktorý by mal mobilizovať hneď niekoľko orgánov činných v trestnom konaní.

POZNÁMKA: v ČR je možné kúpiť si telefónne číslo bez nutnosti preukazovať totožnosť, rovnako ako ho aktivovať. To žiaľ vytvára príležitosti rôznych špekulantov.

Dôležité upozornenia

 • Podvodník v takýchto prípadoch nemá žiadne lieky. Jediné čo má, je odvaha vytvárať falošné inzeráty a lákať ľudí do pasce. Aj tento konkrétny páchateľ používa fotografiu, ktorá vôbec nie je jeho. Oveľa skôr ju použil predajca v tomto pochybnom inzeráte (bazarus.cz/73647-neurol-xanax-oxycontin-nembutal-roxicodone-diazepam-mandrax-quaa) čo znamená, že predajca aktuálny využíva starú snímku len ako ilustračnú.
 • Páchateľ neustále v inzerátoch uvádza rôznu polohu. Zrejme aj teraz, keď je nemožné len tak cestovať 🙂
 • Nekomunikujte s takýmto páchateľom, nereagujte na prípadné jeho správy
 • Odporúčame nesnažiť sa získať lieky na predpis takouto cestou, kedy riskujete svoje vlastné zdravie. Na internete existuje mnoho predajcov, ktorí sa ľahko chcú zbaviť aj liekov falošných s neznámym zložením, zabalených ako lieky originálne. Takéto prípady sú stále časté. Pre neuvádzanie dátumu exspirácie môžu byť ponúkané aj celé roky zo odloženej starej zásoby. Rovnako nepredané skutočné lieky s chybnou šaržou s vážnymi zdravotnými dôsledkami si môžu nájsť spôsob, ako “pomôcť” ľuďom na nemocničné lôžko.
 • Nezažili sme jediný predaj liekov zahraničnou osobou, ktorá by prebehla v poriadku. Vždy ide o podvodný predaj, nereálnu zásobu, výmysly, iba ak obrázky. Dosiaľ sme nezažili a nemáme skúsenosti s Luisom, Frankom, Jacobom, Johnom, alebo kýmkoľvek z poza hraníc Slovenska, že by sľuboval lieky a aj ich dodal. Pri všetkých pokusoch pred rokmi reagovať na takéto inzeráty sa nám v minulosti vrátilo podozrivé správanie a požiadavky na peniaze vopred. Niečo nemysliteľné.

Obete tohto podvodníka nás žiadajú, aby sa ozvali aj ďalší poškodení do komentárov pod týmto článkom a umožnili tak spojiť niekoľko trestných oznámení do jedného.

Odkazy:

Pozor na podvodné inzeráty na skôr menších neznámych inzertných portáloch, kde budú strašiť ešte dlho pre slabé možnosti administrácie:

 • https://bil.sk/adipex-retard-a-vsetky-dostupne-lieky.html
 • https://bil.sk/salexanax.html
 • pár názorov pri vyhľadávaní čísla: https://www.vyhledatcislo.cz/cislo/420296183275

Množstvo ďalších podvodných inzerátov a ponúk, ktoré ťažko možno považovať za reálne:

 • http://www.inzi.sk/Ponuka/Zdravie-a-krasa/Zdravotnicke-pomocky/
 • množstvo podozrivých inzerátov bez akejkoľvek kontroly sa zverejnilo aj na stránke v kategórii Stavba, čo len dokazuje, ako veľmi ten predaj myslia vážne páchatelia tejto podozrivej trestnej činnosti: https://inzerce.bazar.as/stavba
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
2
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  Komentáre sú ukončené