Podvodné Ling Fluent na tvojsposobucenia.com a vyukabezproblemu.com

Ohodnoťte článok

Jeden z najvytrvalejších a najväčších podvodov, aké na slovenskom internete máme možnosť niekoľko rokov vidieť, je jazykový kurz Ling Fluent. Ten dokonca nedávno premenovali na Ling Intelligence, no i tak je stále predávaný pod oboma názvami. Ľudia, ktorí naleteli, dostali nejaké kartičky so slovíčkami, ktoré v žiadnom prípade nemali hodnotu, akú za to zaplatili. My tu však nie sme od toho, aby sme hodnotili výrobky, keďže ich sami neobjednávame. Zaujíma nás spôsob, akým sa výrobky prezentujú a zákony, ktoré obchádzajú, alebo presnejšie ani neobchádzajú, ale rovno idú cez ne. Leo Anders je už známy pojem.

Global Science a Ling Fluent

foto: falošný magazín GLOBAL SCIENCE neexistuje, rovnako ako LEO ANDERS

Už vieme, že neexistuje nikto s týmto menom, čo by sa venoval jazykom. Vieme, že fotografia fúzatého pána je z internetu z fotobanky. Na stránke refresher.sk sme dnes našli reklamu upozorňujúcu na pána s Google okuliarmi – máme tak získať pocit, že je mimoriadne inteligentný, alebo… nevedno čo.

Podvodníci na tvojsposobucenia.com a vyukabezproblemu.com

Teraz sa stretávame s ďalšími stránkami, ktoré si môžete pridať medzi pochybné. Obsahujú nepravdivé informácie, klamstvá, podivné texty, kradnuté obrázky, drísty, výmysly a podobne. Prevádzkovatelia reklamných plôch by mali blokovať obe z týchto stránok jednoducho preto, že kým tá prvá je doména, na ktorej si môžete všetky klamstvá prečítať, druhá spomínaná je tá, ktorá je uvedená v reklamných systémoch. Prakticky to znamená to, že môžete v snahe bojovať proti zobrazovaní danej domény, no reálne je tam uvedená len jedna. Z nej je nastavené automatické presmerovanie na tvojsposobucenia.com, teda aspoň dnes, začiatkom januára 2018 je toto nastavenie spravené, možno aby oklamalo reklamné systémy. Už sme sa s tým stretli. Opakované redirekty sú však pomerne bežné pri rôznych reklamných kampaniach, kde je zámer zaistiť, aby ste nepoznali doménu, ktorú blokovať a ktorá robí problémy.

 

Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:


-->

HOAX.SK prosí o podporu! Už nevládzeme!

Priatelia, prosíme o podporu. Odhaľujeme a upozorňujeme na neuveriteľné množstvo podvodov. S podvodníkmi a falošnými šmejdami sa však trhá vrece. Nestíhame a nevládzeme. V januári podvodníci spúšťajú mnoho noviniek, rozširujú domény, ktoré nestíhame filtrovať a sledovať.

Potrebujeme, aby ste v prípadoch podvodu a zavádzania sami kontaktovali Slovenskú obchodnú inšpekciu. Nebáli sa a naozaj podávali trestné oznámenia a nedali podvodníkom šancu. Slovenské úrady ignorujú internet ako rizikové prostredie. Je nevyhnutné vyvolávať nátlak, aby konečne zaujali stanovisko, varovali pred falošnými lekármi, stránkami a výrobkami, na ktoré celé roky upozorňujeme len my. Až v poslednom roku aj TV Markíza, no ani to stále nestačí

Čo nám pomáha najviac: pomáha, ak šírite ďalej naše odhalenia. Prosíme o zdieľanie článkov, prosíme o odporúčanie a pozvanie vašich priateľov na Facebook FB.com/Varovania. Ďakujeme za vašu podporu.