Internetové podvody

Ďalší podvod s učením cudzích jazykov, Oscar Larsson a Ling Fluent

Ďalší podvod s učením cudzích jazykov, Oscar Larsson a Ling Fluent
4.25 (85%) 8 hlas[ov]

Zázračná metóda na výučbu jazykov Ling Fluent je späť a s ňou tentoraz nový polyglot Oscar Larsson. „Za 2 týždne hovoril po anglicky ako rodený Angličan.“ alebo „Za 4 týždne viete plynule fínsky.“ alebo“ Za 4 týždne môžete hovoriť voľne španielsky.“ Tieto hlásenia znejú naozaj fantasticky. Pri lepšom pohľade ale na stránkach, kam sa cez rôzne neuveriteľné bannery dostanete, nachádzate množstvo chýb. Tí, čo vás chcú naučiť cudziu reč neovládajú tú slovenskú. Šialené chyby na stránkach naucsajazyk.com (a ďalších identických podvodných weboch) sú však ešte nič oproti celému obsahu, ktorý sa na stránkach objavuje. Doména je propagovaná v Google reklame, preto odporúčame jej blokovanie.

Oscar Larsson Ling Fluent a ďalšie odporné podvody

inzercia:

Falošné reklamy s fotografiou z celkom inej oblasti

Zvykli si ľudia stojaci v pozadí tohto podvodu, používať na podporu predaja tejto pochybnej metódy snímky z vedeckých inštitúcií a fotografie z vysokých škôl. Meranie frekvencií mozgu za celkom iným účelom a snímky rôznych prístrojoch na hlave, alebo okuliarov na očiach skopírujú a uvedú ich ako objav vedcov. V realite vám však po objednávke tovaru dorazia kartičky s anglickými slovíčkami, či iný podobný materiál, v ktorého kvalite a úrovni pripraví hociktorý po anglicky hovoriaci človek na počkanie. Aspoň tak hodnotia na internete ľudia zázrak, ktorý sa prezentuje pomocou podvodných stránok, podvodných hlásení o objave, s vymyslenými miestami, vedcami, menami, ľuďmi testujúcimi túto zázračnú metódu. Priam iritujú vyhlásenia týchto stránok o tom, že jazykové školy hlásia krach, pretože vďaka tejto metóde vedia všetci po anglicky lepšie ako z jazykovky.

Problémy na webe Naucsajazyk

Na stránke sa spomína Agáta Ostrovská ako šéfredaktorka neznámeho oddelenia Krása. Spomína sa aj údajne 55 ročný Oscar Larsson, ktorý má ovládať 28 jazykov. Má ísť o švédskeho polyglota a polyglot ako vieme, je človek, ktorý ovláda veľa jazykov. Podľa stránok vraj 46 000 Slovákov už vyskúšalo metódu. Možno áno, vyskúšalo. Ľutuje to. Pri fingovaných podvodných komentároch, ktorým sa neustále podľa dní mení dátum pridania, aby vyzerali čerstvé, sa uvádza, že ide o formulu. Tak ako pri chudnúcich prípravkoch. Inde je to metóda. Na boku je to dokonca multimediálny program. Sami netušia, čo vlastne výrobok s názvom Ling Fluent je?

Varovanie: Oscar Larsson neexistuje

Upozorňujeme, že Oscar Larssson neexistuje. Pán, ktorý sa na vás usmieva na prvej aj druhej stránke predajnej je fotomodel z fotobanky. Nafotené snímky len zneužili a vytvorili falošnú fingovanú identitu. Oscar Larsson je vymyslený odborník, rovnako ako jeho príbeh. Nikde sa totiž o ňom nedozviete nič. Ani o tejto metóde, ktorá má byť napriek absurdným popisom skrátka neobjaveným zázrakom. Originál nájdete na tejto adrese: https://www.dreamstime.com/st…889

Trúfalosť je na predajnej stránke na adrese:

Uvádzanie ďalších lží a falošných klientov. Takto znie text uvedený na stránke. Hneď na úvod upozorňujeme, že pán prezentovaný ako Karl Jannsen tiež neexistuje. Ide o nemeckého modela, ktorého pôvodná originálna snímka sa nachádza na: https://www.shutterstock.com/….47 čiže nejde v žiadnom prípade o žiadneho Karla Jannsena. Dievčina pochádza z množstva stránok, kde jej uvádzanú taktiež rôzne mená.

Oscar Larsson Ling Fluent a ďalšie odporné podvody

Jedným z nich je Karl Jannsen, prekladateľ, ktorý prekladá do švédčiny japonské, čínšké, a dokonca arabské články do švédskych novín. Takto Karl zhodnotil môj spôsob v rozhovore pre časopis European Litterære Nyheter:

„S Oskarom som sa učil čínštinu. Najviac ma uchvátilo to, že zmenil proces výučby na čistú zábavu. Pri použití jeho spôsobu som sa naučil hovoriť a čítať čínsky za jediných 26 dní. Toto je naozaj neskutočné!!!“

Používala ju tiež Olivia Kellerová, majiteľka firmy, ktorá sa špecializuje na medzinárodný obchod s kozmetikou.

„Jazyky sa učím už od doby, keď som začala podnikať so zahraničnými partnermi. Celú dobu som chodila na desiatky kurzov , ale nikdy som z nich nezískala toľko, čo z programu výučby jazykov Oscara“

Mnoho mojich žiakov sa viackrát skúšalo naučiť jazyk a prehrávali. Preto mali oči rozšírené údivom, keď s mojou metódou dosiahli za mesiac viac ako za niekoľko rokov výučby v škole.

Takto hodnotí môj kurz Ľudovít Koštúr, ktorý vďaka nemu našiel novú, skvele platenú prácu.

„48-ročný chlap sa naučil nemčinu za mesiac? Keby nie skutočnosť, že sa jedná o mne, nikdy by som neveril… Vďaka znalosti jazyka som našiel prácu v Rakúsku a zarábam 5-krát viac než doteraz“.

Za šialený amaterizmus a primitívny fakt môžeme považovať samotné stránky  naucsajazyk.com – snažia sa vyzerať ako neurologický odborný magazín. V skutočnosti je to odpad, stránky sú výsmechom a predajný web nemajú v obchode, alebo na inej doméne, ale priamo v magazíne na adrese naucsajazyk.com/langcards/order/. Samozrejme bez poriadnych obchodných podmienok, bez identifikácie predajcu, sídla, kontaktov.

inzercia:

Aké máte z článku a témy pocity?

Rozčúlený
0
Šťastný
0
Milujem to
0
Nie som si istý
0
Hlúposť
0
Šéfredaktor portálu HOAX.SK a jeho súčasť od roku 2012. Nadšenec Hviezdnych vojen, cyklistiky, streľby, potápania, ale aj bezpečného pohybu v online priestore. Bývalý učiteľ informatiky, v súčasnosti vyhľadávač problémov a autor viacerých tém o internetovej bezpečnosti.

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Internetové podvody

    Komentáre sú ukončené