Internetové podvody

HemorrhoSTOP na hemeroidy: podvodné stránky a falošní lekári

HemorrhoSTOP na hemeroidy: podvodné stránky a falošní lekári
4.33 (86.67%) 3 hlas[ov]

Dosiaľ sme ešte nemali možnosť sa stretnúť s reklamou, ktorú sme objavili až dnes. Nedokážeme tak zhodnotiť, ako veľký dosah zatiaľ mala a koľko obetí mohla získať. Na portáli Azet.sk sa nám podarilo nájsť reklamu hlásiacu riešenie na hemeroidy. Keďže išlo o typ reklamy, ktorý sa zdá byť podozrivý už samotným obrázkom, bolo veľmi rýchlo jasné, že tu niečo nehrá. Prípravok HemorrhoSTOP, ktorý je na cieľových stránkach po kliknutí na reklamu propagovaný, využíva viacero podvodných praktík.

hemorrhostop a falošní lekári

inzercia:

Výmyslov o liečebných procesoch samotnej Britney Spears, uvádzajú vymyslené texty o zázraku na hemeroidy a niekoľko textov o zdravotných ťažkostiach ako takých. Ak vás stránky presvedčia, na doméne http://www.hemorrhostop.com/sk-official-site-g1/index.php vás čaká neuveriteľná sprcha podvodných informácií, falošných lekárov, falošných ľudí, fotografií a predaj výrobku, ktorý je celkom mimo pravidlá reálne fungujúceho predaja podľa zákonov SR. Absolútna ignorácia podstatných nariadení, ako má vyzerať identifikácia predajcu, ako má vyzerať predaj a plnohodnotné obchodné podmienky sú hrubým porušením toho, za čo je za bežných okolností mastná pokuta. Podvodné stránky lákajú na predaj výrobku pomocou tvrdení odborníkov. Avšak žiadni odborníci na stránke žiadne vyjadrenie nedávajú.

Lekári propagujúci HemorrhoSTOP v skutočnosti neexistujú

Lekárka Elena Michalová zo Sabinova neexistuje. V tejto chvíli musí upadnúť akákoľvek štipka dôvery. Podvodníci stiahli z internetu fotografiu už dávnejšie a opakovane ju používajú v rôznych podvodných stránkach.

 • Konkrétne s týmto prípravkom sa netradične vydali do vôd švédskeho kráľovstva kde s podvodným webom vo švédskom jazyku idú zarábať peniaze predajom výrobku pomocou rovnakej ženy. Tam sa však volá  Johanna Brandt a pochádza z mesta Uppsala. Dosť drzé.  http://www.hemorrhostop.com/se-official-site-p1/index.php?PLACID=
 • Tu ako pani Elena pochádza zo Saratova: http://gemo-cream.shopsale.pro/
 • Aj tu je to o tom istom, pri inom výrobku: http://a.zdorovcream.com/?c=sk a http://creamgemorroy.com/?g=195&c=sk a http://gemo-cream.com/?v=4&sub_id=ntv-nsk.ru&flag

Údajný lekár Tibor Rozbora z Bratislavy sa objavil na materiáloch a na stránkach už v dávnejšej minulosti v časoch, keď ešte nebola funkčná doména so slovenskými drístami, napríklad tu:

 • Zneužili ho aj títo podvodníci: http://gemo-cream.com/?v=4 (ruská obdoba tých slovenských)
 • V rámci rovnakého prípravku, ale s názvom GemoDerm aj tu: vseogemoderm.ru/kak-kupit-gemoderm-v-spb
 • Na švédskych stránkach sa volá Göran Kronstam a pochádza z Goteborgu: http://www.hemorrhostop.com/se-official-site-p1/index.php?PLACID=

Originálna fotografia, nie do kruhu, pochádza z týchto stránok:
https://www.zb-tula.ru/o-bolnitse/vrachi/vrach.php?id=236

Ďalšie problémy:

 • Stránky sa vás snažia prilákať psychologickými prvkami ako vybiehanie nafingovaných falošných informácií o práve prebiehajúcich objednávkach ľudí. V skutočnosti ide o informáciu na tvrdo nasadenú do webu, nejde o skutočné objednávky.
 • Nič na webe nie je pravda. Pokiaľ nemáte skúsenosti s tým, ako vyzerajú podvodné stránky, všetko to naozaj môže pôsobiť dôveryhodne a preto sa nikdy nečudujeme, že sa toľko prevažne dôchodcov nájde a dôveruje stránkam, ktoré sľubujú vyriešenie ich vážnych zdravotných ťažkostí a komplikácií.
 • Na spodku stránok uvádzaná spokojná zákazníčka, ktorá ako jedna z ďalších uviedla celé svoje meno pri takomto chúlostivom probléme, Mária Komorná, údajná majsterka v trojboji, neexistuje v žiadnom zázname na Slovensku v súvislosti s týmto športom.

  Obrana:
  Doménu si môžete zablokovať pre každý prípad na svojich reklamných systémoch, ak by Vám ju chceli posdunúť prostredníctvom Google Adsense a podobne. Zatiaľ je zaznamenaná len v Azet klik a je pravdepodobné, že bude už aj v AdNow.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  1 Comment

  1. Tieto podvodné reklamy sa nedajú postihnúť obchodnou inšpekciou lebo firma ktorá tie podvody inzeruje je registrovaná v Slovinsku. Treba byť ostražitý. Len sa divím že polícia s tým nič nerobí. Ak by ma chytili že si vypálim pre svoju potrebu 10 litrov slivovice už ich mám na krku. A prečo im bulvár poskytuje reklamnú plochu?

  Komentáre sú ukončené