Internetové podvody

Varovanie: Na Slovensku Ling Fluent je v Čechách Ling Intelligence

Varovanie: Na Slovensku Ling Fluent je v Čechách Ling Intelligence
2.73 (54.67%) 15 hlas[ov]

Priamo na stránkach Novinky.cz prekvapila reklama na naozaj neuveriteľný zázrak s názvom Ling Intelligence. Naučenie cudzieho jazyka za 7 dní. Už takéto sľuby poznáme z rozsiahleho podvodu u nás na Slovensku.

Reklama na novinky.cz na Ling Intelligence

inzercia:

Falošné stránky, falošní polygloti Leo Anders alebo Oscar Larsson, či mnoho iných, skrátka propagujú akýsi zázrak. Lenže neexistuje ani Leo Anders, ani žiadne z polyglotov, ani odborníci, neexistuje ani vedecký tím, neexistuje nič. Nuž a presne s rovnakým podvodným webom, ale iným názvom produktu sa prezentuje stránka:  https://latestdiscoveries24.com/other/zc/24/ling/a/index_t.html

Nový falošný polyglot Harold Linberg

Harold Linberg nie je žiaden odborník na jazyky, žiaden autor novej metódy Ling Intelligence. Celé Ling Intelligence je len presnou kópiou u nás propagovaného Ling Fluent.

Harold Linberg je vymyslený polyglot predáva Ling Intelligence

Odporné zavádzanie prebieha kompletne na celom webe. Marie Lošáková, opäť vymyslená osoba, ktorá neexistuje. Text je absurdný, s príšernou gramatikou a hlodami prvej kategórie. Na záver je tvrdenie, že akcia končí dnes a nebude sa teda opakovať. Avšak každý deň čo na web prídete, dátum bude vždy skrátka ten aktuálny. Psychologický prvok má docieliť rýchly nákup bez uvažovania a odkladania na neskôr. Celý magazín pritom nie je magazínom, len narafičeným webom, ktorý vôbec pritom ani len nefunguje. Všetky prvky, ktoré majú vyzerať ako menu a odkliky na iné články, smerujú stále len na predajný web.

Ling Intelligence predávajú neexistujúci ľudia

Klamstvá, špina, zavádzanie, podvodný obsah a odrbávanie

Náramne sa zabávame aj na obsahu predajných stránok, kam sa dostanete po kliknutí kamkoľvek na predchádzajúcom webe: https://yoursafestore.com/products/zc/24/lingintelligence/1/index_t.html, kde sa prezentuje Jiří Hroch, ďalší podvodník. Presnejšie vymyslená osoba, pretože fotografie sú niekoho celkom iného. Takzvaný Jiří Hroch nikdy neexistoval.

Jiří Hroch neexistuje, ide o falošného človeka

Podvodníci len zneužili fotografiu z fotobanky a vytvorili identitu akéhosi bezcenného „odborníka“ ktorý odporúča ľuďom tento falošný zázrak.

Ďalšie problémy

 • Celkovo je však od prvého kontaktu človek vystavený len klamstvám a odrbávaniu. Reklama klame, cieľový web zavádza od hora dole a predajný web zavádza rovnako tak. Predaj na stránke prebieha spôsobom, aký nemôže byť v súlade so zákonom ani SR a ani ČR. Žiadne obchodné podmienky, identifikácia firmy, názov, podmienky, informácie o možnej reklamácii, kontakty. Nič. Je nemysliteľné, aby vôbec prebiehal predaj na stránke, ktorá v takejto podobe vykonáva ilegálny predaj.
 • Definitívny verdikt: stránkam neverte ani slovo. V Čechách odporúčame nahlásiť úradom, najmä obchodnej inšpekcii spôsob predaja.
inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

  Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

  Viac v rubrike:Internetové podvody

  2 Comments

  1. Takto som sa ešte nikdy nedala oklamat. Podľa ponuky, ktorá sa objavila cez YAHOO som uverila, že kartičky a stále počúvanie textov slovenčina – francúzština môže byť fajn.
   Dobierkou za 50 eur mi prišla obálka a v nej malinký papierik v angličtine, s odkazom na www stránku a s aktivačným kódom. Ak by ta stránka aj fungovala, kde sú tie kartičky, ktoré zapoja všetky zmysly ?
   Vraj obratom vrátia peniaze, ak nebudem spokojná.
   Uf, tak toto sa mi nemalo stať.

  2. Děkuji za článek , kdyby jste neupozornily na tenhle podvod tak bych taky naletěl … díky !

  Komentáre sú ukončené